HP Pavilion dv6770et KS328EA notebook hk herşey buradan

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6770et KS328EA notebook özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, Intel® Core™ 2 Duo işlemci T8300, 2,40 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Maksimum bellek : 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6770et KS328EA notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.

2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 64bit
    4. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü Vista xp 32bit
    5. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü Vista xp 64bit
    6. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    7. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver
    8. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    9. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    13. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    14. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    15. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    16. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    17. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    18. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    19. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    20. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    21. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software

3. sirzat

sirzat Yeni Üye

Gerçekten harika.
    yayınlamış olduğunuz destek ve ilginiz için sonsuz teşekkürleri borç bilirim.
    Çalışmalarınızda başarılar..

4. ERK_YES

ERK_YES Yeni Üye

site yonetımıne cok tesekkur ederım hozmetınız cok genıs kapsamlı ve hızlı [alkis]

5. GoGoRa

GoGoRa Yeni Üye

Paket halinde dosyada 6640 ın sürücüleri var sanırım. 6640 ile 6670et nin sürücüleri aynımıdır?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aynı aynı :)

7. GoGoRa

GoGoRa Yeni Üye

Merhaba saka; yardımların ve vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler.
    Bütün sürücüleri yükledim, yalnız bir tane donanım sürücüsü eksik gibi.Hangisi eksik çözemedim. Resmini koydum, [​IMG]

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sürücüyü güncelle diyerek anakart sürücüsünü gösterebilir misiniz?

9. hpdv6770et

hpdv6770et Yeni Üye

ya ben hayatımda böyle müthiş bir notebook sitesi görmedim ellerinize sağlık ya müthiş ötesi bir site olmuş herkesin faydalabileceği.bu site kaçmazzzzzzzzZZZZZZ..

10. GoGoRa

GoGoRa Yeni Üye

Malesef olmadı.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. fixsupport

fixsupport Yeni Üye

ses sürücülerini yazılanları takip ederek windows xp için kuramadım..
    HP dv6770et için windows xp'de ses çıkmama problemi yaşayan arkadaşlar için çözümü aşağıdaki dosyada veriyorum
    çalışan sürücülerin bir yedeğini sıkıştırıp yükledim...
    işinize yarar umarım...

http://rapidshare.com/files/105428600/d ... s.zip.html

13. GoGoRa

GoGoRa Yeni Üye

14. OzZyy__

OzZyy__ Yeni Üye

bu denendimi arkadaslarr. cünküü. verilen linklerde rapid saherede pavillon dv6640 yazıor yani dv 6770et değllll!!!! denendimi arkadaslar bu?? merakımdan sordum da.. genede cok tesekkür ederiss... [alkis]

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Paketlerde 6640 yazabilir ancak aynı temel donanımlara sahipler. Bu sebeple sorun olmaz. Ayrıca tek tek de indirebilirsiniz.

16. gordon

gordon Yeni Üye

ben denedim yükledim bir sorun olmadı. sadece finger print te sıkıntı yaşıyorum. onu da başka driver indirerecek çözeceğimi umuyorum

17. metinetyemez

metinetyemez Yeni Üye

teşekkürler elinize ve emeğinize sağlık gerçekten güzel bir arşiv

18. asparus

asparus Yeni Üye

arkadaşlar siteye biraz önce üye oldum ve hemen bir soru sormak istiyorum.,
    ben bu notebook u aldım ama kötü bir olay yaşadım..
    dün bilgisayarı çok yüksek ses çıkışı verebilen (Düğünlerdeki siyah büyük hoperlörler gibi)bir hopörlere bağladım. Bağladığım zaman 3-4 defa ses gidip geldi ve sonra düzeldi.,
    ama sonradan bilgisayarımı açıp kulaklık bağlayınca ses vermedi. Girişte bir kısa devremi oldu diye merak ettim ve daha küçük bir masa hoperlörüne (2-1 amfisiz ama daha önce yarı seste bile dinleyemiyordum)bağladım. bu seferde çok az ses verdi. Eğer kısa devre veya yanma olsa masa hoperlörüde ses vermez diye düşündüm. Sizce ne yapmalıyım? garanti kapsamından yetkili servise mi götürmeliyim? yoksa ben bilgisayar başında bir şeyler yapabilir miyim?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Donanımsal bir soruna benziyor. Servise götürmek gerekebilir.

20. matman

matman Yeni Üye

hocam wirless bir türlü olmuyor sürücüyü tekrar kaldırdım yükledeim ama nafile ne yapmam lazım

Sayfayı Paylaş