Hp Pavilion DV6680ET Notebook PC (GV258EA)

Konu, 'Hp Notebook' kısmında busayr tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. busayr

busayr Yeni Üye

Merhabalar;

Yeni aldığım "Hp Pavilion DV6680ET Notebook PC (GV258EA)" modelinin Tüm xp driverlerini arıyorum.

Çağrı merkezinden verilen bilgiler ise şöyle;
    ------------------------------------------------------------
    Harddiski tanıması için;

sata raid
    hp com sp36132.exe

sata raid
    ICH8 intel com sata raid
    --------------------------------------------
    chipset sp35677.exe
    esmbus sp32646.exe
    ses sp36720.exe
    techped sp35444.exe
    blue sp32883.exe
    kart oku sp33413.exe
    modem sp35743.exe
    ethernet sp30999.exe
    wireles sp36684.exe
    sp36414.exe
    sp35333.exe
    quick sp34796.exe

ekran 8400 nvidia
    ----------------------------------------------

Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Herşeyi vermişler size. Bir sorunuz var mıydı? yoksa paylaşım mı yapıyorsunuz anlamadım :)

3. busayr

busayr Yeni Üye

sevgili saka;

biraz paylaşım, biraz bilgi alma gibi oldu topiğim evet.çünkü "çağrı merkezi" bunlar modelinizin orjinal xp driverleri değil, geçici(şöyle böyle) ama işini görür dedi.ürün yeni olduğu için henüz elimizde xp sürücüleri yok, vista için programlandı gibi şeyler söyledi.

xp kurupta, donanımlardan mahrum kalmak(driver olmadığından) istemiyorum.arkadaşın verdiği linki inceleyeceğim.

tekrar tşk.ler cevaplar için.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Onların verdiği sürücüleri denemeni tavsiye ederim. Takıldığın yer olursa elimizden geldiğinde yardımcı olurum. Eğer xp kurulumu konusunda tecrübeli değilsen başka bir notebookun xp kurulumu anlatımına bakabilirsin sitemizden.

5. tunsa84

tunsa84 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar;

bu GV258EA model notebooktan sattım ve müşteri ısrarla xp istedi hp-nin sitesinde vermiyor...HP Pavilion dv6500 Eğlence Dizüstü Bilgisayarı serisi olarak verilen linkteki sürücüleri indirdim ve birçoğunu kurdum fakat ETHERNET ve bluetooth sürücüleri olmadı Ethernet sürücüsünü MSI ın LGA işlemcili anakartlarında vermiş olduğu cd den kurdum ve BLUETOOTH sürücüsünüde TOSHİBA A200-1AH modelindeki sürücüsünü kurdum ve çalışır durumda bilgisayarı teslim ettim site yöneticisi arkadaşlara teşekkür ederim böyle bir oluşturdukları için...

6. mechulman2005

mechulman2005 Yeni Üye

selam arkadaşlar,
    yeni notebooklarda Vistayı zorunlu olarak bizlere satma ve dayatma taktiği ,biz kullanıcıları gerçekten mağdur duruma düşürmüştür. Ben de DV6680ET (gv258ea) notebook aldım. Ancak vista yüklü olarak satıldığından ve benim özel iş programım da vistada çalışmadığından ben de XP kurma macerasına katıldım. Günlerce uğraştım.Bazı geceler sabaha kadar araştırma yaptım. Önce şu XP kurmayı engelleyen SATA Olayını çözüp yaptığım özel XP cd'si ile format attım. Ondan sonra da HDD'yi üçe böldüm. Sıra donanım sürücülerine geldiğinde maceramın ikinci bölümü başladı. En sonunda tüm sürücüleri büyük bir araştırma ve çaba ile tanıtmayı da başardım.

Şu an benim Hp Pavilion DV6680ET Notebook PC (GV258EA) notebook'um tüm XP sürücüleri tamamen yüklenmiş biçimde çalışmaktadır. Hiç bir sorun da yaratmamakta ve rahat rahat kullanmaktayım. Zaten bu notebook sahibi olanlar hangi donanımlarının olduğunu biliyorlar. İnternetten de öğrenilebilir.

İsteyen arkadaşlara bu sürücüleri verebilirim.

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Burada paylaşırsanız herkes için yararlı olur.Kolay gelsin.

8. busayr

busayr Yeni Üye

offf

Nedir bu çektiğim :(

Derslerimden anca vakit bulup, vista home editionu xp yapmak istiyordum oysaki.Önce kurtarma dvd'si alırken sorun yaşadım.3-5 dvd eskittikten sonra nihayet kurtarma dvd'lerini almış, xp kurmak istiyordum.

Cd boot ettikten sonra ne göreyim.SATA yı tanımıyor :( Hiçbir hdd driver bulamadım diyip sadece çıkma seçeneğini bana bırakıyor.(F3 Çık)

Sitesinden indirdiğim ICH8 sata raid hp com sp36132.exe disket istiyor.Gecenin bu saatinde elimde ne bir disket nede bir Usb floppy var.

ŞİMDİ YARDIM BEKLEDİĞİM KONU
    Bu sata olayını nasıl atlatıp kuruluma geçeceğim ?
    Bu modele xp kuran arkadaşlar, tüm xp driverleri bizimle paylaşırlarmı ?

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ben de size zaten o linki verdim :?

11. busayr

busayr Yeni Üye

Çok hızlı olduğunuz için, görme fırsatım olmadı.
    Anında yardım ettiğiniz için tşk. ederim.

Site içinde GV258EA xp driver yazdığımda pek bişey bulamadım.Şuan kuruluyor xp gayet problemsiz.Umarım indirdiğim driverlerda uyumsuzluk olmaz.

Tşkler tekrar, kolay gelsin.

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

Olursa da inanın bir çözümü vardır muhakkak,yeter ki biraz araştırıp kafa yoralım.

13. busayr

busayr Yeni Üye

Evet öyle, araştırmak gerekiyor.O yüzden burdaki diğer msjı siliyorum.Araştırıcam bulamazsam yardım isterim.İyi geceler ( burada gece ) :)

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş