HP Pavilion dv6570et GP625EA laptop hakkında herşey

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6570et GP625EA laptop özellikleri

Aile : Pavilion DV6570ET
    İşlemci Cinsi : AMD Turion
    İşlemci Hızı ( MHZ) : TL-60: 2000 MHz (512*2 KiB L2-Cache) -35W
    Ön Bellek : 512kb
    Bellek (MB) : 1024-MB DDR2 (512+512) 667 MHz
    Maksimum Bellek ( MB) : 2048 MB DDR SDRAM (533mhz)
    Sabit Disk ( GB) : 160G 5400RPM
    Ekran Boyu ( Inch) : 15.4"
    Ekran Tipi : TFT WXGA (PARLAK)
    Ekran Çözünürlüğü : 1280 dpi x 800 dpi
    Disket Sürücü : Yok
    Optik Sürücü : DVD-RW (+/-)
    Ekran Kartı : Nvidia GeForce Go 8400M 256MB Turbocache
    Ses Kartı : 3B sound Blaster Pro 16 bit
    Faks Modem : 56K
    Network Kartı : 10/100 Mb Onboard
    Klavye : Q Türkçe
    Mouse : Touch Pad
    Pil Tipi - Ömrü : 6 Hücreli
    Ağırlık (kg) : 2.9 kg
    Wireless : 802.11a/b/g
    Bluetooth : Var
    İşletim Sistemi : Vista Home 32 Premium Türkçe
    Web Adresi : http://www.hp.com.tr
    Garanti ( Yıl, Açıklama) : 2 Yıl Servis Merkezinde
    Kamera : ENTEGRE
    Kızıl Ötesi : YOK
    Ek Ürünler : ÇANTA

HP Pavilion dv6570et GP625EA laptop resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6570et GP625EA Laptop xp kurulumu ve Xp drivers.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    5. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart, ethernet ve smbus sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver. Bu sürücü şunları içerir;
      * Display Driver (v175.16) WHQL
      * Ethernet Driver (v67.80) WHQL
      * SATAIDE Driver (v10.3.0.21) WHQL
      * SATARAID Driver (v10.3.0.21) WHQL
      * RAIDTOOL Application (v10.3.0.21)
      * SMU Driver (v1.45) WHQL
      * SMBus Driver (v4.64) WHQL
      * Installer (v5.93)

Bu sürücü hem anakart, hem ethernet hem de smbus sürücüsü için geçerlidir.

Anakart için sürücüyü indirip çalıştırmanız yeterlidir.

Ethernet kartı sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Ethernet ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki ethernet klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\ethernet adresindedir.)

Smbus sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki SMBus klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\SMBus adresindedir.)
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia Geforce ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Conexant CX20549-12 / Cx20561 Ses Kartı Sürücüsü'nü indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

5. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    7. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. HP Wireless Assistant HP Wireless Assistant
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Kablosuz ethernet sürücüsü: Broadcom wireless ethernet driver.
    11. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    12. Web cam sürücüsü: webcam driver
    13. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.

Paket Halinde Sürücüler (Yukarıdaki sürücülere alternetif bilgidir, Birbirinin devamı değil bağımsızdır)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    HP Pavilion DV6570et XP Sürücüleri Paket halinde aşağıda verilmiştir.
    Sürücüler denenmiş, yüklenmiş ve sorunsuz bir şekilde kurulmuştur.
    Sorun yaşamamak için LÜTFEN yükleme yönergelerine dikkat ediniz..

File: DV6570et.part1
    http://rapidshare.com/files/114476954/D ... .part1.rar

File: DV6570et.part2
    http://rapidshare.com/files/114479858/D ... .part2.rar

File: DV6570et.part3
    http://rapidshare.com/files/114473682/D ... .part3.rar

File: DV6570et.part4
    http://rapidshare.com/files/114474279/D ... .part4.rar

Yükleme Yönergesi
    -------------------------

Ses kartı sürücüleri
    --------------------------------------
    1. Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    2. Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver

Ses Kartı kurulumu:
    -----------------------------------------
    + sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
    a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.

Modem Sürücüsü:
    --------------------------------------
    Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
    b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.

Sürücüler DIRECT DOWNLOAD a çevirilmiştir, Free olarak dahi beklemeden indirme yapabilirsiniz.

3. sfrr

sfrr Yeni Üye

Bu model bir laptop mevcut ses,ekran kartı,vs. burda bulunan chipseti ve driverları yukledim, kısacası chipseti yukluyor ama aygıt yoneticisinden bir turlu tanımıyor yollarını gostererek yapınca bir tek etherneti tanıdı diger aygıtları suruculeri bir turlu tanımıyor.hp'nin resmi web sitesinde chipset ve audio verilmemis diger aygıtların ve bazı programların driverları xp baslıgı altında verilmis. chipsetin olmayısı xp'nin yuklenemicegi anlamına geliyor bana gore [ofof]

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Buradaki bütün sürücüleri sırasıyla kurduğunuzu düşünüyorum.
    Aygıt yöneticisinde son durum nedir?

5. sfrr

sfrr Yeni Üye

Gosterdigin ilgi icin tesekkurler saka
    aygıt yoneticisinde tum driverlar yuklu gosteriyor su an halen bazı problemler devam ediyor
    everest programı aygıtları tanıtmama cok yardımcı oldu. HP Wireless Assistant program menusunde bluetooth calısıyor ama wireless sorunlu gosteriyor aygıt kapalı olarak geciyor,windowsun kablosuz baglantıyı ele almasını istedigim vakit, kablosuz agları windows buluyor.
    bu sekilde kullanılabilir artık o kadarda olsun. Ses sorunu devam etmekte su an
    TITLE: Microsoft UAA Bus Driver for HD Audio
    VERSION: 1.00 Rev. B
    yuklememe ragmen aygıt yoneticisinde belirmedi.

6. trexsis

trexsis Yeni Üye

tüm sürücüleri kurdum fakat ethernet kartını tanıtamadım... nforce sürücüsünü kurduğunda otomatik çalışması gerekiyor... ben elle yüklemeyi de denedim fakat donanım hala sorunlu... nforce sürücüsü daha eski sürümlerini de denedim..... etherner kartı nforce sadece nforce ethernet sürücüsüde denedim ama olmadı...
    UYUMLU BİR ETHERNET KARTI SÜRÜCÜSÜ ÇOK İŞİME YARIYACAK.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Elle yükleme yaparken tam olarak sürücüyü nerede aradınız?
    Tam olarak yolu yazar mısınız?

8. sfrr

sfrr Yeni Üye

Saka yardımların icin tesekkur ederim...
    Bu modelde verilen suruculerde bir hata yoktur tabi ki bana gore, setupdan otomatik olarak yuklendigini gostersede yuklenmiyor bu modelde ki asıl sorun bu, lakin suruculer otomatik olarak C: icerisine atılıyor bizde aygıt yoneticisinden tek tek guncellestir secenegi ile yolunu gostermeliyiz
    Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi > surucu guncelle > Hayır bu kez degil > yuklenecek surucuyu ben sececegim > Tum aygıtları goster > burdan disketi var secenegi secilerek surucu yolu gosterilip .inf gosterilir, bu sekilde tum driverları yukleniyor
    Uste ayrı olarak verilen ekran kartı driver'ı bende probleme neden oldu problem ise Bekleme moduna gecen pc bekleme modundan cıktıgı vakit beyaz bir ekran hatısı veriyordu.
    bu problem ile karsılasan arkadaslar chipset icerisindeki ekran kartı driverini tanıtsınlar bu sekilde sorun halledilmis olur, zira bende oyle oldu...
    islerden dolayı cevabım gecikti [icon_study]

9. emreemixemre

emreemixemre Yeni Üye

mrb arkadaslar bendede bu model bir notebook var ve onun sayesındede 2 gundur kafayı yedim [ofof]saka ile sfrr arasında gecen konusmalarıda ızleyerek tio aldım ama yinede başaramadım şu driverlerı tanıtma işini ses ve ekran kartını bir türlü tanıtamadım... bluetooth vs. hersey tamam.. Ama işte o 2 driver sinir ettti beni.. . başka bir çözüm yolunuz varsa ve paylaşırsanız memnun .... teşekkürler. ,

emreemix...

10. emreemixemre

emreemixemre Yeni Üye

ewerresst programı nedirr????? [deal] :roll: :roll: :roll:

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. hadii

hadii Yeni Üye

saka bunları bizler ile paylaştığın için sağolsın varolasın... [alkis]

13. acRep

acRep Yeni Üye

Saka herşey iyi güzelde 3 oldu format atıyorum listeyi şaşmadan sırası ile kuruyorum fakat ethernet kartını tanıtmış değilim halen

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

15. nohackmove

nohackmove Yeni Üye

ben

HP Pavilion DV6570et XP Sürücüleri Paket halinde aşağıda verilmiştir.
    Sürücüler denenmiş, yüklenmiş ve sorunsuz bir şekilde kurulmuştur.
    Sorun yaşamamak için LÜTFEN yükleme yönergelerine dikkat ediniz..

uyarınıza uyuyorum ve daha önce o 4 rapid partından çıkanlarla kurulum yaptım fakat ethernet ve bluetooth tan başka bişiy kuramadım.

şu an bu topicteki diğer dosyaları çekiyorum. bi format daha atıcam umarım bu kez olur.

16. nohackmove

nohackmove Yeni Üye

hocam son durum laptopun aynen alttaki resimde olduu gibi ve harici hoparlör ve mikrofon bağlamak için olan çıkışlar çalışmıyor şu an kulaklık falan bağlasamda ses hoparlörden gelmeye devam ediyor

alttakilerden hangisine hangi driver ile kurulum yaparsam wireless ve kulaklık çıkışını halletmiş olurum???

17. pascalmania

pascalmania Yeni Üye

arkadaşlar bütün driverları indirip talimatlara uyarak eksiksiz kurdum ancak aygıt yöneticisinde "OHCI Uyumlu IEEE 1394 ana Denetleyici" kısmında sarı ünlem işareti var biraz araştırdım ve video ile ilgili olduğunu buldum zaten birçok oyunda veya filmde sorun çıkarıyor film izlerken görüntü net olmuyor yukardan aşağı doğru şeritler halinde renk kayması falan oluyor. Bu konuda bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

18. yuzisha

yuzisha Yeni Üye

merhaba arkadaşlar. forumda verilen driverlarla ekran ve ses driverları hariç tamamını yükledim. ekranı da başka yerlerden bularak yükledim. talimatlara da uyduğum halde ses driverını bi türlü yükleyemedim ve tekrar vistaya dönmek zorunda kaldım. eğer sesi sorunsuz yükleyebilen biri varsa bana yardımcı olabilir mi. xp kullanmaya bu kadar yaklaşmışken tekrar vistaya dönmek gerçekten sinirlerini bozuyor insanın. yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalacağım.

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ses kartı için aşağıdaki sürücüleri deneyip sonucu yazarmısınız.
    Lütfen bütün işlemleri sırasıyla yapınız.
    [*]Ses kartı sürücüleri
    • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    • Ses sürücüsü: Conexant audio driver

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri (C:\pnp\audio) gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun.

20. yuzisha

yuzisha Yeni Üye

teşekkür ederim saka kardeş. yükledim tüm driverları. dosyalarda problem yokmuş. ben ingilizce xp kullanıyorum. problem ondan kaynaklanıyormuş. driverın bulunduğu klasörlerde yani adresinde türkçe karakter bulunuyorsa dosya bulunamadı gibi bir hata veriyor. o nedenle yükleyememişim. onları düzeltince yükledim. yalnız yukarda bi arkadaşın da bahsettiği gibi kulaklık çıkışları çalışmıyor. o da şimdilik pek lazım olmadığı için fazla uğraşmadım ama ilerde bi şekilde lazım olur heralde. o konuda ne yapabilirim? var mı bir önerin?

Sayfayı Paylaş