HP Pavilion DV6-1100 dv6-1140et (NR499EA) Laptop

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Marka : HP
    Fiyatı : 0 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2.4 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 1066 Mhz
    İşlemci ön belleği : 3 MB
    İşlemci Modeli : P8600
    Bellek Hızı : DDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı : 4 GB
    Ekran boyutu : 15.6 inç
    Ekran Tipi : WXGA (HD)
    Ekran çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD 4650
    Ekran Kartı Belleği : 1024 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici Ati
    İşletim sistemi : Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi : 320 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)
    Modem : -
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.0+EDR
    3G : -
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : 1
    HDMI Çıkışı : 1
    IEEE 1394 : 1
    Kart girişi : 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Mikrofon Girişi 2 x Kulaklık Çıkışı
    Tv-Out : -
    USB : 4
    E-SATA : 1
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
    Kart okuyucu : 5-in-1 card reader
    Kamera : 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : Var
    Pil : lityum-iyon
    Genişlik : 379 mm
    Derinlik : 258 mm
    Yükseklik : 37 mm
    Ağırlık : 3.140 Kg
    Garanti süresi : 2 yıl
    Hediyeler : Çanta

2. ankaraligencler

ankaraligencler Yeni Üye

ben geçen hafta aldım vatn computerworld card 5 taksitli fiyatı o günkü dolar kuruyla 1917tl ye geldi çok memnunum makine adeta uçuyo oyun oynamak isteyenler dahi alabilir ben grafikerim sırf bu sebeple 1gb 4650 li bu modelini seçtim ama dün gece undercover kurdum full grafik hiç kasmadı son derece memnunum...

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu bilgisayarda oyun oynamazsa ayıp olurdu zaten. donanım gerçekten oldukça iyi.

4. ankaraligencler

ankaraligencler Yeni Üye

merhaba 1 mayısdan beri kullandığım hp pavillion dv6 1140et modelini sorunsuz bir şekilde kullanıyorum fakat vista ultimate 64bit ve xp pro sp3 64 bit yani çift işletim sisteni kurmak istiyorum gerekli driverları hp orjinal sitesinden indirdim fakat bu işi nasıl yapıcağımı bilmiyorum teknik servise dvleri ve driverları götürmeden önce sormak istedim herhangi bir sorun çıkarmı kendim kurmaya çalışsam sonuçta laptoplarada masaüstü pclere kurar gibi kurucaz bu işletim sistemlerini nasıl yapıcağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
    saygılar....

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

öncelikler hp forumunda format atmadan önce okuyunuz başlıklı yazımıza bakınız.
    recovery dvd lerini mutlaka oluşturunuz ve hatta bir kere daha kopyalayınız.

daha sonra xp kuracaksanız sata sürücüleri eklenmiş bir xp ile normal şekilde kurulum yapıyorsunuz.

6. ankaraligencler

ankaraligencler Yeni Üye

daha evelden okudum yazılarınızı teşekkür ederim gerçekten çok faydalı bilgiler gerçi xp fazla driver yok 1140et modeli için vista ultimate 64 bit kurucam hp kendi sitesinden gerekli driverları indirdim ben vatandan aldım alırken 2 boş dvd verdim ve recovery denilen şeyi kendileride yaptılar 4 saat falan sürdü kurulumla beraber nese vista ultimate 64 bitidemi aynı xp gerekli boot yapıp yüklüycez yani nasıl olucak onu sormak istedim aslında xp kurmak isitiyorum aynı zamanda ama olmıycak zannedersem topu topu 4 tane driver var bu biraz canımı sıktı ama en azından 64 bitlik ultimate kurmak isitiyorum mesajınızda yazdıklarınızdan başka herhangi bir kıstas varmı sormak isterim ayrıca sizin önerilerinizide merak ediyorum tabi.
    saygılar...

7. yakupbugra

yakupbugra Yeni Üye

8. nsurmen

nsurmen Yeni Üye

hocam merhaba benimde elimde dv6-1130et notebook var fakat ekran kartını bir türlü yükleyemedim ekran kartı ATI Mobility Radeon HD 4530 verdiğin mobility modder programı bunu desteklemedi nasıl yapacağız bana yardımcı olurmusun bu konuda işletim sistemim xp sp3

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

10. nsurmen

nsurmen Yeni Üye

tmm hocam bi deniyim bilgi veririm size

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. farukkucuk

farukkucuk Yeni Üye

arkadaşlar bu pcyi yeni aldım. çok memnunum. fakat recovery bölümü arızalı çıktı. dvd yedeğimde yok maalesef.
    nereden temin edebileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz ? pcyi vatandan almıştım. teşekkürler.

Sayfayı Paylaş