HP Pavilion dv6750et ( KM020EA ) notebook hk herşey buradan.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6750et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı ( KM020EA )

İşlemci türü: AMD Turion™ 64 X2 Mobil Teknolojisi TL-64 , Düzey 2 önbellek 512 KB + 512 KB, AC/DC Modunda 35 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu
    Yüklü işletim sistemi: Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek: 2048 MB
    Maksimum bellek: 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni: (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü: 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi: SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı: 5400 rpm
    Optik sürücü türü: Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı: Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem: Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi: Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Kablosuz teknolojileri: 802.11a/b/g WLAN
    Kablosuz yeteneği: Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları: 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi: IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları: 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800
    Video adaptörü: NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM: 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli: HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler: Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası: Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda: HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses: 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon: Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye: 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı: Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü: 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık: 2,80 kg (6,14 lbs)
    Paket ağırlığı: 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y): 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y): 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi: 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları: Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6750et ( KM020EA ) notebook xp kurulumu ve xp sürücüleri.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler: (Sürücüler için kumpiter kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.)
    1. Anakart, smbus ve ethernet kartı sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü[nb]:[/nb] Bütün nvidia sürücüleri konusundan ya da Şu adresten gerekli sürücülere ulaşabilirsiniz.
    3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: Bu sürücünün tam olarak hangisi olduğundan emin değilim. Bu notebooku kullanan bir arkadaş kablosuz ethernet üreticisini söylerse seviniriz. O zamana kadar şu ikisini deneyebilirsiniz.
      - Broadcom Wireless LAN Driver
      - Atheros AR5007 802.11b/g Wireless LAN Driver
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    7. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Bluetooth: hp bluetooth driver
    9. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Diğer yardımcı hp araçları
    HP Quick Launch Buttons
    HP Wireless Assistant

HP Pavilion dv6750et ( KM020EA ) xp drivers, HP Pavilion dv 6750et ( KM020EA ) xp drivers, HP Pavilion dv6750 et ( KM020EA )

3. ustura

ustura Yeni Üye

anakart ve eternet sürücüsü indrip kurdum ama eternet kartı hala olmadı sabahdan beri bunla uğraşıyorum
    bilsem böyle bir problem çıkacak hiç almazdım

tekrar vista yükleyecem bu gidişle

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aygıt yöneticisinden ethernete sağ tıklayın. Sürücüyü güncelle deyin. Anakart sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin.

Olmazsa aygıt yöneticisinin bir resmini yükleyin bakalım.

5. _ersin

_ersin Yeni Üye

Hp notebooklarda parmak izi okuyucu programı ( türkçe )

malesef program ücretli ama 30 günlük deneme sürümünü şuradan indirebilirsiniz gerisi size kalmış http://www.softexinc.com/selecttrialos.asp buradan işletim sisteminizi seçip ilerledikten sonra OmniPass Client Edition ve Authentec Fingerprint Software Module programını indirip kurun fakat bunları kurmadan önce verisoft access manager i kaldırın aksi takdirde program çalışmıyor.Program çok güzel birde lisansını bulursanız işinizi görür. [tribun]

6. byka

byka Yeni Üye

ne yaptıysam olmadı
    aygıt yöneticisinde
    bilinmeyen aygıt (microsoft acpi uyumlu sistem üstünde )yazıyor kod28
    ethernet denetleyicisi kurulmadı
    ne yapabilirim

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ne yaptıysam olmadı yerine ne yaptığınızı yazsanız ne kadar güzel olur bizim için.

Ethernet sürücüsü için aygıt yöneticine girip, ethernete sağ tıklayıp sürücü güncelle deyip, sürücüyü siz seçip C:\NVIDIA\nForceWin2KXP\14.10\Ethernet yolunu gösterdiğinizden emin misiniz?

Ethernet sürücüsü orada duruyor zaten.

Ekli Dosyalar:

8. byka

byka Yeni Üye

hocam xp ye geçmeden önceki orjinal vistada aygıtlar asagıda gördügün fotodaki lerdi
    xp kurarken f6 ile sta driver tanıtmama gerek kalmadı xp direkt gördü ben de bu sekilde kurdum
    ama ethernet denetleyicisini tanımad(senin dedigin gibi yaptım hatta yetmedi nvidia nın sitesinden nforece 630a sürücüsünü yeniden indirdim)
    birde bilinmeyen aygıt cıktı onunda ne oldugunu anlayamadım.
    bu sekilde eksik xp yüklü iken hp nin sitesinden xp altında bios update programını indiridm ve bios u update ettim v.27 den .2a ya cıktı

şimdi xp yi tekrar kuruyorum ama bu sefer f6 ile usb disket sürücü ile ide sataide driverlarını göstererek kuruyorum bakalım ne olacak yine olmazsa yardımlarını bekliyorum
    msn adresi mbyka@yahoo.com

9. byka

byka Yeni Üye

dostum mcp65 li nvidia ankart ve ethernet driver sürücü leirni yükleiynce ethernet hatası kalktı
    fakat şimdi de
    ıee1394 hata veriyor ünlem işareti var
    bios update etmeden önce sorun yoktu bios update den sonra şimdi de bu cıktı
    ve bilinmeyen aygıt uyarısa da hala var onun ne oldugunu anlayamıyorum acpi sistem üzerinde felan diye bir seyler yazıyor

birde bu bilgisayarın bios unda f2 ile girince herkesin bahsettigi gibi sata enable -disable gibi bir menu cıkmıyor
    hdd ve memory test diye bir baslık var

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Detaylı bilgiler için teşekkürler. ilk bilinmeyen aygıt için quick launch ı kurmayı önermiş birkaç kişi. Ama önce net framework ü kurmalıymışız.
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38171.exe

Sata hdd yi kapatmayın zaten bence. Satalı bir xp cd si yapın bir kere. Bir daha ömrü billah sata derdiniz olmaz.

ikinci aygıt ise bana gene ethernet sürücüsü ile halledilmeli gibi geldi.

11. byka

byka Yeni Üye

ben bu notebok un hdd nin sata oldugunu emin degilim yada benim bildigm sata hdd boyle degil

windows un hiç bir yerinde bu hdd in sata olduguna dair bir tane bile yazı yok.hatta ve hatta xp kurulum sırasında f6 ile sata driverları tanıtmama bile gerek kalmadan kuruluyor sata olsa buna asla izin vermememesi lazım oyle degilmi
    (sata driverları yüklü olmayan bir sp2 li xp cd )
    hos ben gene de nvidia sataide driverlerında bir disket yaparak kurulumda tanıttım ama bence gerek bile yok çünkü hala aygıt yöneticinsde hdd için ata diyor ve ide denetleyiciler var hiç ortalıkta sata denetleyicisi kurulmus degil bu nasıl bir iş anlamadım.bu işi nasıl çözücez bilemiyorum.artık ümidim iyice kayboldu.

hdd i sata olarak tanısaydı nvidia anakrt ve ekran kartı driverlarını kurunca ide kontroller yerinde nfore strogage controller gelmesi lazım degilmi.

bir soru daha var kafamda.bu hdd in biosunda neden sata enable/disabel menusu cıkmıyor.eski biossa nasıl geri dönebilrim bunun için gerekli dosyaları nerden bulabilirim.bios update etmden önce ieee1394 te sorun yoktu da o yüzden biosu geri almak istiyorum.

12. byka

byka Yeni Üye

hocam bilinmeyen aygıt kalktı quick launch ı kurunca cok teşekkür ediyorum
    şimdi sadece iee1394 kaldı onu nasıl halledecez bakalım.everestle felan bakıyorum(R5C832 IEEE-1394 Controller
    diyor) hep windows update e gönderiyor (google da yaptıgım aramalar sonucu)windows update te yaptım hiç bir tane bırakmadım ama hala bu hata kalkmıyor yahuu.

Sata hdd yi kapatmayın zaten bence demişsin bendeki noteebook menusunde oyle birsey yok zaten windows aygıt yöneticisinde de ide olarak işlenmiş.sata yada scsı adına hiç birsey yok.benim bu durumda biosumu degiştimem gerekiyor.eger oyle ise bu modele ait biosları ve programlarını nerden buluyoruz.

son olarak bendeki dv6750et nin anakart chipseti nvidia nforce 520 imiş.www.nvidia.com dan direkt indirdim kurdum cpu-z programının yapanları pc wizard 2008 programı yapmıslar ordan ögrendim.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. quick launch zaten ilk sayfada da verilmişti. Acaba onu kurmamışmıydınız ilk önce? Yoksa o dosyada sorun mu varç ona göre kaldıralım.

2. ieee1394 hakkında üzgünüm bulamadım. Yüksek ihtimal chipset.

3. Asıl chipsetin linkini verirseniz siteye ekleyelim.

14. byka

byka Yeni Üye

evet dedigin dogru ama o dosya sorunlu olma ihtimali var galiba;şimdi benide düşündürdü büyük bir olasılıkla o dosya da bir sorun var.

ya bios upate etmeden önce IEE1394 ü texas ohci olarak görmüştü sorunsuz.bios update ten sonra bu ünlem işareti geldi ve everest yada pc wizard 2008 ile baktıgımda ricoh diyor anlamadım gitti...

ben şimdi biosu eski versiyona geri almak istiyorum bu konuda bir yardımcı olursanız cok iyi olacak büyük bir ihtimal bu sorunuda boylece ortadan kaldıracam

anakart chipset ve ethernet kartı-smbus ve smu için direkt link
    http://us.download.nvidia.com/Windows/n ... h_whql.exe

15. ercancan

ercancan Yeni Üye

arkadasslar slm ben ercan izmitten ben bı hp km020ea aldım yanı dv6750 2000 tl para verdım ama ıcıme sınmedı yavas calısıyor vıstadan dolayı hersey için izin izsstiyor bende kalktım xp pro kurdum onuda driverleri tanıtamadım bu nasıl bır pc bana bılgı verın bıde xp driverleri nerden bulcam yardım edın saolun

16. justice

justice Yeni Üye

kardeş ilk sayfada varya...

17. waggon1

waggon1 Yeni Üye

evet sizin dediginiz gibi yaptim ethernet ve bilinmeyen agit giderildi. ama 1394 IEEE halen var!!! bununla ilgili bi bildiginiz varsa lutfen iletin??!! herkese tesekur ederim!!!!!!!!

18. byka

byka Yeni Üye

o lanet IEE1394 ü bende gideremedim 3 haftadır ugrasıyorum hala olmadı

vista kurunca kalkıyor ama xp kurunca bir tülü kalkmıyor

delirecem allah askına biri bu konuda birseyler bulsun......

19. neo2

neo2 Yeni Üye

Kablosus ağ olarak brodcam kullanılıyor tşk ederim

20. neo2

neo2 Yeni Üye

Kardeş driverlar için çok teşekkürler çok işimi yaradı eline sağlık fakat bi sorum olacak verdiğin bütün bu driverları kurduktan sonra 1 tane aygıtı görmüyo aygıt yöneticisinde soru işaretiyle duruyo ne olduğunuda yazmıyo acaba bu nedir bir bilgin varmı?

Sayfayı Paylaş