HP Pavilion DV6799et KQ178EA laptop

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion KQ178EA DV6799et Special Edition Entertainment Notebook PC series

İşlemci :Intel® Pentium® Core2Duo T8300 2.40 GHz 3 MB önbellek
    Sistem Belleği :2 GB (2 x 1 GB) DDR2 667 MHz , max. 4GB
    Ekran Kartı :Nvidia Geforce 8400M GS PCI Express® 1023 MB TC (256 MB video belleği)
    Ses Kartı :3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik Altec Lansing® hoparlörler
    Modem / Faks :56K
    Ağ Kartı :10/100 Mbps
    Pcmcia :1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Sabit Disk Kapasitesi :160 GB 5400 rpm SATA
    Disket Sürücü :Yok
    Optik Sürücü :DVD +/- RW SM LS
    Batarya :6 Hücreli Li-Ion -- 90 W AC Güç Adaptörü
    Klavye :101 tuşlu -- Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Ekran :15.4 WXGA (1280 x 800) High Definition BrighView Widescreen / Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    İşletim Sistemi :Vista Home Premium İngilizce/Türkçe Dil seçeneği
    Boyutlar :257 x 357 x 25,4 mm / 3,10 kg -- UPC/EAN code: 883585840465
    Geliştirilmiş Port'lar :3 x USB 2.0, 1 x IEEE-1394, 1 x VGA Çıkışı, 1 x S-Video TV Çıkışı, 1 x HDMI Çıkışı, 2 x Kulaklık Çıkışı
    Kablosuz Haberleşme :Intel® PRO/Wireless 3945 Tümleşik Kablosuz LAN, Bluetooth
    Aksesuarları :HP Mobile Uzaktan Kumanda, Orijinal Kahverengi kablosuz Mouse ve çanta
    Bellek Kart Yuvası :5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Açıklama :Yeni Kahverengi Kasa, Microsoft® Works 8, Microsoft® Internet Explorer 7.0, Windows Mail, Adobe® Reader 8.0, Windows Media Player, HP Photosmart Essential , Windows Photo Gallery, DVD Play, Windows Movie Maker, Windows için Verisoft Erişim Yöneticisi
    Garanti Süresi :24 Ay

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

HP Pavilion KQ178EA DV6799et Special Edition Entertainment Notebook PC xp kurulumu ve xp sürücüleri

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer nasıl format atacağınızı bilmiyorsanız şurayı okuyunuz.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: indir.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: nvidia vga driver
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem sürücüsü: Motorola modem driver
    6. Ethernet - lan sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    8. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager
    12. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    13. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    14. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    15. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    16. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    17. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    18. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    19. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software
    20. Wireless driver: Broadcom wireless driver, atheros wireless driver

2. nurdogan

nurdogan Yeni Üye

elimde HP Pavilion KQ178EA DV6799et Special Edition Entertainment var fakat kablolu olarak internete bağlanamıyorum,sanırım ethernet sürücüm yok bana yardıcı olursanız sevinirim.herkeze teşekkürler

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer işletim sisteminiz xp ise sürücüyü yukarı ekledim.
    Eğer vista kullanıyorsanız Şu realtek ethernet driver işinizi görmeli.

4. nurdogan

nurdogan Yeni Üye

Evet bu sürücü işe yaradı, gerçekten size çok çok teşekkür ederim.Emeğinize,yüreğinize sağlık bana vakit ayırdığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.şayet benden bir isteğiniz olursa elimden geleni yapmaya çalışırım,mesleğinizde üstün başarılar diler Saygılar sunarım....

5. fthky

fthky Yeni Üye

Arkadaşlar ben de XP kurdum yukarıdaki tüm sürücüler sorunsuz çalıştı. ancak ekran kartının sürücüsünü tanımadı. acaba yanlışmı yüklendi buraya onu deneyen varmı? Elinde olan varsa yollarsa sewinirim ...

6. angvil

angvil Yeni Üye

bende ekran kartını yüklüyorum uyumlu değil uyarısını yapıyor. yardımcı olabilecek varmı?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyerek yüklemeyi denediniz mi?

8. Blade276132

Blade276132 Yeni Üye

Abiler bende aldım bu bilgisayardan hersey muhtesem ama su kablosuz mouse u halledemedım bı kez gordu bılgısayar sonra daha kullanamadım mouse u yardım edebılırmısınız

9. LAU5

LAU5 Yeni Üye

ekran kartı driveri konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Herşey tmm ama ekran kartı driveri donanımla uyumlu olmadıgı için hata veriyor.Aygıt Yoneticisinden guncellestir dediğimiz zaman 7400 modeli cıkıyor ama ekran kartı 8400gs.bu konuda yardımınızı bekliorm?

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

11. susuzdeniz

susuzdeniz Yeni Üye

Arkadaşlar Merhaba. Bende bilgisayara xp kurdum ama ekran kartı bir türlü tanımadı sorun nerede bulamadım. Bütün ekran kartı sürücülerini indirdim ama bir türlü olmadı. Ekran kartını yükleyen varsa nasıl yaptığını anlatırsa yada kurduğu setupı link olarak verirse sevinirim. Kolay gelsin.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lütfen birde aşağıdaki sürücüyü deneyin.
    [*] Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp

Eğer hala olmazsa Tam olarak nasıl kuruyorsunuz ve tam olarak ne hatası alıyorsunuz bize yazın.

13. dilaver

dilaver Yeni Üye

Sevgili arkadaşlarım aynı ekran kartı sıkıntısı bendede mevcut bende bir care bulamadım sanırım bu microsoftun yaptığı bir oyun wista kullanımı yaygınlaştırmak amacıyla yapılmış..Kısacası buna windowsun dayatmasıda denilebilir...Bilgisayar çok harika fakat sanırım bios ayarlarında bir sıkıntı var o yüzden bu driveri bende yükleyemedim...Hala üzerinde çalışıyorum dahya çözemedim..Ancak bu bilgisayar pardus 2008 işletim sistemiyle harika çalışıyor arkadaş isterseniz deneyin tüm donanımı otomatik tanıyor üstelik daha güvenli ve türk yazılımı ve üçretsiz kullanım benim düşüncem windows a bin basar hepinize saygılarımla....

14. tayfta

tayfta Yeni Üye

15. darknesskemal

darknesskemal Yeni Üye

Bende de bu model laptop var xpye çevirdim 2problemim var

1. ekran kartı ses kartı ve ethernet kartı sürücülerini tanıtamadım ve verdiğiniz driverleri yüklerken "donanımla uyumsuz kur kapatılacak " diye hata veriyo.

2.recovery bölümü duruyo ama vistayı sildiğim için (sadece xp var şu anda) recoveryden yükleme yapamıyorumÜstelik cd de oluşturmadım çünki bilmitordum .bu durumda recovery bölümünden vista yükleme ya da cdsini alma şasım varmı??

bu konularda özelliklede driverler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. zaten driverleri bulursam vistanın anlamı kalmıyo

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüyü güncelle metodu ile kurmayı denediniz mi?

17. darknesskemal

darknesskemal Yeni Üye

denedim şimdi oldu çok teşekkürler

18. darknesskemal

darknesskemal Yeni Üye

quick lunch buttons un linki ölmüş yenileyebilirmisin.........................

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

güncelledim. Tekrar dener misiniz?

20. darknesskemal

darknesskemal Yeni Üye

indirdim teşekkürler

Sayfayı Paylaş