HP Pavilion dv6760et ( KN774EA ) notebook hk genel başlık.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6760et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı (KN774EA)

İşlemci türü: Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, • Intel® Core™ 2 Duo işlemci T9300, 2,50 GHz , Düzey 2 önbellek 6 MB
    Yüklü işletim sistemi: Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek: 2048 MB
    Maksimum bellek: 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni: (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü: 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi: SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı: 5400 rpm
    Optik sürücü türü: Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı: Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem: Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi: Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri: Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği: Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları: 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi: IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları: 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800
    Video adaptörü: NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM: 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli: HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler: Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası: Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda: HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses: 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon: Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye: 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı: Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü: 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık: 3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı: 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y): 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y): 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi: 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları: Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

dv 6760et, dv6760 et, xp drivers

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HHP Pavilion dv6760et ( KN774EA ) xp kurulumu ve xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: indir.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 64bit
    4. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü Vista xp 32bit
    5. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü Vista xp 64bit

6. Kablosuz ethernet sürücüsü: bunu indirin.
    7. Ethernet kartı sürücüsü: realtek ethernet driver.
    8. Ses Kartı kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce ses yamasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden buradan indirebilirsiniz. Eğer dosyalar açılırken şifre isterse şifresi "www.notebook.gen.tr"

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.
    9. Modem Sürücüsü: xp modem driver
    10. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    11. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    12. Bluetooth: hp bluetooth driver
    13. Web cam sürücüsü: webcam driver
    14. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Diğer yardımcı hp araçları
    HP Quick Launch Buttons
    HP Wireless Assistant

3. kalmeran

kalmeran Yeni Üye

ekran kartını tanıtamıyorum acil bi cvp yazarsanız sewinirim

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Acilen şurayı okuyunuz lütfen.
    site-kurallari.php

5. mtasdemir

mtasdemir Yeni Üye

Bu site muhteşem. Tebrik ediyorum. Ben yeni bir dizüstü alacağım. 3000YTL bütçem var. T9300 işlemci olsun istiyorum. Fakat 15.4" ekran tercih ediyorum. Asus X52SA ile Pavilion DV6760et arasında kaldım. Sizin uzman görüşünüzü öğrenmek isterim. Ayrıca önerebileceğiniz başka model varsa bildirirseniz sevinirim.

Ayrıca hepsiburada sitesinde DV6760et modelinin max 2GB bellek desteklediği yazıyor. Herhalde yanlış bilgi.
    Şimdiden teşekkür ederim.

Not: bilgisayarı acilen almam lazım..

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kesinlikle x52sa daha iyi bir notebook. Ekran kartı arasında dünya kadar fark var.

7. mtasdemir

mtasdemir Yeni Üye

Hızlı yanıt için teşekkür ederim. Bir nokta kafamı kurcalıyor. Asus kullanan birkaç arkadaştan bataryalarla ilgili problemler dinledim. Bataryaların kısa zamanda bittiğini (ömrünü tükettiğini) falan söylediler. Bu konuda ne söyleyebilirsiniz acaba?

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Dünyada batarya üreten bir yada iki şirket var zaten. hemen hepsi aynı yerden alıyor :)

9. xhengiz

xhengiz Yeni Üye

Merhaba, siteniz gerçekten içerik olarak mükemmel. bu detayda başka sitelere rastlamadım, ingilizce siteler dahil.

Ben bu notebooku 3 hafta önce aldım, alacaklara söylüyorum, kesinlikle asus alın :) daha önceki bilgisayarım asustu, hiçbir sorun yaşamadım. Fakat bu Hp ye bir türlü ısınamadım.
    Makinada anlayamadığım işlemci vs diğer özelliklerin diğer bilgisayarlara göre iyi olmasına rağmen windows vista değerlendirme puanında 3.2 alıyor. Bu işlemciden ve ekran kartından daha düşüklerinin 4.5 aldığını görmüştüm, bu 3.2 yi vista nasıl veriyor çözebilmiş değilim. Oyun olarak cyrsis i kurdum, oyunun ilk aşaması kasıldı fakat sonra biraz kendine geldi, daha sonra 64 bit Vista kurdum, bu şekilde cyrsis çok daha rahat oynanıyor.
    Bir diğer durum dvd sürücünün kafasına esip dışarı çıkması, eject yapan hiçbirşey yok. İçi boşta olsa doluda olsa farketmiyor. Virus falan olmasıda imkansız, çünkü orjinal vistasında aynı şey oldu, format attım 64bit vista kurdum yine aynı şey oldu.

Teşekkürler.

10. ELeCtRiCkChi

ELeCtRiCkChi Yeni Üye

merhabalar

xp kurdum tüm driverları yükledim fakat bilinmeyen aygıt diye bişey kaldı.. ACPI driveri olduğunu düşünüyorum yalnız bir türlü yükleyemedim... yardımcı olabilirmisiniz ?

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o aygıta sağ tık özellikler ayrıntılara girin çıkan kodu bize yazın.

12. ELeCtRiCkChi

ELeCtRiCkChi Yeni Üye

ACPI\HPQ0007\4&2FFE84EA&0

bilinmeyen aygıt kodu bu arkadaşlar

birde vga driverinda çile çekiyorum... 4-5 driver indirdim burdaki dahil hiç biri olmadı ekran kartı 8400gs [flowers]

13. ELeCtRiCkChi

ELeCtRiCkChi Yeni Üye

14. ELeCtRiCkChi

ELeCtRiCkChi Yeni Üye

15. ottomansb

ottomansb Yeni Üye

hp dv6760et laptopum var ve formatı attım anakartı yükledim ancak bir türlü ekran kartini yükleyemiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

17. ottomansb

ottomansb Yeni Üye

çok teşekkür ederim hallettim

18. ottomansb

ottomansb Yeni Üye

realtek ses kartı driverını tıklıyorum yamasını indirdim ancak diğerini 2 3 saattir deniyom ama sayfa görüntülenmiyor diyo ikisini birden indirebileceğiniz dediğiniz yerde de rapid çok yoğun kullanıldığından dolayı onu da indiremedim... yani bana realtek ses kartını indirebileceğim bi link atabilirseniz sevinirim

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

realtek.com.tw adresinden indirebilirsiniz. Direk link vermeye izin vermiyor.

Sayfayı Paylaş