HP Pavilion dv6640et GV257EA notebook hakkında herşey burada

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion Media Center dv6640et GV257EA Eğlence Dizüstü Bilgisayarı özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® Duo mobil işlemci teknolojisi, Intel® Core™2 Duo T7250 işlemci, 2 GHz , Düzey 2 önbellek 2 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 1024 MB
    Maksimum bellek : En çok 2 GB DDR belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 512 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 128 MB atanan olmak üzere en çok 383 MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

HP Pavilion dv6640et GV257EA Eğlence Dizüstü Bilgisayarı resimleri

Son düzenleme: 9 Aralık 2016
  2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6640et GV257EA notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.
      Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.
    2. Anakart sürücüsü: intel 965 mainboard driver
    3. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    4. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    5. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    6. Modem Sürücüsü: modem driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    8. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    12. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    13. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    14. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    15. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    16. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Eline sağlık kardeşim...

4. saray2

saray2 Yeni Üye

arkadaşlar benim bu laptopuma 2 adet A-Data 1 GB DDR2 667 MHz Soğutuculu ram taksam olurmu yani bunların birde 800 mhz olanları var hangisini takayım ?teşekkürler

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Boşa 800 lü almayın.

6. kyturan

kyturan Yeni Üye

arkadaşlar bende bu notebooullanıyorum. iki sorum olacak.
    1- pili ne kadar gidiyor. pcwizard 2008 ile baktığımda pil designed capasity 88800 full capasity 62000 mAh level %30 yazıyor. yaklaşık bir buçuk saat gidiyor. sizde durum nedir.
    2- fan sürekli çalışıyor bilgisayar boştayken bile. hafif uğultulu sizde durum nasıl.?? [imdat]

7. zombielit

zombielit Yeni Üye

# HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Button
    bu linkte bi sorun var sanırım açamadım bi bakarsanız sevinirim tşklr.
    yukardaki 3 lü rarlardanda sp35444 toucped sürücüsü iki tane galiba bu
    birde
    ses kurulumundaki adımlar bitimce size olmadı gibi gelsede bilgisayarınızı yeniden başlattınızda sesin kuruldunu göreceksiniz tşklr

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İlk mesajdaki quick launch linkini güncelledim.

9. mem@

mem@ Yeni Üye

kkadaşlar benim 6640 var ve şuan format istiyo ama ben anlamadığım için bişey ypamıyorum. xp ye de geçemiyorum anlamadığım için çok uğraşlı bişeye banziyo. format için ne yapmalıyım kurtarma diski yaptım elimde mevcut. bide quick player mov çekim video yu açmıyor. ben bu videoları nerden izlerim sesi çıkmıyor. şimdiden teşekkürler

10. mem@

mem@ Yeni Üye

arkadaşlar şarjımın daha uzun gitmesi için nasıl bi pil almalıyım ve fiyatı nedir bilen varsa memnun olurum. şuan birbuçuk iki saat arası gidiyo.

11. mutkan

mutkan Yeni Üye

aslında çok karışık değil biraz uğraşırsan atarsın format. videolar için k-lite codek pack öneririm. ben kullanıyorum her türlü dosyada sorunsuz.

12. kyturan

kyturan Yeni Üye

deneyen oldumu hiç. bu soruları cevaplarsanız sevinirim...

13. hakkiyaldiz

hakkiyaldiz Yeni Üye

slm agalar ben size bişey sormak istiyorum.Benim makinayı vistadan xpye çevirdim.Ancak quickplay çalışmıyor.Bi türlü sürücüyü bulamadım.Diğer modlar(ses,wmp,...)çalışıyor. uzaktan kumanda quickplay için işlemiyo.Yardımcı olursanız sevinirim.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Size tam olarak ne lazım?
    Uzaktan kumanda sürücüsü mü?

15. hakkiyaldiz

hakkiyaldiz Yeni Üye

tam olarak ben de anlayamadım ki hocam wmp'de iken play,next track,mute falan çalışıyo ancak quickplay modu çalışmıyo onun ayrı bi sürücüsü var anladığım kadarıyla.Derdimi tam olarak anlatamıyorum siz de yardımcı olamıyosunuz tabi.Umarım yardımcı olabilirsiniz.Şimdiden teşekkürler.Kolay gelsin.

16. keremilgin

keremilgin Yeni Üye

Emiğine sağlık kardeşim ,denedim oldu.Vistadan kuratardın beni.TEŞEKKÜRLER

17. programmer2

programmer2 Yeni Üye

Öncelikle böyle kaliteli bir forum kurduğunuz için çok teşekkür ederim. Saka kardeşim verdiğin makaleler gerçekten çok güzel. 0 düzeyde pc bilgisine sahip bir kullanıcı bile , bilgisayarına xp kurabilir [alkis]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bendede HP dv6640 model laptop var. Laptopumun RAM 'i yetersiz geliyor. RAM taktırmayı düşünüyorum. Fakat ek ram taktırırsam laptopumun garantisi bitermi? Bunu merak ediyorum.
    2-)667Mhz 800Mhz 'lık ramlar var , Bunlardan hangisi almalıyım? 800Mhz desteklermi?
    3-)Birde son sorum :) Bu cihaza en fazla ne kadarlık RAM takabilirim. Ne kadar destekliyor?
    Sorularıma vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder , İyi günler dilerim ...

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bildiğim kadarı ile 4gb ye kadar ram desteklemesi gerekiyor. 800 mhz ram desteklemediği için extra para ödemenize gerek yok. 667 mhz işinizi görür.

19. llexsus

llexsus Yeni Üye

Hp nin hiç tartışmasız en şık ve en problemli modeli

20. kyturan

kyturan Yeni Üye

ne gibi problemler var paylaşırsanız yardımcı olabiliriz...

Sayfayı Paylaş