hp pavilion dv6000 format sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında dwade tarafından paylaşıldı.

1. dwade

dwade Yeni Üye

mrb arkadaşlar ben bilgisyarımda dosya yedeklemesi yaparken hata oluştu daha sonra vista her açılışta disk taraması istiyo artı format atılmıyo hard disci görmüyo napabilirim acil yardım.bide sistem geri yüklemesinde hdd taraması yapılması gerekio die uyarı verio taratıyorum ama yine aynı

2. xcodex

xcodex Yeni Üye

Sisteminizi düzeltmek isterseniz, Perfect Disk (Hdd disk düzenleme) programları ile bunu yapabilirsiniz.
    Xp yüklemek için Format atmak istiyor ise niz Sata Raid destekli bir Xp kullanmalısınız.
    Vista yüklemek için buna gerek yok

3. dwade

dwade Yeni Üye

vista kurmayıda denedim ama olmuyor bi yerde takılıp kalıyor.zaten kendi özel menüsündende sistemi tekrar yükleyemiyor bi mavi ekran çıkıyor öylece kalıyor hiç bir ilerleme yok.napabilirim lütfen yardım

4. dwade

dwade Yeni Üye

Hata Kodu:0*80070017 vista kurmaya çalışırken bu hatayı veriyor.dosyalar bozuk dior napabilirz bu durumda

5. xcodex

xcodex Yeni Üye

Recovery inizde sorun oluşmuş gibime geliyor, yapmanız gereken vista dvd si edinizmeniz yahut sitesinden indirmeniz gerekli ve yeniden yukleme yapmalısınız.

6. dwade

dwade Yeni Üye

elimde zaten bitane vista cdsi var ama format atamıyorum bi yerde donup kalıyor

7. xcodex

xcodex Yeni Üye

Hdd nin bölümlerini Yükleme başında formatlıyor musunuz?

Formatlandığını yani bölümlerin temizlendiğini kabul edip yazıyorum.
    Bu durumda elinizdeki DVD de sorun vardır. Yani Vista Dvd sinde okuma hatası vardır..

8. dwade

dwade Yeni Üye

hayır hiç bi şekilde görmüyor zaten hdd nin bölümlerini,dvd de bi problem yok şimdilik

9. dwade

dwade Yeni Üye

sistem geri yüklemeye çalıştığımdada windows yerel disk c üzerinde dosya sistemi bozulması algıladı uyarısını veriyor nasıl temizlenicek b u bozukluklar

10. xcodex

xcodex Yeni Üye

İmkanınız var ise HDD yi başka bir bilgisayarda kurmayı deneyin, kurulum esnasında formatta atmış olursunuz ve sonra kendi cihazınıza taktığınızda sorun oluştursa dahi format atmış ve temizlemiş olacaksınız ki bu noktadan sonra kendi cihazınız üzerinde kurulum yapmanız münkün olabilir.

11. CihanBey

CihanBey Yeni Üye

yeni aldığım Dv 6000 - 6148 eu ya 3 kez format attım.. Xp Sp2'li ve Sata Hdd destekli...

Sata destekli ve Sp2 yüklü bir Windows Xp cd si hazırla... Forumda yapılımı mevcut,bende oradan bakarak yola çıktım.....

Bios ayarlarından yani mavi ekran dan.. pc açılırken ilk Cd-rom u okusun ikinci Hdd yi okusun diye sıralama yapmalısın..Sonrası bildiğin gibi Win cd sini tak Pc açılrken cd ön yükleme için bir tuşa bas seçeneğini gör,bir tuşa bas...formatı at..Ntfs şeklinde biçimle... Bildiğin işlemler....

Vista olarak format atmadım...sen yinede Xp kur... Makine daha hızlı olur..

Amma velakin ilik önce Hp.com.tr den cihazın marka ve modelini girip Sürücüleri eksiksiz indirmen lazım Hp programlarıyla birlikte 18 tane falan dosya var... Bunları boş indir ve boş cd ye at.. Sonra pc in ne internete bağlanır ne ses çıkar laptop tan sürücüler elinde hazır olmazsa....

1. Sata destekli Sp2'li Xp cd si yap..
    2.Hp.com.tr den sürücülerini indir
    3. Bas Formatı. :)

12. xcodex

xcodex Yeni Üye

Sizin konunuz ile bu konu farklı, Bu konuda arkadaşımız Vista yüklemek istiyor ,
    ve elinde Vista dvd si var, Vista işletim sistemleri kendinden SATA desteklidir zaten.
    Sorun Raid den ötürü hdd yi görmemesi değil, yani farklı.

13. dwade

dwade Yeni Üye

zaten sorunda o bilgisayar dizüstü nasıl çıukarcam hddyi

14. xcodex

xcodex Yeni Üye

Notebook.gen.tr burada zaten bu konu hakkında konuşulur, ve bende notebook olduğunu düşünerek söyledim hepsini.

15. dwade

dwade Yeni Üye

evt sitresden saçmaladım galiba:))))

16. dwade

dwade Yeni Üye

ama elimdeki vista cdsinin bozukk olduğunu farkettim yenisiylede bi deniycem bakalım nolcak

Sayfayı Paylaş