hp pavilion dv6640et notebook windows 7 sürücü problemi

Konu, 'Hp Notebook' kısmında cemko76 tarafından paylaşıldı.

1. cemko76

cemko76 Yeni Üye

Arkadaşlar,

hp dv 6500 model bilgisayarıma Windows 7 home premium işletim sistemi yükledim ama şu anda sürücülerini HP nin destek sitesinde bulamıyorum. sizden ricam bu laptop içinde kullanılmış olan kompanentlerin tek tek nereden bulabileceğimi bildirmeniz. çünkü ekran kartı modelini buldum ve nvidia nın kendi sitesinde windows 7 için sürücü bulunabiliyor. diğerlerini de aynı şekildee bulabilirmiyim acaba?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarınızın tam model adını altına bakarak öğrenebilirsiniz. Lütfen model adını paylaşınız.
    Birde aygıt yöneticisine girerek kurulmayan aygıtları söyleyiniz.

3. cemko76

cemko76 Yeni Üye

sayın Saka;

cevabın için teşekkür ederim bilgiler aşağıdaki gibidir.

Product:Hp pavilion dv6500
    s/n:cnf7460ck
    p/n:gv257ea#ab8

en alt sağda ise
    dv6640et

diğer aygıtlar kısmında ise
    temel sistem aygıtı
    temel sistem aygıtı

şeklinde açıklamalar var. ayrıca bluetoot ve parmak izi okuyucu gibi bir çok özellik de çalışmamaktadır. ben ekran kartının adını ve markasını buldum ve driverını indirerek çalıştırdım.

yardımların için şimdiden çok teşekkür ederim.

saygılarımla,

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebook modeliniz hp pavilion dv6640et dir.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. 35jackal42

35jackal42 Yeni Üye

bende hp pavilion dv6640et notebook kullanıcısıyım ve geçen hafta windows 7 ultimate 32 bit yükledim, birçok sürücüyü kendi bulmasına rağmen bluetooth ile ilgili bilgisayarda hiçbir bilgi yok, parmakizi benimde çalışmıyor, ayrıca sesi kapatma tuşu eskiden kırmızı renge dönmekteydi windows 7de ne yazıkki olmadı ama işlevinde sorun yok, ayrıca QuickPlay ve DVD gibi kısa yollar çalışmamakta. aygıt yöneticisinden baktığımda "temel sistem aygıtı" yazan iki adet ünlemli madde bulunmakta.
    yukarıda belirtilen bluetooth driverini yüklemeyi denedim ama [​IMG]gibi bir ibare ile sonlanıyor. bluetooth ve wireless tuşu bildiğiniz gibi ortak ve şuanda internete girebildiğime göre açıkta bunu da kontrol ettim ama ne yapacağımı şaşırdım yardım edebilirmisiniz acaba???
    Şimdiden teşekkür ederim..

ayrıca temel sistem aygıtı yazan maddeler içinde:
    1)
    Donanım Kimlikleri
    PCI\VEN_1180&DEV_0843&SUBSYS_30CC103C&REV_12
    PCI\VEN_1180&DEV_0843&SUBSYS_30CC103C
    PCI\VEN_1180&DEV_0843&CC_088000
    PCI\VEN_1180&DEV_0843&CC_0880
    Uyumlu Kimlikler
    PCI\VEN_1180&DEV_0843&REV_12
    PCI\VEN_1180&DEV_0843
    PCI\VEN_1180&CC_088000
    PCI\VEN_1180&CC_0880
    PCI\VEN_1180
    PCI\CC_088000
    PCI\CC_0880

2)
    Donanım Kimlikleri
    PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_30CC103C&REV_12
    PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_30CC103C
    PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_088000
    PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_0880
    Uyumlu Kimlikler
    PCI\VEN_1180&DEV_0592&REV_12
    PCI\VEN_1180&DEV_0592
    PCI\VEN_1180&CC_088000
    PCI\VEN_1180&CC_0880
    PCI\VEN_1180
    PCI\CC_088000
    PCI\CC_0880

belki gerekli olabilir...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kurulacaklar;
    HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    [*] Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver for windows 7.
    [*] Parmakizi okuyucu sürücüsü : AuthenTec parmakizi okuyucu yazılımı ve sürücüsü windows 7 32bit. Bu dosyayı kurduktan sonra Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip kullanıcı adınıza bir şifre belirleyin. Sonra Parmak izi verilerinizi yönetin kısmından pamak izinizi tanıtın.
    [*] Broadcom bluetooth sürücüsü : Broadcom notebook bluetooth driver for windows 7

8. 35jackal42

35jackal42 Yeni Üye

wireless asistant ı zaten yüklemiştim, kart okuyucuyuda yükledim ve bir tane hafıza kartı takarak denedim çalışıyor, parmakizinden de vazgeçtim parmağım sürttükçe uyarı verip duruodu olmasa da olur yani ama bluetooth sorun çıkartıo delirmek üzereyim, yukarıdaki iki bluetooth driverini da yüklemeye çalıştığımda yüklemeye hazırlanılıyor ibaresinin ardından yine (yukarıda resmini verdiğim)aynı uyarı penceresini verio ve tek seçenek iptal etmek kalıyo.wireless butonu açık, ayrı bi bluetooth tuşumu var die baktım kısayollarda filan göremedim, acaba yükleme sırasında yanlışlık filanmı yapıorum deliricem, hani ilk kapalı olucak yüklerken açılıcak yada ne bileyim bir yerlerden bi ayar değişikliği mi yapılıcak, bilgi verebilirsen sewinirim, senide uğraştırıyorum ama zahmet olmazsa bi bakabilirmisin acaba? hee bu arada güvenlik duvarınıda kapatarak ta açarakta denedim hep aynı???

9. cagri17

cagri17 Yeni Üye

Slm bndede parmak izi okuyucu ve Ouick launc button çalışmıyor bilgisayarımın özellikleri arkadaşla aynı yardım edebilirmisinz

10. havvvvvanur

havvvvvanur Yeni Üye

selam.bilgisayar modelim dv6680et. bendede aynı sorunlar quikplay ve parmak izi okuyucum çalışmıyor.bu dediğiniz link benim sorunumu çözer mi acaba?

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

%99 çözmesi lazım. Denemekten zarar gelmez.

12. pamukoglu

pamukoglu Yeni Üye

benim chazım DV6640ee modeli windows 7 yükledik ancak chipset yükleme mize rağmen ethernet kartı bir türlü başlatılamıyor.everest raporu aldığımda MPC65 Nvidia ethernet controller diye çıkıyor. normalde windows 7 direk tanımış olması lazım diye düşünüyorum. ama manuel olarak driver tanıtmak istediğimde ise bu aygıt başlatılamadı KOD:10 şeklinde hata alıyorum.ünlem işareti ile kalıyor. yardım rica ediyoum.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Nvidia nın sitesinden windows 7 chipset driverını indirip kursanız yüksek ihtimal çözülür
    ama çözülmezse o aygıta sağ tık, özellikler, ayrıntılar, donanım kimliklerine girip çıkan kodları yazar mısınız?

14. osmanblg

osmanblg Yeni Üye

aynı pc'den bende de var ama web kamerası çalışmıyor. aygıt yöneticisinde yüklüenecek driver da yok ama çalışmıyor. win 7 ultimate kurulu pc de. yardımcı olursanız çok sevirim.

15. Dilbeste

Dilbeste Yeni Üye

Ben bu HP'yi aldığıma çok pişman oldum.... uyumsuzluk problemi yüzünden 2 defa servise gönderdim. Başka bir model istedim vermediler. Şimdi de ekran kartım bozuldu, meğer bunların huyuymuş. Avrupada pvlion 6500 serisi toplatılırken; Türkiyede satışa sürmüşler. Teknosa'dan almıştım artık onlardan da PC almam, bitti... etrafımdaki herkese anlatıyorum, geçenlerde bi arkadaş laptop alacam dedi, HP alma, Teknosadan alma da ne alırsan al dedim...

Sayfayı Paylaş