HP Pavilion dv6651et KG660EA notebook hakkında herşey burada

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion Media Center dv6651et KG660EA Eğlence Dizüstü Bilgisayarı özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® Duo mobil işlemci teknolojisi, Intel® Core™ 2 Duo işlemci T7500, 2,20 GHz , Düzey 2 önbellek 4 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Maksimum bellek : En çok 2 GB DDR belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 128 MB atanan olmak üzere en çok 895 MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

HP Pavilion dv6651et KG660EA Eğlence Dizüstü Bilgisayarı resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6651et KG660EA notebook xp kurulumu ve gerekli sürücüler

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz. Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    7. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Bluetooth: hp bluetooth driver
    9. Web cam sürücüsü: webcam driver
    10. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    11. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    12. Realtek ethernet sürücüsü : Realtek ethernet / lan driver
    13. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    14. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    15. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    16. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    17. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    18. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    19. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    20. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla makineli tüfek gibi saydırıyorsun mirim :D

4. imparator07

imparator07 Yeni Üye

arkadaşlar mrb

bende bluetooth hatası veriyor yani bluetoot işareti var ama kırmızı bunu nasıl çözerim yardımlarınız için teşekkür ederim

5. imparator07

imparator07 Yeni Üye

ekran kartı driveri arızalı diyor yeni bir link koyarsanız sevinirim teşekkür ederim

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Nerede ve nasıl arızalı diyor acaba. Ben sürücüyü indirdim bir sorun yoktu.

7. cihansolakoglu

cihansolakoglu Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,
    2 ay önce aldım cihazı,sorun şöyle;
    Evde 1024/4gb wireless bağlantım var,gayet güzel bağlanıyor;işyerinde ise 4096 turbuadsl var ethernet kablosuyla bağlanıyorum gayet güzel bağlanıyor.
    Ancak üniversitede(abant izzet baysal) büyük bir wireless ağ var(saniyede ortalama 3-4 mb download yapılabilen bi ağ)bu ağa bir türlü bağlanıyor.tanımlanamayan ağ diyor ve bağlantı kuramıyor.
    elle ip atamayı denedim,recovery yaptım,sürücü güncelledim,hatta xp kurup denedim ama olmuyor olmuyor.diğer seri pavilionlar bağlanıyor,diğer marka notebooklarda bağlanıyor ama benim cihaz bağlanmıyor.Bnde geçen hafta servise yolladım,bekliyorum şimdi.

okuldaki ağda bi şifre yok ama o şifreleme türüne nerden bakabilirim?
    ayrıca nerden değiştirebilirim?

8. osmanmelek

osmanmelek Yeni Üye

eyvvalah kardeşim güzel çalışma ama benim bir sorunum var xp kur dosyalarını filan yüklüyor sonrada ekrana şöyle bir görüntü geliyor

bir sorun algılandı ve bilgisayar ......
    bu durum hatasını....
    yeterli disk alanı....
    donamım satıcınızdan bios güncelleştirmeleri....

falan diye birşeyler cıkıyor ama ben işin içinden cıkamıyorummm yardımmmm....

9. onlyzfr

onlyzfr Yeni Üye

arkadaşlar çalışma super olmuş ellerinze sağlık yalnız video ile ilgli sorun var bi turlu olmadı alternetif yolda da hangi driverin hangisi oldugundan emin olamdıgım için indirmedim o konuda yardımcı olacak birii varsaeger sevinrim

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Alternatif yol dediğiniz konudakiler yaparak kesin sonuç alabilirsiniz.

11. msbasak

msbasak Yeni Üye

Hp pavilion dv6651et xp drivers paket 2
    Hp pavilion dv6651et xp drivers paket 3

bunları indiremedim tekli olan alttaki sürücülerden ekran karıtını indirdim oda pc kabul etmedi

12. sezerr53

sezerr53 Yeni Üye

Arkadaşım Paylaşımın çok güzel olmuş ama bende service pac3 entergre edilmiş xp cdsi var ben buna sata hdd yamasını yaptım ama boot olmuor bu sorunu nasıl halledeceğim yardım edersen sevinirim

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

başka ve temiz bir xp cdsi bulup ona sata sürücülerini ekleyiniz.

14. sezerr53

sezerr53 Yeni Üye

Saka Arkadasım Ekran Kartı Driver Yanlış Doğrusu Şu Link Kendi Verdiğin Linkle Değişitirirsen Daha Yararlı Olur Dğer Kullanıcılara
    Link: http://drivers.softpedia.com/progDownlo ... 40288.html
    36.57 mb dır 7zli zip ile sıkıştırılmıştır acıldıgında 116 mb olmaktadır dosyayı indirmek için sağ da Softpedia Secure Download (RO) [EXE] die bir yazı var oraya bastıgımızda dosya ıncektır birde su hp quick launch button programındada biraz sorun var yada ben kendi pcmde çalıştıramadım ve xp de daha çok çabukmu bitiyor batarya vistaya nazaran bende 1 saat dayanır dayanmaz bitiyor hemen batarya

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

uyarı için teşekkürler. ilk mesajdaki sürücüleri güncelledim.

16. a.y.

a.y. Yeni Üye

Teşekkürler! Emeğine sağlık dostum.

17. sdk26

sdk26 Yeni Üye

benim laptopunda hala usblerim çalışmıyor önerdiğiniz gibi yaptım yükledim ama hala görmüyor ne yapıcam ben

18. sezerr53

sezerr53 Yeni Üye

Arkadaşım usblerin çalışmaması anormal ben xp yükledikden sonra hiç bir driver yüklemediğim halde çalıştı usb flash disk (2.0) çalışmıştı bir şey diyecem aygıt yöneticisinden sorun olan drvier varmı diye bir bakarısın ona göre hareket edelim

19. TuRKuazz

TuRKuazz Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    HP Pavilion dv6651et KG660EA kullananların nacizane görüşlerini almak istiyorum.
    Bir tanıdıktan ikinci el 800 TL'ye HP Pavilion dv6651et KG660EA aldım.
    Makina temiz duruyor görünürde birşey yok.
    Vista yüklü ama kasmalar mevcut. Birde Bilgisayar'ıma girdiğimde C sürücüsünde 60 GB dolu alan gözüküyor ama özelliklerden baktığımda 20 GB gözüküyor. Yani ortada 40 GB'lik kayıp var.

XP kurup test edeyim diyorum.
    İnternet işleriyle uğraşıyorum, çok fazla olmasa da Photoshop ve tasarım programları kullanacam. Sizce bu paraya bu laptop iyi mi, işi mi görür mü?

Teşekkürler...

20. pinpirik

pinpirik Yeni Üye

Ben dv6651et kullanıcısıyım.HP en fazla 2GB ram desteklediğini söylüyor. Bir kaç yerde 4GB ram taktığını söyleyen gördüm aranızda deneyen var mı böyle bir şeyi.

Sayfayı Paylaş