hp pavilion dv6-1237et xp driver

Konu, 'Hp Notebook' kısmında ankara_yolcu tarafından paylaşıldı.

1. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

bu modele ait xp driverlarını bulmaya çalışıyorum. cihazın raporunu aldım. eğer uyum sağlarsa burada paylaşalım bendeki driverlarla da deneyeceğim olanı buluruz artık. yardımlar için şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion DV6-1200 dv6-1237et Laptop xp driver'ları ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Hp notebooklara format atmadan önce mutlaka recovery dvd lerini oluşturun. Ve şu konuyu okuyun.
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ati mobility radeon Ekran kartı sürücüsü : Ati mobility radeon HD 4650-4570-4530 ekran kartlarıı xp sürücüleri ve kurulumu
    3. Ses kartı sürücüsü : IDT ID92HD71B7 Audio Driver
    4. Ati Hdmi Ses sürücüsü: Ati hdmi audio driver
    5. Modem Sürücüsü:High-Definition Audio (HDA) Modem Installer and Driver for Microsoft Windows 2000/XP
    6. Jmicron card reader driver: Jmicron JMB38X 1394a OHCI and Memory Card Reader Host Controller Driver.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    8. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu: Validity Fingerprint Sensor Driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; program/5/digital-persona-parmak-izi-okuma-programi.html
    13. Kızılötesi sürücüsü: ene cir driver
    14. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    15. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    16. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    17. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    18. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    19. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    20. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    21. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software

3. ladrex

ladrex Yeni Üye

mrb öncelikle verdiğiniz hizmetler için tşk ederim bende dv6-1237et aldım xp ye çevirmek istedim daha ilk kurulumda dosyaları kopyaladıktan sonra mavi ekrana düşüyor.
    sanırım saka (hp-notebook-f5/mavi-ekran-hatasi-aliyorum-t9546.html) konuda değindiği sata driverların güncel olmamasından kaynaklanıyor. şimdi güncel sata driverların dulunduğu yeni bir sp3 cd hazırlamak gerekiyor.
    güncel Sataları burdan bulmak mümkün yada önerebileceğin bir adres varmı şimdiden tşk ederim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. ulukale

ulukale Yeni Üye

değerli asrkadaşlar 2 gece uğraşdım ve en sonunda dv6-1237et modeli laptopa xp yükledim. yaptığım işlemler.

1- modifiyeli xp üzerine bu sitede yayınlanan güncel dedikleri yeni sata driver eklentisi yaptım. hardiski gördü hızlı biçimlendir dedim dosyaları kopyaladı. xp yi kurdu reset attı baştan başlamak için xp logosundan sonra mavi ekrana düştü.

2- internetten yoğun bir araştırma sonucu sata driverin son versiyonu olan 1023 versiyon numarasıyla biten sata driverini buldum. elimde temiz bir xp cd si olmadığı için. modifiyeli xp ye tekrar entegre ettim. ve xp kurma işlemine geçtim. burası önemli arakdaşlar. kuracağınız bölümü yani c mi d mi size kalmış genellikle c dir. c üzerine kurmadan önce c yi silip yeniden bölüm oluşturmanız gerekli çünkü xp hardisklerde genellikle 8 mb cache ayırıyor. bu işlemden sonra xp kurdum ve sorunsuz bir şekilde makina açıldı. not: modifiyeli xplerde sata disk eklentisini nlite programıyla yaptıktan sonra xp ye normal boot özellği ekliyor. modifiye xp lerde bilirsiniz genellikle açılış bootları kurtarma programları vs. gibi programlar ekliyorlar. bu boot özelliği kayboluyor. onun için elinizde temiz bir xp varsa onun üzerine sata driverleri entegre edin.

3- bende sp3 eklentili cd vardı onada aynı şekilde entegre edip sorunsuz bir şekilde kurdum.

yeni sata driverleri ekteki dosyadadır. kolay gelsin.

6. brk_akbas

brk_akbas Yeni Üye

tüm sürücüler işe yarıyor ve sorunsuz çalışıyor..
    teşekkürler...

Sayfayı Paylaş