Hp Pavilion Dv6000 dv6173ea Drivers Lazım !

Konu, 'Hp Notebook' kısmında siberarsiv tarafından paylaşıldı.

1. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

S.a Arkadaşlar !
    Hp Pavilion Dv6000 dv6173ea serisi laptopuma virüs nedeniyle format atmak zorunda kaldım recovery disk devre dışı kaldı dolayısyla toptan formatlkadım ancak uygun driverleri hiçbir yerde bulamadım.. hp kendi sitesinde dv6000 driver indirdim ancak ekran ve ses driverları dşında hiçbirisi çalışmadı ...

Hp Pavilion Dv6000 dv6173ea Donanım Bilgileri :
    İşletim Sistemi : Windows XP Media Center 2005

//Edit >> Donanım Raporu Güncellendi >> Eksik drivers ekran görüntüsü eklendi

Donanım raporu uzun olduğu için rapidshare ekledim:

http://rapidshare.com/files/426690162/Report-HP-Paviliondv6000.txt

Hp Pavilion Dv6000 dv6173ea serisi driver olan arkadaşım paylaşabilir mi yardımcı olurmusunuz? (çok teşekkürler)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hangi işletim sistemi için?
    Donanım raporunuzu da ekler misiniz.

3. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

İşletim sistemi : Windows XP Media Center 2005 Edition

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp Pavilion Dv6000 dv6173ea xp drivers ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2 'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın. Dosya şifresi "www.notebook.gen.tr"
    2. Nvidia vga driver : Nvidia Geforce 7000 serisi ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses kartı sürücüleri
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, .inf uzantılı dosyayı seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver for windows xp and vista
    5. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    6. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    7. Hp Quickplay 2.3 for windows xp : Hp Quickplay 2.3 for windows xp
    8. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    9. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    10. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    11. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    12. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    13. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software
    14. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver.
    15. Ethernet Sürücüsü: Intel lan - ethernet driver ya da Intel lan - ethernet driver
    16. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Modem Device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

donanım raporunuzda çıkmayan bir çok donanım var.
    Aygıt yöneticisine girip, kurulmayan aygıtlara sağ tık, özellikler, ayrıntılara girip çıkan kodları yazar mısınız?

6. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

kurulum talimatını yukarda anlattığnz gibi yapayım eksik driver olursa.. bildirim de bulunurum..Allah Razı olsun.. çok teşekkür ediyorum..

7. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

dediğiniz adımları yaptım..sata uyumlu xp hazırlayamadım netten hazır buldm indirdim kurdum sata sorunsuz çalıştı..Sabit disk hatası almadım.. Driverları yukarda verdiğiniz adımlara göre tek tek yaptım..

ancak ses driveri ve ethernet driveri hala eksik..

aygıt yöneticinden ekran görüntüsü bu şekilde :
    (resimde çıkmadı ama sistem aygıtları bölümüde PCI device üzerinde sarı ünlem işareti var..)

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işte o kurulmayan aygıtlara sağ tık, özellikler, ayrıntılara girip çıkan kodları yazar mısınız?

9. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

Aygıt yöneticisinde sorunlu olarak görülen sürücülerin kodları...

Aygıt Denetleyicisi Kodu :

PCI\VEN_8086&DEV_4222&SUBSYS_135C103C&REV_02\4&192AC53F&0&00E0

Ethernet Denetleyicisi Kodu :

PCI\VEN_8086&DEV_109A&SUBSYS_30BB103C&REV_00\4&2803E7C1&0&00E2

High Definition Audio Veri Yolundaki Modem Aygıtı Kodu:

HDAUDIO\FUNC_02&VEN_14F1&DEV_5045&SUBSYS_103C30BB&REV_1001\4&D5F8BB4&0&0002

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yukarıda 14. sürücü olan intel wireless driver
    15. sürücü olan intel lan ethernet driver
    16. sürücü olan conexant modem xp driver

larını kurunuz.

11. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

çok teşekkür ediyorum sonunda çözdüm..hp'nin image recovery disk oluşturabileceğim bir program varmı bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz ?

Driverleri Diskten yer ayırdm E (diski) diye oraya image olarak yükleyip fotmat ihtiyacı duyarsm ordan atayım istiyorum eski hp nin recovery diski gibi..

bunu yapabileceğim bir progrma varmıı ?

tekrardan teşekkürler herşey için..

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

maalesef bilemiyorum.

13. dangerousman

dangerousman Yeni Üye

bende de aynı notebook var driverlerin hepsini yukledim yalnız asagıdakiler kaldı yardım ederseniz sevinirim simdiden cok tesekkurler ethernet surucusunu tekrar yuklememe ragmen herhangi bir düzelme olmadı [imdat]

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş