HP Pavilion dv6600 Eğlence Dizüstü Bilgisayarı serisi -intel

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bu konuda HP Pavilion dv6600 Eğlence Dizüstü Bilgisayarı serisi notebookların intel işlemcili olanları ile ilgili konuları bulabilirsiniz.

Bu konuda tartışılan notebook modelleri şunlardır;
    1. HP Pavilion Media Center dv6640et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı (GV257EA#AB8)
    2. HP Pavilion Media Center dv6680et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı (GV258EA#AB8)
    3. HP Pavilion Media Center dv6635et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı (GV260EA#AB8)
    4. HP Pavilion dv6650et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı (GY439EA#AB8)

İntel işlemcili serinin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Model AdıHP Pavilion dv6650et GY439EAHP Pavilion dv6680et GV258EAHP Pavilion dv6640et GV257EAHP Pavilion dv6635et GV260EA
    İşlemci TipiIntel Core 2 Duo Santa RosaIntel Core 2 DuoIntel Core 2 DuoIntel Core 2 Duo
    Chip SetiIntel 945GM ChipsetIntel 945GM ChipsetIntel 945GM ChipsetIntel 965GM Chipset
    İşlemci / HızıCore 2 Duo T7500 2.2 Ghz 4MB 800MHz Santa RosaCore 2 Duo T7700 2.4 Ghz 4MB 800MHz Santa RosaCore 2 Duo T7250 2 Ghz 2MB 800MHzCore 2 Duo T5450 1.66 Ghz 2MB 667MHz
    Ekran Özelliği15.4" / 1280 x 800 / WXGA15.4" / 1280 x 800 / WXGA15.4" / 1280 x 800 / WXGA15.4" / 1280 x 800 / WXGA
    Ekran KartıNvidia® GeForce 8400M DirectX 10Nvidia® GeForce 8400M DirectX 10Nvidia® GeForce 8400M DirectX 10Nvidia® GeForce 8400M DirectX 10
    Sistem Belleği2048MB2048MB1024MB1024MB
    Bellek Yuvası2222
    Sabit Disk Kapasitesi250GB 5400RPM 8MB250GB 5400RPM 8MB160GB 5400RPM 8MB160GB 5400RPM 8MB
    Optik SürücüDVD Dual YazıcıDVD Dual YazıcıDVD Dual YazıcıDVD Dual Yazıcı
    KlavyeTR/QTR/QTR/QTR/Q
    Kablosuz İletişimIntel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLANIntel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLANIntel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLANIntel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN
    Bluetooth ÖzelliğiVarVarVarVar
    PcmciaVarVarVarVar
    USB (Adet)3333
    FireWireVarVarVarVar
    Seri PortYokYokYokYok
    S-Video (TV-Out)VarVarVarVar
    Fax ModemVarVarVarVar
    10/100 EthernetVarVarVarVar
    Pil Ömrü (Saat)3333
    Boyutlar357 x 257 x 254 mm357 x 257 x 254 mm357 x 257 x 254 mm357 x 257 x 254 mm
    Ağırlık3.13.13.13.1
    Paket İçeriğiNotebook+ÇantaNotebook+ÇantaNotebook+ÇantaNotebook+Çanta
    İşletim SistemiMS Vista Home BasicMS Vista Home PremiumMS Vista Home PremiumMS Vista Home Premium

HP Pavilion dv6600 Eğlence Dizüstü Bilgisayarı serisi resimleri

HP Pavilion dv6600 (dv6650et, dv6635et, dv6640et, dv6680et)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu bölümde intel işlemcili HP Pavilion dv6600 Eğlence Dizüstü Bilgisayarı serisi notebooklara xp kurulumunu anlatacağız.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: indir.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü:
      NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü . nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: bunu indirin.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: realtek indir.
    5. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: indir
      • Ses sürücüsü: indir

Ses sürücüleri kurulum açıklaması:
        İndirdiniz dosyaları bilgisayara kurun.
        Masaüstünde bilgisayarım a sağ tıklayın.
        Sırasıyla Donanım -Aygıt yöneticisi'ne tıklayın.
        Burada sistem aygıtları içinde sarı ünlem işaretiyle pci device göreceksiniz.
        Üzerine sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirin.
        Sürücüyü internetten değil bilgisayardan arayın.
        Gerekirse az önce kurduğunuz driverların olduğu klasörleri gösterin.
    6. Modem Sürücüsü: dv6600 xp modem driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    8. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Diğer yardımcı hp araçları
    HP Quick Launch Buttons
    HP Wireless Assistant

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Arkadaşlar sürücüleri bulmak için epey uğraştım. Deneyip sonuçları paylaşırsanız çok sevinirim.

4. falsaccom

falsaccom Yeni Üye

benim makine ayın 23 de gelir .deneyenler varsa sonuçları öğrenmek isteriz. :shock:

5. only2960

only2960 Yeni Üye

dv6640et modellinde ethernet kartı çalışmıyor ama diğer tüm driverları oldu .. eline sağlık Allah razı olsun.. Ethernet denetleyicisini bir türlü yükleyemiyorum sana zahmet olmazsa bu konuda bir yardımın olursa sevinirim..

6. only2960

only2960 Yeni Üye

ethernet kartını buldum orjinal ethernet kartı
    realtek rtl8111b/8168b gigabit ethernet conroller
    "http://www.opendrivers.com/driver/240745/realtek-rtl8111b-rtl8168b-rtl8111-rtl8168-rtl8111c-driver-auto-installation-6.84-windows-98se-me-2000-xp-xp-free-download.html" adresinde bulabilirsiniz.. saka ya çok teşekkürler

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hemen değiştirelim teşekkürler.

8. kaya_alaattin

kaya_alaattin Yeni Üye

6640et modelindeki t7250 işlemci santarosa platformundamı eğer değil ise bunun sebebi 945GM Chipset
    kullanmasımı acaba?

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

T7250 işlemci santa rosa platformludur.

10. thug-i

thug-i Yeni Üye

arkadaslar pc aldığımızda nie direkt motherboard cd vermiolar ki

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

Eskiden her donanımın ayrı cdsi verilirdi,şimdi ise sadece tek bir cd de hepsini veriyorlar ama vistada bu böyle genelde.

12. tolgi

tolgi Yeni Üye

Evet emrah T7250 santa rosa dır.

Cd vermemlerine gelince thug-i kurrulum esnasında devamlı tak cıkar okuma okumama gibi sorunlar yaşanamaması için hard diskerin belli bir boyutunu gizli partition hailne getirip gerekli kurulum dosyalarını koymuşlardır.Bu daha hızlı bir çözüm oluştururken şirketler içinde pazar payı haline gelmiştir.
    Müşteri olarak eğer o bölümü silersen sana cd lerini satarak para kazanmayıda hedeflemiştirler.

13. tevfik70

tevfik70 Yeni Üye

Bu ekran kartı driver şifre soruyor

14. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sitemizden indirdiğiniz rar uzantılı dosyaların şifresi
    Kod:
    www.notebook.gen.tr

15. immortalover

immortalover Yeni Üye

ben 6650et model laptopa xp yükledim. Ancak quıck play kuramadım bunun drıverlarını bulamıyorum, xp için bu prgram yokmu arkadaşlar? xp kurulu ıken bılgısayrın HDMI ozellıgını kullnamıyormuyuz?

16. cityofangels

cityofangels Yeni Üye

17. cityofangels

cityofangels Yeni Üye

bende wireless çalışmıyor sürücüyü yükledim ama eksik bi driver var ekran görüntüsünü aldım kontrol ederseniz sevinirim 3 gündür bununla uğraşıyorum okadar sıkıldımki vista illetine geri dönecem galiba :cry:

bilgisayarımın modeli hp pavilion dv6640et

18. hakanbaba

hakanbaba Yeni Üye

Forumda Hp nin 6000 serisi için paylaşılmış olan bütün parmakizi driverlarını denedim.Bir türlü çalıştıramadım.Bu konu altında paylaşılan driverda sorunu çözmedi.

"fingerprint system not available".....> ilk açılışta program bu mesajı veriyor..

"failed to open sensor" .... > Bunu parmak izlerini tanıtmak isterken veriyor..

Donanım/Aygıt Yöneticisi kısmından bakıyorum,
    Personal identification davices altında.
    AES2501A olarak, sorunsuz çalışır vaziyette görünüyor.

Windows XP için bütün olabilecek driverları denedim.Bir türlü sorunu çözemedim.Bunun başka bir yerden ayarı falan mı var ?
    Diğer XP kuran arkadaşlar, siz nasıl çözdünüz bu parmakizi sürücüsünü ??

19. immortalover

immortalover Yeni Üye

arkadaşım ses sorununu nasıl hallettın? bende ılla dger aygıtlar kısmında "modem devıce on hıgh defınıtıon audıo bus" uyarısı devam edıo, bı turlu cozemedım su sorunu. Her turlu lınkı denedım ama olmuyor, eskıden halletmıstım ama o drıverları kaybettım, sımdı bulamıyorum..ayrıca devamlı nette yada dosyalar arası gecıste olsun sayfalarda ılerı -gerı yapınca seste titreme oluyor sureklı

20. immortalover

immortalover Yeni Üye

arkdaşlar gecen sefer xp kudum tum drıverlar sorunsuz calışıyordu, fakat bu sefer format attım tekrar yukledım ama ses sorununu halledemıyorum,seste tıtremeler oluyor,,oyun oynrken sesı acıp kısmaya calışırken sureklı oyunca cıkıp masaustune donuyor anlamadım yardım edermsınız?...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş