HP Pavilion dv6650et GY439EA notebook hk herşey burada.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6650et GY439EA Eğlence Dizüstü Bilgisayarı özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® Duo mobil işlemci teknolojisi , Intel® Core™ 2 Duo işlemci T7500, 2,20 GHz , Düzey 2 önbellek 4 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Basic 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Maksimum bellek : En çok 2 GB DDR belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 128 MB atanan olmak üzere en çok 895 MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

HP Pavilion dv6650et GY439EA Eğlence Dizüstü Bilgisayarı resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6650et GY439EA notebook xp kurulumu ve gerekli sürücüler

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Ekran kartını kurmak için şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver ya da ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38327.exe
    6. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    7. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver veya Realtek gigabit ethernet driver
    8. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    9. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    13. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    14. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant

3. free45de

free45de Yeni Üye

Anlatım için teşekkürler.
    Ben vista yüklü bu ürüne xp proffessional attım ama quıckplay i çalıştıramadım.Kumanda özelliğini kullanamıyorum

4. immortalover

immortalover Yeni Üye

arkdaşlar bılgsayarda 2gb ram denılmesıne karsın ben 4gb 800mhz ram taktım ve sorunsuz bır sekılde kullnıyorum yanı degışıklık yapmak ısteyen varsa cekınmeden yapabılrler hıc bır sorun yok. benım sorunum şu; ram degıştrmeden oncede degıstrdıkten sonrada fan cok ses yapıyor bunu onleyemıyormuyuz? bırde bu aralar fan sesınden farklı olarak bır ses gelıyor fanın ordan... bu nedır acaba?

ayrıca bios guncellemesı yada ekran kartı drıverlarında guncelleme yapabılen varmı?

5. sanatcim

sanatcim Yeni Üye

dostum!2 tane 2gb ram kullandın di mi?marka konusunda da bilgi verirsen sevinirim.saygılar

6. immortalover

immortalover Yeni Üye

ocz marka efet 2x2 8oo luk taktım

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kurduğunuz işletim sistemi 64bit mi?
    Eğer değilse bildiğim kadarı ile sistem özelliklerinden baktığınızda raminiz 3gb civarında görünecektir.

8. immortalover

immortalover Yeni Üye

evet xp kullanınca 3 gb gozukuyor.. ama vısta 64 bıt kurunca yada 32 bıt kurupta servıs pack 1 yukleyıncede 4gb olarak gozukuyor.. bırsey sormak ıstıyorum burda bulamadım ama vısta 64 bıt ıcın drıver bulabılrmıyız? hp nın sıtesındekılerı denedım bazıları sorun cıkardı

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32 bit işletim sistemli bir notebooka service pack'te kursanız 4gb olarak çalışmaz.
    Sadece öyle gösteriyor :(

10. immortalover

immortalover Yeni Üye

arkadaşlar vista ultımate 64bıt turkce var ama bu zıp halınde yanı bunu bır dvd ye ıso olarak cekmem gerek sanıyorum.şimdı elımde bunun prgramı var (nlıte) fakat buna bırde sata drıverları mı eklemem gerekıyor yoksa dırek dvd ye yazdırmalımıyım? vista için sata drivarları nerden bulabılrım?

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

vista için sata sürücülerine gerek yok. Zaten içinde var.

12. immortalover

immortalover Yeni Üye

1- bıos guncellemesı yapmak ıstıyorum hp nın sıtesınden ındırdıgımı dırek yuklesem oluyormu ayrıca eskı bıosu nasıl yedekleyebılırım?
    2- laptopta dvd yada cd lerı cok rahat okuyor fakat yazdırmaya gelınce dvd yada cd hıc bır sekılde yazdıramıyorum % 4-5 e gelınce hata verıyor- cd okuyucudan dewamlı ses gelıyor ve ışıgı sureklı yanıp sonuyor...

13. sanatcim

sanatcim Yeni Üye

saka dostum selamlar!senin engin bilgilerinin birisinden daha faydalanmak istiyorum.amerikadan bir laptop aldırdım.gerçi 2 yıla yaklaşıyor bu olay ama ciddi bir sorunu var aletin.aleti faturalı ve garantili aldım ama turkıyede hp garantıye sokmadı.aleti ilk kezz açtığım günden beri mavi ekran sorunu devam ediyor.mavi bir ekran çıkıp alet restart atıyor. bu sorun canı istediği zaman ortaya çıkıyor.çok yazılım denedik.ramleri denedik.sıfır harddisk denedik.yine sorun devam ediyor.sürücüleri güncelledik.sorundan asla kurtulamadık.bir gün tesadüf harici bir monitor taktım.onunla asla sorun çıkarmadı.yani alet harici monitorle sorunsuz çalışıyor.acaba ekran bordundamı bir sorun var?dostum bunu tamir edebilecek birilerini tanıyomusun?eğer tamiri mümkünse kaça hesap çıkar ortalama?pavillion dv6135nr.......TEŞEKKÜRLER!

14. immortalover

immortalover Yeni Üye

arkdaşlar sp3 lu xp pro kurdum herseyı sorunsuz yukledım tum drıverlarını ama bundan oncekı xp home vrkende yapıyordu sımdıde dewam edıyor sorun... ınternet explorerı acınca makına 10 sanıeye kadr kıtlenıyor sonra duselyor bu sorun nedır? tum prgramlar ve drıverlar guncel

15. hisik

hisik Yeni Üye

Sitemizde uymanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır.
    Şuradan okuyabilirsiniz.
    site-kurallari.php

16. makinaci38

makinaci38 Yeni Üye

saka kardeş 3 parti halinde verilen driverler rapid dışında yokmu yada aşağıda ayrıca verilenler tüm bunları içeriyormu

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aşağıdaki sürücülerle pakettekilerina rasında bir fark olduğunu sanmıyorum

18. makinaci38

makinaci38 Yeni Üye

saka kardeş bu laptopla hangi oyunlar sorunsuz çalışıyor fifa 2008 de notebook 950 chipsetlere uygun değildir yazıyor

19. sempatix_men

sempatix_men Yeni Üye

kardeş eline sağlık koyduğun linkler çok işime yaradı ama xp yükledikten sonra ekran kartı paylaşımsız olarak sadece 512 MB oluyo bunu vistada olduğu gibi paylaşımlı olrak 895 MB atamalı olarak ayarlayabilirmiyiz???

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

buna gerek yok. ekran akrtı gerek gördüğü takdirde kendisi alır.

Sayfayı Paylaş