HP Pavilion Dv6000 Serisi XP Driverları - Detaylı anlatım

Konu, 'Hp Notebook' kısmında gsfirat tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gsfirat

gsfirat Yeni Üye

Driverları buradan indirin: (Kendim upload ettim, hepsi denenmiştir.)

http://rapidshare.com/files/83233797/HP ... .part1.rar
    http://rapidshare.com/files/83242671/HP ... .part2.rar

İlk önce Bios'a (F2) girin ve SATA modunu disable yapın.
    SATA Driverlarını windows kurulduktan sonra yüklüycez.

Windows kurulduktan sonra 10. Drivera kadar sırasına göre kurmaya başlayın.

------------------------Sata Kurulumu-------------------------------------------------------

10. Driverımız Sata Driverı. Aygıt Yöneticisine girin --> IDE Ata/Atapi denetleyiciler
    bölümünü açın --> Birincil ide kanalının üzerinde sağ tuş --> Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    ilk çıkan pencerede hayırı seçip devam ediyoruz --> üçüncü pencerede en altta "Arama
    yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim" seçeneğini işaretleyip ileri deyin. çıkan pencerede
    disketi var seçeneğini seçip "10 - Sata Drivers" klasörünü gösterin --> iki tane dosya
    gösterecek siz üstteki "iaahci" isimli dosyayı seçin --> daha sonra alt alta driverlar
    çıkacak. sizin seçmeniz gereken (Fujitsu disk kullanan HPler için)
    "Intel(R) 82801GBM SATA AHCI CONTROLLER". Bunu seçtikten sonra ileri diyip driverı
    kurun. Restart edilsinmi diye soracak evet diyin. Daha sonra açılırken yeniden biosa girin
    ve sata modunu Enabled yapın. Açıldıktan sonra satayı görecek ve kendi yükleyecektir.
    Son işlem olarak 11. driverı yükleyin.

--------------------------------------------------------------------------------------------

12.driver webcam için ve en çok sorun çıkaran driver budur. sorun yaşamak istemiyorsanız
    aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. --- Bu driverı yüklemeden önce mutlaka restart edin...

------------------------WebCam Kurulumu-----------------------------------------------------

1. "C:\windows\inf" klasörünü açın ve "usbvideo.inf" isimli dosyayı silin. (inf klasörü
    sistem klasörü olduğu için görünmez. "C:/WINDOWS/INF" tırnak içindeki kısmı kopyalayıp
    bilgisayarımın içinde adres çubuğuna yapıştırıp entera basarsanız direk girersiniz.)

2. Aygıt yöneticisinde Görüntü Aygıtlarını açın ve Usb Video aygıtını (Usb video device) kaldırın.

3. oturumu kapatıp açın.

4. 12. driverı kurun.

5. bilgisayarı yeniden başlatın. aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz. eğer doğru
    yüklendiyse Görüntü Aygıtları altında "Hp Pavilion Webcam" yazıyorsa tamam demektir.
    Halen USB Device yazıyorsa üzerinde sağ tuş - Sürücüyü güncelleştir diyip C:\SWSetup
    klasörü altından "34746" klasörünü gösterip yükleyin. bu sefer olacaktır.
    Bilgisayarımda en altta çıkan "HP Pavilion Webcam" çalışmıyor yalnız, aklınızda bulunsun.
    Msn, Skype ve diğer tüm görüntü alma programlarında çalışıyor...

--------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------SMBus Denetleyici---------------------------------------------------

Şimdi SMbus denetleyicisini yüklüycez. Aygıt Yöneticisinden smbus denetleyiciyi üzerinde
    sağ tuş --> sürücüyü güncelleştiri seçin. 13 nolu kurulumun klasörünü gösterin. ileri
    dedikten sonra kendi kendine yükleyecektir.

14. Driverıda yükledikten sonra diğer numarasız olan kurulumları isteğe bağlı olarak
    kurabilirsiniz.

Bu arada bazı forumlarda n-lite programı ile sata driverı xp cdsine entegre etmek
    anlatılıyor. Hiç denemeyin çünkü bunu yaptığınız zaman HP Pavilionun diğer driverlarını
    kurmak için çok uğraşırsınız. en güzeli yukarıda anlattığım sata kurulumu.

Kurulum bittikten sonra bir daha uğraşmamak için yedek almanızı öneririm. ben True Image Home
    kullanıyorum çok memnunum. isteyenler özel mesaj atsın linkini yollarım..

Güle Güle kullanın :)

2. gsfirat

gsfirat Yeni Üye

Arkadaşlar bu driverlar harici (7200 - 7400) ekran kartı kullanan modeller içindir. Eğer ekran kartınız intel onboard ise GeForce ekran kartı driverını kurmayın. Onun yerine aşağıdaki linkteki driverı kurun ;

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33501-34000/sp33889.exe (bağlantıya tıkladıktan sonra inmesi için yaklaşık 1 dakika beklemeniz gerekli)

3. tempopc

tempopc Yeni Üye

çok sağol yalnız ses driveri olmadı onu biraz daha açıklarmısın

birde hp pavilion 6645et modeli acaba bununla bir ilgisi olabilir mi ?

4. korsan89

korsan89 Yeni Üye

bu driverlar 6645 et ye uyar mı? Please bitkin düştüm artık aramaktan :cry:

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6000 serisi dediğine göre uymalı. Ses sorunu yaşayan arkadaşlar eğer ses kartı realtekse asus froumundaki bir konudan cevap alabilirsiniz. Hemen hepsinde ses nasıl kurulur anlatılmıştır.

6. gsfirat

gsfirat Yeni Üye

korsan89;

6645et hatırladığım kadarıyla 8400m ekran kartı ve realtek ethernet kullanıyor. ethernetin driverı realtekin kendi sitesinden bulunur mutlaka. ekran kartı driverından biraz şüpheliyim fakat uyma ihtimali var. denemek lazım. birde ekstra olarak fingerprint var sanırım. onunda üreticisini ve aygıt yöneticisinde görünüyorsa modelini söylersen yardımcı olabilirim. zaten büyük ihtimalle realtek ve fingerprintin vista driverları xp ile uyumludur.

7. gsfirat

gsfirat Yeni Üye

8. emree-41

emree-41 Yeni Üye

Bütün emeğin için sağol kardeş ama biz ilk dosyayı downland ettik ama ikinci dosyayı indiremiyoruz sorun yaşıyoruz bu konuda bize bi yarddımcı olursan çok seviniriz. HP XP MAĞDURLARI

9. korsan89

korsan89 Yeni Üye

gsfirat ilgilendiğin için çok sağol. Öyle böyle sağdan soldan buldum driver ları ama bir tek ses kartı driver ı kaldı. Onunda modelinini biliyorum ama bulamıyorum. Yani bulduklarım çalışmıyor bir türlü. :( Modeli conexant high definition. Bununla ilgili yardımcı olabilirmisin

10. korsan89

korsan89 Yeni Üye

Arkadaşlar benim notebook modeli "dv6645et". Tüm driver ları buldum ama bir tek ses kaldı. Benim ses driverı realtek değil conexant high definition. Bununla ilgili yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

11. gsfirat

gsfirat Yeni Üye

Yukarıda verdiğim driverların içindeki conexant driverlarının olması lazım aslında ama şu an başka bir çözüm üretmeye çalışıyorum. Şu an Vista driverlarını Xpye uydurmanın bir yolunu buldum gibi. Sabaha yazarım.

12. falsaccom

falsaccom Yeni Üye

korsan89, bulduğun driverleri rapide upload edermisin paket halinde bu 6645et kampanyaya girdi bizim arkadaşlara alacağız

13. korsan89

korsan89 Yeni Üye

Arkadaşlar şu ara değil de bir iki gün içerinde isteğinizi yerine getirebilirim. Çünkü o kadar çok dosya indirdim ki hepsi birbirine karıştı. Sakin kafayla onların doğru olanlarını bulup toparlarım upload ederim. :|
    Ayrıca tavsiye 6645et modelini almayın derim çünkü hala xp ses driverı bulunamadı. :lol:

14. legasyfun

legasyfun Yeni Üye

ya 12. driver noluyo anlamadım neyi yüklücem webcamerayı yüklerken help me

15. The Wind

The Wind Yeni Üye

Rar dosyasından çıkardığınız driverlarda sanırım 12 numaralı driver webcam için...Bunu demek istemiş saka ilk mesajda...

16. eyalmanli

eyalmanli Yeni Üye

Arkadaşlar selam, bendede dv6640et var dv6645 ile aynı özelliklerde, sadece ekran kartını tanıtamadım. GF 8400M GS bunu nasıl tanıtırız bir fikri olan var mı? 2 gündür aramadığım site kalmadı. :)

17. The Wind

The Wind Yeni Üye

nvidia nın sitesine baktınız mı?

18. eyalmanli

eyalmanli Yeni Üye

Arkadaşlar yardımalrınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Driver'ı buldum.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş