HP Pavilion dv6810et FF732EA notebook

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6810et Entertainment Notebook PC (FF732EA) özellikleri

İşlemci türü : AMD Turion™ 64 X2 Mobil Teknolojisi TL-64, Düzey 2 önbellek 512 KB + 512 KB, AC/DC Modunda 35 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 3072 MB
    Bellek düzeni : (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Kablosuz teknolojileri : 802.11b/g WLAN
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 256MB atanan olmak üzere en çok 1535MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 2,80 kg (6,14 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yerinden alma ve yerine teslim, parçalar ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

2. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

bu ilk mesajım.siteden saatlerdir arıyorum netten de bir türlü bulamadım. yardımcı olmanızı bekliyorum.
    ben araştırıyorum bulursam linkleri buraya yazacam.

HP Pavilion dv6810et Notebook PC xp sürücüleri lazım.

aşağıda resmi sitede yazılan sürücüler dışındaki sürücüler için yazılım lazım.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... ct=3726603
    :)

3. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

diğer dizüstü markalarında xp driver var ama denemek lazım

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6810et FF732EA notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart, ethernet ve smbus sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver.

Bu sürücü hem anakart, hem ethernet hem de smbus sürücüsü için geçerlidir.

Anakart için sürücüyü indirip çalıştırmanız yeterlidir.

Ethernet kartı sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Ethernet ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki ethernet klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\9.46\English\ethernet adresindedir.)

Smbus sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki SMBus klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\9.46\English\SMBus adresindedir.)

2. Nvidia 8400 ekran kartı sürücüsü: Nvidia 8400/8600 vga driver ve ya bunu indirin . Şifre sorarsa "www.notebook.gen.tr"
    3. Ses kartı sürücüleri
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, WiSVHe5.inf dosyasını seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık.
    5. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    6. Kablosuz ethernet sürücüsü: Önce şu sürücüyü deneyiniz: Atheros wireless ethernet driver
      , olmazsa şunu denersiniz, Broadcom Wireless LAN Driver.
    7. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Bluetooth: hp bluetooth driver
    9. Web cam sürücüsü: webcam driver
    10. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Diğer yardımcı hp araçları
    HP Quick Launch Buttons
    HP Wireless Assistant

5. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

xp kurduğum için everest donanım raporunu eksik veriyor.
    ekran kartı 8400M GS onu G86m görüyor.

vistada raporlar doğrydu. formatlayınca yedek lamayınca bazı dirverleri de silmşim.

bendeki laptop tamamane aşağıdaki özelliklere sahiptir.

umarım bununla ilgili rapor sunana olmuştur.

HP Pavilion dv6810et Entertainment Notebook PC (FF732EA) özellikleri

İşlemci türü : AMD Turion™ 64 X2 Mobil Teknolojisi TL-64, Düzey 2 önbellek 512 KB + 512 KB, AC/DC Modunda 35 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 3072 MB
    Bellek düzeni : (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Kablosuz teknolojileri : 802.11b/g WLAN
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 256MB atanan olmak üzere en çok 1535MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 2,80 kg (6,14 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yerinden alma ve yerine teslim, parçalar ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

6. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

7. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

yardım eden kimse yok.

sadece eternet kartını bir verse de bari internette girsem.

emanet pc den zor oluyor.

8. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

üstteki mesajıma sürücüleri ekledim. Dener misiniz?

10. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

xp kuruyorum. tamamlanmak üzere.

deneyecem sonucu yazacam

evden işyerine bu yüzden geldim.

hp teknik servis yardımıyla yaptığım 2 vista kurtarma dvd vardı.

hardiski yeniden formatlayınca bu dvdler işe yaramadı.

ekranda bu pc de bu diskler kullanlumaz manasında bir uyarı çıktı.

xp şu an bitti. mecburum xp kurmaya.

yoksa müdürün laptopu yarın işim zor.

11. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

çok iyisin .
    özellikle ses kartı ve modem yükleme tekniğin. pek olacağını sanmadım. oldu ama.

fakat eternet kartı olmuyor. disketi var veya konum göster olmadı.

benim verdiğim linktekinden problemsiz hiçbir şey yapmadan nete giriliyor.

belki ben yapamadım. rapid 3 part olan yerden sadece 1. Chipset nForce yüklensin. diğerleri pek doğru değil.

nete girdiğim halde eternet burada yine soru işareti kaldı.

bir de wireles bağlantı devre dışı diyor. şimdi sizin verdiğinizi deneyecem umarım olur.

12. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

kok iyi süper.

eternet kartı olmadı. o hariç senin yazdıkalrını herkes yapsın.yoksa hele ses kartını hiç yükleyemezler.

onu benim verdiğim 1.klasör anakartla ilgili yüklüyorsun. tamam. yalnız eternet denetleyicisi soru işareti.ama net canavar gibi.
    şu an dizüstünden yazıyorum. wireles kaldı . ona bakıyorum.
    vakit az . yoksa emeğinin hakkı yazmakla bitmez.

13. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

size 3.kez teşekkür ediyorum. daha öncekilerde sitedeki proplem yüzünden size ulaşmadı.

çok güzel sunum.emeğinize aklınıza sağlık.

bendeki 2003 yılından beri kullandığım sp2 li xp den kurdumç güncelleme hiç yapmadım.etkisi varmı blmiyorum. sp3 de var artık.
    deneme mahiyetinde kurdum. en doğruyu bulunca önce full güncelleme yapıp sonra driverleri yükleyecem. doğru mu bu.

1- eternet kartı anlattığınız şekilde olmadı.ben kendi sunduğum 1. Chipset nForce klasöründen yükledim hem eternet hem de ilgili bue v.s.aygıtlar yükleme dışında başka işleme gerek olmadan oldu.fakat 2 tane vardı galiba eternet denetleyicisi ya da bilmiyorum ama hala 1 eternet denetleyicisi aygıt yöneticidside soru işareti.

2- ekran kartını da sizden denemedim.bendeki 4. Geforce klasöründen yükledim. fakat özelliklerde 512mb görünüyor. oysa 256 mb 8400m gs . sorunsuz kuruldu birazdan euro 2008 kuracağım.

3- 1394 da ünlem.

4- fingerprint sensor aygıt yöneticisnde soru işaret.

sonsuz teşekkürler. bu işi tamamene çözerseniz ben dahil herkes size müteşekkir kalacak.

14. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

şunu da unuttum.bir de wireles lan kurulu.
    fakat devre dışı. aygıt yöneticisi tarafından devre dışı bırakılmış diyor. ne yaptıysam olmadı. eternet kartı soru işareti acaba ondan mı?

kabloyla nettdeyin sorun yok.

birazdan euro 2008 de perfomansa bakacam tekrar yazarım.

15. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

euro 2008 de full detay çözünürlük ve de high kalite yaptım. normal oyun hızı. yani ne diyeyin şahane oldu. sırf bunun için bu kadar uğraştım. değdi de tekrar sonsuz teşekkürler.

16. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

wireles brodcam eternet ne yapyıysam olmadı.

kablosuz internet tek sorun olarak kaldı.

bir de 1394 de ünlen var ama pek önemli değil.

destek ve yardımlarınızı bekliyorum.

17. ibrahimayk

ibrahimayk Yeni Üye

driver genius programı ile indirdiğim dosya sayesinde kablosuz netim de tamam .

çok teşekkürler arkadaşlar

artık xp yeniden kuruyorum.öğleden sonra yorumlarınızı bekliyorum.

18. hebelup

hebelup Yeni Üye

Arkadaşlar ethernet, 1394 firewire yardımcı işlemci ve kumanda için driver bulanlar var mı bende kumandanında driver ı yok görünüyor

19. ressam_88

ressam_88 Yeni Üye

ben bütün driver ları tanıttım ancak sadece "Kablosuz ethernet sürücüsü" kaldı yardımcı olabilirmisiniz acaba.. ibrahimayk arkadaş driver genius adlı program ile indirdiğini söledi ancak orayada baktım ama sonuç alamadım :(

20. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sakanın verdiği bu link işinizi görmedi mi?

Sayfayı Paylaş