HP Pavilion dv6635et GV260EA notebook hakkında herşey burada

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion Media Center dv6635et GV260EA Eğlence Dizüstü Bilgisayarı özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® Duo mobil işlemci , Intel® Core™2 Duo işlemci T5450teknolojisi, 1,66 GHz , Düzey 2 önbellek 2 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 1024 MB
    Maksimum bellek : En çok 2 GB DDR belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 512 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 128 MB atanan olmak üzere en çok 383 MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 1 yıllık, yerinden alma ve yerine teslim, parçalar ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

HP Pavilion Media Center dv6635et GV260EA Eğlence Dizüstü Bilgisayarı resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6635et GV260EA notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver ya da ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38327.exe
    6. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    8. Ethernet kartı sürücüsü: realtek wireless driver.
    9. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    10. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    11. Bluetooth: hp bluetooth driver
    12. Web cam sürücüsü: webcam driver
    13. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    14. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Eline sağlık,bu yardımların nasıl karşılıl bulur bilemiyorum...

4. mucizem

mucizem Yeni Üye

çok tşkler arkadasım emeğine sağlık.bende bugun verdiin bilgiler doğrultusunda xp kurdum çook mutluyum:)

5. kernel32

kernel32 Yeni Üye

kardes allah senden bin kere razı olsun

6. ozkanaga24

ozkanaga24 Yeni Üye

herşey için teşekkürler. emeğine, ellerine sağlık

7. zegemen

zegemen Yeni Üye

Öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Paylaşımın doğrultusunda hp dv6699et notebook'un driverlarını yükledim.Modeller farklı olmasına rağmen donanımlar çoğunlukla aynı.Ben "webcam" dışında bütün driverları xp'e yükledim, ama "webcam" yüklemesinde sorun yaşıyorum.Sen herhangi bir sorunla karşılaştım mı? Yardımcı olursan sevinirim.

8. bilal60

bilal60 Yeni Üye

Allah razı olsun Kardeş Emeğine Sağlık..

9. can96

can96 Yeni Üye

Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim bilgilerinizden gerçekten çok faydalandım sağolun

10. HAKANKAAAN

HAKANKAAAN Yeni Üye

kardesallah razı olsun tşkler

11. suat51

suat51 Yeni Üye

kardeş ne kadar ikrama geçti anlatamam. Allah razı olsun . 24 saat oldu uğraşıyordum son anda senin paylaşımına ras geldim teşekkürler. [alkis]

12. berk eren

berk eren Yeni Üye

valla allah sakadan bın kere razı olsun...6635 et veya pavılıon kullnıcılarından bır sey ogrenmek ıstıyorum..acaba sarjınız kac saat gıdıor?benım 1 bucuk saat cıvarında az gıbıme gelıoo..baska arkadaslarım var toshıba asus gıbı pc sahıplerı.2 saat 3 saat dıyorlar..ezık duruma dusuorum : ) bı fıkrınız var mı napıcaz bı sajları artıtırmanın yolur var mı sımdıden tesekkur ler

13. firstdefault

firstdefault Yeni Üye

arkadaşlar 1 gb ram yetmiyo 2 yapıcam 2 adet 1 gb ram alıcam ama bu cihazın ramlari 533 mü 667 mi

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

667 olmalı. gerçi 533 olsa bile 667 alsanız çalışacaktır.

15. cekki

cekki Yeni Üye

ÇOK TŞKLER KARDEŞ EMEĞİNE SAĞLIK ÇOK İŞİME YARADI SAOL

16. erkan2727

erkan2727 Yeni Üye

Kardeş Ekran Kartı ve Ses sürücüsünde şifre Var SöyLermisin

17. antepli_27

antepli_27 Yeni Üye

kardes yaw allah razı olsun sen hakkaten cennetliksin insallah öylesin dir yahu yani saylecek bir sey bulamıyom cok aradım bu dosyaları ne diym ustaa eline emegine saglık allah seni incitmesin

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yazıyor zaten :)
    Kod:
    www.notebook.gen.tr

19. KaRaSu

KaRaSu Yeni Üye

Gerçekten helal olsun. İnanın arkadaşlar buranın hakkı hiçbir şekilde ödenmez. Her başım sıkıştığında geldiğim ilk yer burası oluyo. Burası mükkemmel bir site. Allah sizlerden razı olsun. Diyecek başka bişi yok. Emeği geçen herkese sonsuz tşk ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum...

20. mr_aslan

mr_aslan Yeni Üye

Teşekkürler çok işime yaradıda parmak izini adam akıllı çalıştırabilen birde uzaktan kumandayı kullanabilen varmı....

Sayfayı Paylaş