hp pavilion dv6000 Tekrardan Vista Kurmak

Konu, 'Hp Notebook' kısmında ofd15 tarafından paylaşıldı.

1. ofd15

ofd15 Yeni Üye

hp pavilion dv6000 serisi bilgisayarım varm.sitenizdeki Xp kurma yontemleriyle guzel bi Xp kurdum.Hatta kurarken C surucusunude ikiye ayırıp F surucusu yani yani yedek yaptım.Ama Recovery olan D surucusune hiç dokunmadım. Şimdi tekrardan vistaya donmem gerekiyor.baslangıcta F11 e basınca yuklersiniz yazıyo fakat basıyorum hiçbisey olmuyor.yani recovery calışmıyo. Vistayı naasıl geri yukleyebilirim.Lütfen bana yarddımcı olun.şimdiden tşk ediyorum.

2. xcodex

xcodex Yeni Üye

Maalesef ki geri dönemezsiniz, çünkü format attığınız C bölümünde geri dönüş için BOOT gereksinim bölümünü silmiş oldunuz...

3. ofd15

ofd15 Yeni Üye

Hem formatlamadan XP yuklenmezki. bunun başka hiçbir yolu yokmu......Ama bazı yerlerde d surucusune dokunmadıgınız taktirde yeniden Vistaya donebilecegimiz yazıyo.Bende D surucusune hiç dokkunmadım.bastım formatı.Peki aynı marka HP den bi kopya falan alırsam Hani recorvy CD si yapın diye bişeyler yazıyo makinanın kitapcıgında bunu aynı başka HP den alsam ve yapsam bana uyarmı.Mutlaka yeniden kurmam gerekiyo..İlginiz için şimdiden tşk ederim...

4. xcodex

xcodex Yeni Üye

Formatlamadan yüklemeliydiniz demedim zaten,

Şöyle anlatayım,
    Format atmadan önce vista kurulu iken, recovery dvd si oluştursaydınız, otomatik olarak C de bulununan ve Revocery sırasında Vista kurulumu için gerekli Boot klasörü ve bootmgr dosyası nıda dvd ye eklemiş olacaktınız ve geri dönüşüm için başka birşeye ihtiyacınız olmayacaktı. Siz recovery oluştumadan format attınız, tamam recovery bölümüne dokunmadınız ama sadece D bölümü tek başına geri dönüş için yeterli beceriye sahip değil.

Sizin sorununuza ait bir çözüm çalışmam hiç olmadı o yüzden daha fazla bilgi için Google amcaya müracat yahut bu sorun hakkında bilgisi olan bir arkadaş var ise bilgisini paylaşmasını beklerim..

5. serisonu

serisonu Yeni Üye

bu sorunun çözümünü bulan kimse var mıdır acaba? aradan geçen 1.5 senede bir gelişme oldu mu?

6. serisonu

serisonu Yeni Üye

bu sorunun çözümünü bulan kimse var mıdır acaba? aradan geçen 1.5 senede bir gelişme oldu mu?

7. serisonu

serisonu Yeni Üye

aynı sorun bendede var. win 7 kurarak bu duruma geldim. 1 haftadır okumadığım forum kalmadı ama hala bir çözüm bulmuş değilim.

8. serisonu

serisonu Yeni Üye

aynı sorun bendede vardı recovery nin bulunduğu f yi birincil atadığımda açılışta f11 yaparak vistaya dönebildim ama başlangıçta programlar yarım kurulmuş ve 3 tane nv ekran kartı ile ilgili hata msj ı aldım driver i tekrardan kuramadım umarım bu sorunu halledebilen birileri vardır.

9. muratti3535

muratti3535 Yeni Üye

hp recovry programının setupunu vermedikce sorun düzelmez abiler

Sayfayı Paylaş