HP Pavilion dv6725et ( KN101EA ) notebook hk herşey burada.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6725et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı (KN101EA)

İşlemci türü: Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, Intel® Core™ 2 Duo işlemci T5550, 1.83 GHz , Düzey 2 önbellek 2 MB
    Yüklü işletim sistemi: Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek: 2048 MB
    Maksimum bellek: 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni: (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü: 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi: SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı: 5400 rpm
    Optik sürücü türü: Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı: Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem: Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi: Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri: Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği: Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları: 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi: IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları: 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800
    Video adaptörü: NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM: 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli: HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler: Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası: Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda: HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses: 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon: Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye: 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı: Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü: 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık: 3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı: 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y): 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y): 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi: 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları: Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.
    dv 6725et, xp drivers

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6725et ( KN101EA ) xp kurulumu ve xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: indir.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA® GeForce™ 8400M GS driver download. Eğer bu sürücü ile verim alamazsanız şurayı okuyunuz.
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: bunu indirin.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: realtek indir.

5. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr" .

6. Modem Sürücüsü: xp modem driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    8. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Diğer yardımcı hp araçları
    HP Quick Launch Buttons
    HP Wireless Assistant

3. realpoyraz

realpoyraz Yeni Üye

kardesss eyvallah her sey super olmus ama ses kartının yamasında sorun var sanırım eksık dosya ındırıyo her seyı halettım bı bu kaldı gurbanın olayım bu ıse bı el at bı hal caresıne bak :d beklıyorum saolasın

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bimekste bu üründe kampanya varmış.

6. indie

indie Yeni Üye

Otomatrik olarak sürücü arayan hp updater bir şey bulamıyor ama hpnin sitesinde bu model için bir çok güncel sürücü var. Otomatik olarak güncelleme bu modelde çalışmıyor mu?

7. ALIENLI1

ALIENLI1 Yeni Üye

Driverları paylaşıma açtığınız için teşekkürler.

diğer arkadaşların dediği gibi sesde sorunla karşılaşmadım.

sırasıyla yükledim.

Yalnız ekran kartı sürücüsünde sorunla karşılaştım.

Onuda aşağıda linkini verdiğim siteden buldum.

İsteyen arkadaşlar oradan indirebilirler.

http://drivers.softpedia.com/get/GRAPHI ... 5655.shtml

Ekran kartı modeli nvidia 8400m gs olarak geçiyor.

8. acobe

acobe Yeni Üye

Öncelikle paylasım icin tesekkurler driverlar cok isime yaradi.. Az once tumuyle xp kurulumunu bitirdim hicbir problemle karsılasmadım.. Ses kartı veya baska bir donanım olsun..bir kac driveri kendim buldum sadece. Ekran kartı driverini internette rahatlıkla bulabilirsiziniz.. diger arkadasın verdigi link calısıyor onuda kullanabilirsiniz.. Ekran kartı modeliniz Nvidia Geforce 8400M GS dir. Yalnız daha once bilgisayara format veya driver kurumu yapmamıs birisine onermiyorum tanıdıgınız veya bilgisayardan anlayan bir arkadasınıza yaptırırsanız sizin icin rahat olur cunku toplam xp kurulumu dahi driverları kurmak anlıyan icin sadece 1 saat surer.. Paylaşım icin yeniden tesekkur ediyorum ellerine saglık.

9. thegladiator

thegladiator Yeni Üye

Tesekkürler. Sürücülerin paylaşımı için. hp sitesinde bulmak oldukça zor. Ekleyenlerin emeklerine ellerine sağlık...

10. Spawn1988

Spawn1988 Yeni Üye

gerçekten çok minnettarım size. nasıl arıyorum sabahtan beri bunları bilemezsiniz.

11. basilyas

basilyas Yeni Üye

çok sagolun valla böyle bi güzelliği yaptığınız için.güzellik yapanınız çok olsun sagolun......

12. kamtur

kamtur Yeni Üye

[imdat] arkadaşlar çok sağolun. herşeyi yaptım . ses çalışıyoru ekran kartı tamam. wriless ethernet parmak izi okuyucu. hepsi çalışıyor

Ancak anlayamadığım birşey var. Aygıt yöneticisinde halen tanınmayanlar var.

temel sistem aygıtı gibi birşey yazıyor. ve tanımıyor onları..
    4 adet ünlemim halen duruyor aygıt yöneticisinde :S [imdat]

[ofof]

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kart okuyucu sürücüsünü yeniden kurar mısınız?
    Olmazsa o aygıtların sürücülerini güncelle deyip kart okuyucu sürücüsün gösterin.

14. kamtur

kamtur Yeni Üye

haftasonu yoktum mesajı şimdi okudum. deneyip sonucu buraya yazacağım. teşekkür ederim

15. kamtur

kamtur Yeni Üye

evet . teşekkür ederim. kart okuyucu sürüceülerini yükledim temel sistem aygıtı sorunu kalmadı. yani onlarıda tanıdı. ancak halen bir tane bilinmeyen aygıtım var ve ne olduğunu çözemedim bir türlü. gerisinin hepsi tamam.

çok teşekkürler arkadaşlar

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o bilinmeyen aygıtın içine girince ayrıntılarda ne yazıyor.

17. kamtur

kamtur Yeni Üye

aygıt kopya kimliği yazıyor
    ACPI\HPQ0007\4&2FFE84EA&0

18. xcodex

xcodex Yeni Üye

19. kamtur

kamtur Yeni Üye

tamam deneyip cevap yazacağım

maalesef dostum bu da olmadı. halen duruyor öyle. gerçi herhangi bir sıkıntısı yok. yani pc gayet normal çalışıyır. ama bunun ne olduğunu çözemezsem merak edeceğim hep.. :roll:

geriye kalan herşey tamam.. bu bilinmeyen aygıtın ne olduğunu bulmama lazım .. :)

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şunu kurmayı dener msiniz?
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38171.exe

Sayfayı Paylaş