HP Pavilion dv6700 Special Edition notebook genel başlık.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında xcodex tarafından paylaşıldı.

1. xcodex

xcodex Yeni Üye

HP Pavilion dv6700 Special Edition Entertainment Notebook PC series (KQ178EA)(dv6770se)

İşlemci türü: Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, • Intel® Core™ 2 Duo işlemci T8300, • 2,40 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
    Yüklü işletim sistemi: Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek: 2048 MB
    Maksimum bellek: 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni: (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü: 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi: SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı: 5400 rpm
    Optik sürücü türü: Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı: Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem: Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi: Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri: Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği: Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları: 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi: IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları: 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800
    Video adaptörü: NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM: 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli: HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Web kamerası: Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda: HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses: 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon: Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye: 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı: Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü: 90 W AC Güç Adaptörü
    Yazılım - Verimlilik ve finans: Microsoft® Works
    Önceden kurulu yazılımlar: Microsoft® Internet Explorer 7.0; Windows Mail; Adobe® Reader 8.0
    Optik sürücü yazılımı: Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Windows DVD Maker ; Cyberlink DVD Suite ; Windows Media Center, QuickPlay for Windows
    Ürünle gelen yazılım: Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2008 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği
    Ağırlık: 3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı: 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y): 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y): 415 x 164 x 350 mm
    Garanti bildirimi: 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları: Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

HP Pavilion dv6700 Special Edition Notebook xp kurulumu ve xp sürücüleri (KQ178EA)(dv6770se)

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer nasıl format atacağınızı bilmiyorsanız şurayı okuyunuz.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: indir.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: nvidia vga driver
    3. Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin..
    5. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    6. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    7. HP Wireless Assistant HP Wireless Assistant
    8. Bluetooth: hp bluetooth driver
    9. Wireless driver: Broadcom wireless driver, atheros wireless driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager
    12. HP Quick Launch Buttons HP Quick Launch Buttons
    13. Hp Quick PlayHp Quick Play

2. GoGoRa

GoGoRa Yeni Üye

Teşekkürler açıklamalar ve driverler için, yalnız aşağıdaki driver için tıkladığımda hata vermekte.

HP Quick Launch Buttons

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Linki güncelledim. Şimdi dener misiniz.

4. GoGoRa

GoGoRa Yeni Üye

Teşekkürler.

5. merhaba! ben bu laptop dan almak istiyorum bu özelliklere göre fiyatı çok uygun bir laptop. ve bu beni biraz kıllandırıyor açıkçası. bunu alıp kullanan varsa biraz bilgilendirebilir mi acaba?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence özellik bakımından ortaüstü bir cihaz ama kesinlikle çok şık görünüyor.
    Kıllanacak bir durum yok bence.

7. kullandınız mı peki hiç? yani o özelliklerin süper olduğunu biliyorum ama kullanım da önemli bu notebook olayında

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kullanmadım. Bu arada özellikler süper değil. Sadece performans için alacaksanız daha iyi özelliklerde bir sürü laptop var.

9. herhalde süper dediğim özellikler bu fiyata göre. yoksa teknolojide sınır yok çok çok daha iyisini alabilirsin. bana bu fiyata ve daha iyi özellikleri olan bi laptop söylersen onu alırım. tabi bulabilirsen...

10. emretelci

emretelci Yeni Üye

merhaba
    anlattiginiz gibi XPyi kurdum fakat nvidia vga driveri kurarken "The NVIDIA Setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware. Setup will now exit" seklinde sorun veriyor. (NVIDIA Kurma programi simdiki sisteminizle uygun driverlari bulamadi) ne yapmaliyim. simdiden tesekkurler

aslinda simdi baktigimda ses kartini ve de modemi de kurmuyor..aygit yöneticisinde "audio dvices for audio..." ibaresini de bulamadim. sorun ne olabilir acaba

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyerek kurmayı denediniz mi?
    Ekran kartı için notebook genel forumundaki nvidia sürücüleri ile ilgili konuya da bakabilirsiniz.

12. emretelci

emretelci Yeni Üye

sonunda bütün driverlari kurmayi basardim. sizleri de bir konuda uyarmak istiyorum problem yasadigim icin. Service Pack 3lü bir xp cdsi ile kurmaya calismistim ilk önce. böyle olunca hic bir driveri görmüyor. Tekrar format atip SP2 ile kurdugum zaman driverlari tanidi..

ayrica driver magician adli bir program kullandim. o da bazi driverlari internetten otomatik olarak bulup indirdi. sonunda XPyi bütün driverlar ile kurmayi basardim. yaklasik 3-4 gündür bununla ugrasiyordum. hazirladiginiz döküman icin cok tesekkürler..

bir ufak ilave de ben yapmak istiyorum: XP'nin sitesinde drivers & support bölümden direk laptopunuzun modelini ayrintili sekilde girerek o laptop icin olan driverlar ve programlar sayfasina gidebiliyorsunuz.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    driver magician ile bütün sürücülerin .exe olarak yedeğini alabiliyorsunuz.
    Rica etsek sizde yedek alıp rapidshare.com a gönderebilir misiniz?

14. boysrus

boysrus Yeni Üye

Merhaba ben bu DV6700'ü nereden satın alabilirim bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

15. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

HP Pavilion 'un hemen hemen bütün modellerini hepsiburada ve teknosa 'da bulabilirsin.

16. xcodex

xcodex Yeni Üye

17. emretelci

emretelci Yeni Üye

Hp Pavilion DV6700et modelini (resimdeki laptop) 4-5 gun once baya arastirarak aldim. En ucuz yer BIMEKS magazalari. Hatta bir fiyat vermek gerekirse HPnin ana bayisi 2059 YTL derken Bimeksten 1980 YTLye aldim. Ayrica Bimeks kredi kartina pesin fiyatina taksit yapiyor. MediaMrktte de 2080 YTLye satiliyordu en son..

Bu arada SAKA, rapidshare nasil koyuluyor bilmiyorum (Mac kullanicisi idim ilk defa windowsa geciyorum) mailinizi verirseniz size yollayabilirim. 60 MB.
    Hem sizin anlattiginiz yontemle hem de cesitli kaynaklardan butun programlari ve driverlari topladim bir dosya halinde.

Tekrar tesekkurler

18. kovboy141

kovboy141 Yeni Üye

s.a. kardeş bu ses driver halledemedim ya bide modem tek bunlarda soru işareti var aygıt yöneticilerinden bi sürü driver gösterdim ama olmadı bi yardımcı olurmusunuz

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ses kartı kurulumunu ve sürücüleri yeniledim. tekrar dener misiniz.
    anlatılanların aynını yapınız.

20. somfy_ytu

somfy_ytu Yeni Üye

arkadaslar ben 1ay önce dv67oo HP KQ178EA DV6799ET special edition laptopu dartyden 1930 a almıstım. 1 ay önce dartydeki etiket fiyatı 2059 ytl idi. suan ise ise etiket fiyatı 1959 ytl ve pesin fiyatına %5 indirim yapıyorlar. ya bide birsey soracagım. ben bilgsayardan pek anlamam. laptopa xpyüklemeye çalıstım ama bazı kartları tanıtamadım önceden olusturmus oldugum vista kurtarma dvdlerinden vistayı tekrar kurdum ama performansı ilk aldıgım günkü gibi değil. perforsmansını nasıl ilk günkü gibi veye ona yakın biersey yapabilirim?...

Sayfayı Paylaş