HP Pavilion DV6580ET GP624EA laptop hakkında herşey burada.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion DV6580ET GP624EA laptop özellikleri

Ekran Boyutu : 15. 4"
    İşlemci Tipi : Amd Athlon 64 X2 DualCore
    Sistem Belleği : 2 GB
    İşletim Sistemi : Vista Home Premium İngilizce/Türkçe Dil seçeneği
    Ekran Kartı : Nvidia Geforce 8400M PCI Express® 895 MB TC
    İşlemci / Hızı : 2.2 GHz
    Sabit Disk Kapasitesi : 160 GB 5400 RPM SATA
    Bluetooth Özelliği : Var
    Ses Kartı : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses
    Pcmcia : Var
    Usb (adet) : 3
    S-video (tv-out) : Var
    Kablosuz İletişim : Intel® PRO/Wireless 802,11a/b/g Tümleşik Kablosuz LAN
    Fax Modem : Var
    10/100 Ethernet : Var
    Boyutlar : 357 x 257 x 254 mm
    Ağırlık : 3,1 kg
    Klavye : 101 Tuşlu
    Optik Sürücü : Super Multi DVD-RW
    Ekran Özelliği : 15.4 WXGA (1280 x 800) High Definition BrighView Widescreen
    Firewire : Var
    Chip Seti : AMD TURION TL-64
    Cache Bellek : 512KB x 2
    Dogal Ekran Cozunurlugu : 1280 x 800
    Ekran Kartı Bellek Kapasitesi : 128 MB
    Ekran Tipi : WXGA BrightView
    Iee1394 Firewire Portu : Var
    Maks. Sistem Belleği (mb) : 2GB
    Modem : Var
    Sabit Disk Devir Hızı (rpm) : 5400 RPM
    Sistem Belleği Türü : Ddr
    Sistem Bellek Hızı : 667 MHz
    Vga Portu : 1 x VGA
    Kart Okuyucu : 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Webcam : VAR
    Pil Türü : 6 Hücreli Li-on

HP Pavilion DV6580ET GP624EA laptop resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion DV6580ET GP624EA Laptop xp kurulumu ve Xp drivers.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    5. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart, ethernet ve smbus sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver. Bu sürücü şunları içerir;
      * Display Driver (v175.16) WHQL
      * Ethernet Driver (v67.80) WHQL
      * SATAIDE Driver (v10.3.0.21) WHQL
      * SATARAID Driver (v10.3.0.21) WHQL
      * RAIDTOOL Application (v10.3.0.21)
      * SMU Driver (v1.45) WHQL
      * SMBus Driver (v4.64) WHQL
      * Installer (v5.93)

Bu sürücü hem anakart, hem ethernet hem de smbus sürücüsü için geçerlidir.

Anakart için sürücüyü indirip çalıştırmanız yeterlidir.

Ethernet kartı sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Ethernet ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki ethernet klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\ethernet adresindedir.)

Smbus sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki SMBus klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\SMBus adresindedir.)
    2. Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp sürücüsünü deneyin. Eğer kurulumu başaramadıysanız Bu konuyu okuyabilirsiniz.
    3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..
    5. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    6. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    7. HP Wireless Assistant HP Wireless Assistant
    8. Bluetooth: hp bluetooth driver
    9. Kablosuz ethernet sürücüsü: Broadcom wireless ethernet driver.
    10. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.

3. samerra

samerra Yeni Üye

kardeş ethetnet kartı olmuyor ben 3 gündür uğraşıyorum yardım lütfen

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

olmuyoru tanımlar mısınız?
    Tam olarak hangi işlemleri denediniz?

5. mehmetkurucali

mehmetkurucali Yeni Üye

bende denedim herşey tamam ancak aygıt yöneticisinde ethernet üzerinde soru işareti var

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüyü güncelle deyin. c diskinde nvidia dosyalarını açtığınız klasörde ethernet klasörü olmalı. orayı gösterin.

7. a_firat

a_firat Yeni Üye

Merhaba Pavilion dv6580et Vista Driverları lazım yardımcı olabilir misiniz? [alala]

8. xcodex

xcodex Yeni Üye

9. a_firat

a_firat Yeni Üye

Teşekkür Ederim.Ancak buradaki wireles sürücüsü tanıtmıyor.Buradan yuklemeyı yaptım ondan sonra wireles kaldı 1 tek onu bulamıyorum :S
    [imdat]

10. xcodex

xcodex Yeni Üye

11. a_firat

a_firat Yeni Üye

Aynı dosyayı 2 kere yükledim.Ancak şuan çalışmaya başladı çok teşekkürler [alkis]

12. gacikli

gacikli Yeni Üye

ARkadaşlar çok güzel bir siteniz var ve herkeze çok teşekkürler ederim.
    Benimde bu model bir bilgisayarım var sayanizde xp ye çevirdim ve bu konuyu hep takip ediyorum yenilikler için.
    Size bir sorum olacak daha doğrusu çözemediğim bir problem var bilgisayarım network üstünden kopyalama dosya açma ve network üstünden dosya paylaşımında çok yavaş.

Wire less bağlandığımda dosya kopyalamada hiçbir sorunyok fakat network e kablo üzerinden bağlandığımda serverden dosya kopyalamam yada herhangibir dosyayı açmak çok uzun sürüyor nasıl çözebilirim .Tera copy kullanıyorum oda çözüm vermedi eternet kartımda bir problem olabilirmi?

birde sabit recovery silindi nerden orjinal recovery cdsi bulbilirim.

13. xcodex

xcodex Yeni Üye

Kablosuz bağlantıda bağlantı hızı 54mbps dir , ki bu da modeme uzaklığınız ile değişir yani uzaklaştıkça bu hız düşer.
    Kablolu bağlantıda ise bağlantınız 100mbps dir, ki bu da sabittir yani kablo olduğu için değişmez (100m den uzun değilse)

Eğer kullandığınız kablo ile internet girebiliyor ve de yavaş olmasına rağmen yinede veri transferi yapıyor iseniz ve sağ altta kablolu bağlatı için bağlantı hızınız 100mbps yazıyor ise, diyecek hiçbirşey bulamıyorum sadece belki kablo bağlantı şeklinizden olabilir diyorum.

14. sir_viper18

sir_viper18 Yeni Üye

bende de bu laptoptan varve eger xp yükleyemezsem kesin satacam.eger yükleyebilirsem valla size çok teşükkür ederim inanın bana tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük bir iyilik yapmış olacaksınız.maddi boyutu 100 ytl ama inanın manevi boyutu çok daha büyük.bu arada bu laptopa normal xp mi yoksa 64 bit xp mi kurabiliyoruz

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

normal xp ile deneyiniz.

16. sir_viper18

sir_viper18 Yeni Üye

yok yaa ne denediysem olmuyor.ekran kartını yükleyemedim.bu pcnin ekran kartı hd ekran kartı bu sebeple 64 bit xp ve vista da çalışıyor nvidia nın sitesinde bile normal xpnin adı geçmiyor.siz nasıl kurdunuz hala aklım almıyor.benim kurduğum xp türkçe acaba ingilizcesini bulsam yüklesem nasıl olur.

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

18. sir_viper18

sir_viper18 Yeni Üye

verdiğin son ekran kartı sürücüsü ile ekran kartını hallaettim çok sağol ama benim başka 2 sorunum daha var.
    1-daha öncede arkadaşın dediği gibi ethernet kartı yüklü değil gösteriyorki aslında kurduğumuz ilk şey ethernet kartı

2-ses kartının sürücüsünü yükledim ses geliyor ama sesi kısık olsa bile pc her açıldığında ses veriyor.

19. muphem

muphem Yeni Üye

hocam paylaşım için gerçekten teşekkür ederim makineyi az da olsa adam edebildim sayende yalnız bluetoothu yüklememe rağmen bağlı olmadığını gösteriyor. aynı şekilde webcamde de sorun yaşıyorum eğer yardımcı olursan şahane olur. teşekkürler iyi çalışmalar

20. muphem

muphem Yeni Üye

hocam bluetoothu çözdüm ancak ses ile ilgili ilginç bir sorunum ortaya çıktı eğer ilgilenirseniz memnun olurum

Sayfayı Paylaş