HP Pavilion dv6805et KW120EA notebook

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6805et Entertainment Notebook PC (KW120EA) özellikleri

İşlemci türü : AMD Turion™ 64 X2 Mobil Teknolojisi TL-64, Düzey 2 önbellek 512 KB + 512 KB, AC/DC Modunda 35 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Kablosuz teknolojileri : 802.11b/g WLAN
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 2,80 kg (6,14 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yerinden alma ve yerine teslim, parçalar ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

2. sercan4

sercan4 Yeni Üye

DV6805 İLE DV6745 arasındaki fark nedirr??
    ben özelliklerindee bi fark gremedim ama fiyat farkı war!!

3. sercan4

sercan4 Yeni Üye

bir de dv6805 et kullana arkadaşlarr::::deneymlerini paylaşırmısınız:::
    _artı yönleri neler??
    _eksi yönleri neler??
    _şarzı ne kadar gidiyo??
    _wista mı daha iyi xp mi?(hangi sürümleri-32/64)
    _oyun performasnları nasıll??
    _amd işlemcii sorun yaratıyo mu??

kullananlar bu konular ve daha aklıma gelmeyen konular hakkında yorum yaparsa almak isteyen benim arkadaşlar için çok yararlı olcak.
    şimdiden teşekkür ediyorum....

4. sercan4

sercan4 Yeni Üye

arkadaşlar hiç mi kullanan yok ya :roll:

5. sercan4

sercan4 Yeni Üye

kmsee yazmadı bişii ama bn yorumları dnlemeden gddip aldım aletten bakalım hadii hyrlısıı..
    alır aalmaz xp kurdum,daha doğrusu kurmaya çalıştım:driverlerı bşka bir konuda vermşler fakat bazıalrı çalışmadı,driverlrı buraya gncellnmş bir şekilde aktarabilirmisiniz????

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. sercan4

sercan4 Yeni Üye

cihazla pek ilglenemedim bu gece biraz haşr neşr oliyim yarın sabah ayrıntılı bir inceleme yazıcam...

8. sinaneren

sinaneren Yeni Üye

arkadaşlar merhaba,

bir tanıdığım almış bu makinadan. xp kuralım dedik, bir hata yaptık, meğer evvela recovery kısmını dvd'ye atmak gerekliymiş. direk kurduk xp yi. gerçi recovry bölümü aynı şekilde duruyor, o kısma fdsik yapmadım. bu kısmı aynen dvd'ye atsam yeniden kurulum yapabilir miyim?

ayrıca, yine bu aletle ilgili diğer bir konu başlığı altında xp driverları verilmiş. bios update dosyası da verilmiş. driverlar uyumsuzluk gösterdi, makina hiçbirini tanımıyor, o başlık altında bios update'i uygularsak sürücülerin çalışacağı söyleniyordu ancak bios update i çalıştırdığımda, bu dosya bu bios'a ait dedğildir şekilinde bir uyarı alıyorum. kafayı sıyırdım.

teşekkürler

9. yeni_raki

yeni_raki Yeni Üye

Aleti kullanıyorum şarj ortlama 1,5 saat gidiyor vista yüklü üstünde cd okuması biraz geç algılıyor hızı güzel oyun kurmadım üstüne yakın bi zamanda kurup deneyecem alette hiçbir eksik göremedim gayet güzel çalışıyor yanlız fan sanki biraz ses yapıyor gibi vede sol tarafı biraz fazla ısınıyor gibi onun haricinde hiçbir sorunla karşılaşamadım cihazıda 1260 ytl ye aldım 6 taksit isteyene özelden veririm firma ismini (internetten aldım) aletin yanında çanta gelmiyor haberiniz olsun. gayet şık hoş bir tasarımı var kablosuzu güzel çekiyor beğendim parmak izi okuyucusu güzel çalışıyor kamera güzel (daha önceki aletim acer 5620G di onun kameresı sanki daha iyidi) xp kurmayı düşünmüyorum vista bana göre daha sağlam (kişisel kanaatim) bunun dışında arka alanda çalışan ıncık cıncık programları ve servisleri kapatırsanız aletin hızı mükemmel. Fiyat Performasn açısından alet beni çok fazla tatmin etti sonuçta hp 2. eli satması kolay servis parça vs. falan olayları çok yaygın almayı düşününler varsa tavsiye ederim

Birde yukarıdaki arkadaşa bir notum var eğer geri yükleme alanını silmediysen (ki kolay kolay silemessin xp kurulumunda sanırım görmüyor orayı) açılış sırasında F11 e basarsan vistayı yeniden yüklemene izin veriyor (fabrika ayarlarına geri dön diyeceksin şunuda unutma o alan 10 gb kadar yer kaplıyor yakın zamanda ben uçuracağım orayı :) gerekli yedekleri alıp dünya film alır ;) )

10. sinaneren

sinaneren Yeni Üye

hocam f11 tuşunu kıracaktım nerdeyse, olmadı.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6805et notebook xp kurulumu ve xp sürücüleri.
    xcodex'e teşekkürler.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart, ethernet ve smbus sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver.

Bu sürücü hem anakart, hem ethernet hem de smbus sürücüsü için geçerlidir.

Anakart için sürücüyü indirip çalıştırmanız yeterlidir.

Ethernet kartı sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Ethernet ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki ethernet klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\9.46\English\ethernet adresindedir.)

Smbus sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki SMBus klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\9.46\English\SMBus adresindedir.)
    2. Ekran Kartı Sürücüsü[nb]:[/nb] Bütün nvidia sürücüleri konusunu okuyabilir ya da Nvidia 8400/8600 vga driveri indirebilirsiniz.

3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .

4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..

5. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    6. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    7. Bluetooth: hp bluetooth driver
    8. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Diğer yardımcı hp araçları

HP Quick Launch Buttons
    --------------------------
    http://rapidshare.com/files/97751956/QLB.zip

HP QuickPlay
    ----------------------------------------
    http://rapidshare.com/files/100955818/H ... 2.3_XP.rar

Kablosuz Kart Sürücüsü Atheros AR5BXB63 :
    ------------------------------------------------
    http://x-drivers.com:81/drivers/wireles ... _1_1_9.zip

Ethernet Kartı:
    -----------------------------------