HP Pavilion dv6825et FE566EA notebook ve xp sürücüleri

Konu, 'Hp Notebook' kısmında aykutersoy tarafından paylaşıldı.

1. aykutersoy

aykutersoy Yeni Üye

HP Pavilion dv6825et FE566EA notebook özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, Intel® Core™ 2 Duo işlemci T5850, 2,16 GHz , Düzey 2 önbellek 2 MB, Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yerinden alma ve yerine teslim, parçalar ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

HP Pavilion dv6825et Entertainment Notebook PC (FE566EA) resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6825et FE566EA notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: intel 965 mainboard driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce ses yamasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden buradan indirebilirsiniz. Eğer dosyalar açılırken şifre isterse şifresi "www.notebook.gen.tr".

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.
    4. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    6. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    7. Modem Sürücüsü: modem driver
    8. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    9. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.

Aşağıdaki iki tanesini kurmanız için netframework gerekebilir. Buradan indirip kurunuz. Daha sonra sürücüleri kurunuz.
    13. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    14. Hp Quick Play buttons: Hp Quick Play buttons

3. janier

janier Yeni Üye

dostum bütün driverleri tanıttım sayende fakat bluetooth olmuyor kurulum başlıyor sona gelince yükleme işlemine devam etmek için tamam a basın diyor fakat yükleme devam etmiyor o şekilde kalıyor sorunu çözmemde yardımcı olabilirmisiniz.
    bide aygıt yöneticisinde SM Bus Denetleyicisi görmüyor ne olduğunu anlayamadık?mümkünse onunda driveri gerekiyor
    son olarak webcam driveri da kurulmasına rağmen olmuyor lütfen yardım

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

smbus için sürücüyü güncelle deyip anakart sürücüsünün klasörlerini göstermeyi deneyeblirsiniz.
    diğerleri için fikrim yok açıkcası.

5. janier

janier Yeni Üye

bahsettin şekilde yaptım smbus çözüldü fakat
    webcam ve bluetooth sorunu hala var

6. murrtii

murrtii Yeni Üye

Hocam emegine saglik yanlız modem driverinin linki ölmüş bir de bende artı bir bilinmeyen aygıt diyor bunun sebebini tahmin edebilirmisiniz??

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

modem sürücüsünün bağlantısını yeniledim. Bir iki dk sonra tekrar dener misiniz?
    Bilinmeyen aygıtın özelliklerine girip ayrıntılarda yazanları google da aratır mısınız?
    Ya da buradan yazabilirsiniz.

8. ugurcemturker

ugurcemturker Yeni Üye

abicim modem linkinde bişiy yoktu driverini rardan çıkarıken hata veriyor.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Tekrar indirir misiniz?

10. axioon

axioon Yeni Üye

dv6825et modelinin xp lan driveri yanlız bende gigabit yazıo gigabit olması lazım burdaki uymuyo linkini verirseniz sevinitim

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. osmanberkay

osmanberkay Yeni Üye

arkadaşlar ben format attım ardıdan burdaki bütün driverleri tanıttım aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt var diyor bir türlü bulamadın yardım ederseniz sevinirim...... :cry: :roll:

13. osmanberkay

osmanberkay Yeni Üye

arkadaşlar ben format attım bana birtane bilinmeyen aygıt var diyor nedir bilen varsa yardım etsin

14. osmanberkay

osmanberkay Yeni Üye

verdiğiniz driveri tanıttım olmadı

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

peşpeşe 3 tane mesaj yazmanız cevap alma sürenizi kısaltmaz.

16. oguzhanguvenc

oguzhanguvenc Yeni Üye

acaba bişe soracam ben oyun oynarken bazen donma oluyor örneğim:2007 ekran kartı harici mi birleşikmi ekran kartını en yeni sürücüs nıvedanın kendi sitesinden indirdiğim olmuyor .ekran kartının biosunu söylermisiniz yada ekran karının günccel driveri yüklermisiniz.Birde adres wersen kargo parası bnden bana recovey dvd gönderirmisiniz copyasını.bilgi verirseniz teşekkürler.....

Sayfayı Paylaş