hp pavilion dv6772eg ses sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında enes_40 tarafından paylaşıldı.

1. enes_40

enes_40 Yeni Üye

slm arkadaslar ben xp yükledim ve grafik kartini falan hallettim sesini de yükledim fakat media playerden caldigimda ses aygiti yok diyor ve bilgisayardan hic ses alamiyorum markasi pavilion dv6772eg ne yapacagimi bilmiyorum yardim ederseniz cok sevinirim kacdefa silip tekrar yükledim sesi ama olmadi resimde hersey normal gözüküyor bir iki donanim disinda

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ses sürücüsünü kaldırıp şunu kurar mısınız.
    [*]Ses kartı sürücüleri
    • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    • Ses sürücüsü: Conexant audio driver

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri (C:\pnp\audio) gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatın

Eğer sorun devam ederse lütfen everest ile aldığınız donanım raporunu veriniz.

3. enes_40

enes_40 Yeni Üye

cok sagolasin kardes senin verdigin yöntemle baska bir ses driverini denedim oldu cok tesekkürler
    ismini yazayim conexant_hd_audio_221_xp bunu denedim oldu ALLAH razi olsun kac aydir sessizdi cok sagolasin

Sayfayı Paylaş