Hp Pavilion DV6375 GF674EA Notebook

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp Pavilion DV6375 GF674EA Notebook Özellikleri

İşlemcisi : Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 1.66 Ghz
    Bellek : 1024 Mb
    Bellek Tipi : DDR2 667 Mhz
    Maksimum Bellek : 2048 Mb
    Ekran Tipi : WXGA
    Ekran Boyutu : 15.4"
    Çözünürlük : 1280 x 800
    Sabit Disk : 120 Gb IDE
    Optik Okuyucu : Dvd-Rw
    Ekran Kartı : Nvidia GeForce Go 7400
    Disket Sürücü : Yok
    Wireless : Var
    BlueTooth : Var
    Infrared : Yok
    I / O Portlar : USB 2.0, PCMCIA, VGA, S-VIDEO, RJ-11, RJ-45, IEEE 1394
    Tv Tuner : Yok
    Uzaktan Kumanda : Yok
    Entegre Kamera : Var
    Kart Okuyucu : Yok
    Parmak İzi Okuyucu : Yok
    Klavye / Mouse : Q Türkçe / Touch Pad
    Ağırlık : 2.9 Kg
    Pil Ömrü : 3 Saat
    Isletim Sistemi : Windows Vista Home Premium TR
    Garanti Süresi : 2 Yıl Garantili

Hp Pavilion DV6375 GF674EA Notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Anakart Sürücüsü : Intel 945 chipset driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA ekran kartı sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses kartı sürücüleri
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, WiSVHe5.inf dosyasını seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin.

5. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    6. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver veya bunu deneyin.
    7. Ethernet Sürücüsü: Intel lan - ethernet driver ya da Intel lan - ethernet driver
    8. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    9. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    13. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    14. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix

2. pedaliza

pedaliza Yeni Üye

allah razı olsun yardımların için dediklerini aynen yaptım ama yanlız ethernet denetleyicisinde sorun var gösteriyor bide bilinmeyen aygıtsorunlu nasıl yapaacağım yardım edersen çok sevinirim

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilinmeyen aygıta sağ tıklayın, özellikler ayrıntılara girin. çıkan kodları bize yazın.
    Ethernet ile ilgili nasıl bir sorun var. Sürücüyü güncelle diyerek kurmayı denediniz mi?

4. daimler

daimler Yeni Üye

GERÇEKTEN BÖYLE BİR HİZMET VERDİĞİNİZ İÇİN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOLUN VAR OLUN

5. immortal_m

immortal_m Yeni Üye

dostum cok güzel bir döküman ama benim sorunum hala devam etmekte sorunlarım sunlar lütfen yardımcı ol bana
    1 microfon da ses karşı tarafa gitmiyor :S ayrı bir driver mı vardı?
    2 bluetooth u calıstıramıyorum wireless sorunsuz calısıyor fakat bluetooth ile dosya gönderip alamıyorum nedendir ?
    3 şimdilik aklıma gelenler bunlar lütfen yardımcı olurmusun bana da cihazımın modeli dv 6375ea xp kurulu pc de

yardımcı olacak arkadaşlar immortal_m@msn.com da ekleyebilirler

6. beyruni06

beyruni06 Yeni Üye

emeği geçenlere çok çok tşk ler..ellerinize sağlık....

7. juji_85

juji_85 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    öncelikle böyle bilgilendirici bir forum açtığınız ve üşenmeden cevap yazdığınız için teşekkür ederim.

Ben hp pavilion dv6000 kullanıyorum, modeli dv6375EA ağ denetleyicisi ve ethernet denetleyicisi sürücülerini bir türlü yükleyemedim. Forumda okuduğum kadarıyla çoğunlukla ses kartı sürücüleri ile ilgili sorun var ve bunun için Sata ürücülü Win XP oluşturmak sorunu çözüyor. Benim sorunum bu değil, ama yinede bu Cd'yi oluşturmam gerekiyormu?

Çoğu arkadaşım bu 2 sürücüyü yükleyebilmiş sanırım, bende niye sorun çıktı çözemedim.
    Bende Vista'dan sonra Xp yüklerken Bios'tan Sata -> disable yapmıştım.

Bu iki sürücüyü, ağ ve ethernet denetleyicilerini, tekrar kurulum yapmadan yüklemem mümkün değil mi?

cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum,

iyi akşamlar

8. juji_85

juji_85 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Ben sorunu çözdüm, Sata driver'ları yüklemek her derd deva geliyormuş gerçekten.

Sata driver'ları nerden bulacağım diyenlere, Saka arkadaşımız daha önce rapidshare'e yüklemişti oradan indirebilirler.

İyi geceler

9. sensual_m

sensual_m Yeni Üye

arkadaşlar Hp Pavilion DV6375 GF674EA Notebook ile HP Pavilion DV6000 (dv6185ea) Notebook un xp için driverleri aynı hiç ugraşmayın hp nin sitesindede var tek tek denedim hepsi ok dv6185ea diye aratın veya
    ahada size link :)
    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... g=tr&cc=tr

Sayfayı Paylaş