Hp Pavilion Dv5t-1180us Notebook hakkında herşey...

Konu, 'Hp Notebook' kısmında Cukulata76 tarafından paylaşıldı.

1. Cukulata76

Cukulata76 Yeni Üye

İncelemek isteyen aşağıdaki linkten inceleyebilirler..

http://www.istanbulbilisim.com.tr/Pavil ... ,8206.html

Ürün hakkında yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pavilion DV5T-1180US notebooku dün (04-04-2009) itibari ile almış bulunmaktayım.

Notebook yorumlarını inceledikçe burada sizlerle bilgilerimi paylaşıcam:

Öncelikle makinenin özelliklerinden bahsedeyim biraz.

- Cpu olarak: Yeni Nesil Intel Montevina 1066 MHz. 2.0 GHz. 3 MB Cache Bellek P7350 işlemci kulalnılıyor.
    Buda performansa bayağı etki yaptığını hissettim.

- Bellek olarak: 2 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB) ilk etapta yeterli görünsede önümüzdeki ay 4gb çıkarıcam. Ayırca 8gb kadar 4*2=8 destekliyor.

- Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 9600M GT Max. 2280 MB (512 MB Paylaşımsız) kart kullanıyor. Açamadığı oyun yok diye düşünüyorum. İlerki zamanlarda ağır oyunlar yükleyip forumda bilgi vericem.

- İşletim Sistemide: Microsoft Windows Vista Home Premium Tr/Ing (64 Bit) kullanıyor. Neye tıklasam anında hemen yerine getiriyor. 64 Bit olmadan kaynaklanıyor diye düşündüm. Birde 4 gb yapsam demekki uçacak.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pavilion DV5T-1180US Xp kurulum sonrası yorumlar...

Ben biraz meraklı olduğum için makineyi formatlayıp Xp deki performansıda görmek istedim.

Makinenin Vista driverslarını yedekleyip formatladım ve Xp kuruluşunu başarılı şekilde gerçekleştirdim.

Tabi bu kuruluş için kendimin yapmış olduğu Xp Sp3 + Drivers Entegre +Otomatik Kuruluşlu + Ve Birçok program entegreli cd den kurdum.

Bu yüzden bulamadığı çok az drivers kaldı ve onlarıda notebook.gen.tr adresinden inceleyip buldum.

Eğer bu seride Xp veya Vista için bulamadığınız drivers olursa söylerseniz yardımcı olabilirim.

Makinede Xp Full + Full çalışıyor ve performans Pc hızından hiç farkı olmadığı gibi hızlıda gözüküyor. Normalde biliyorsunuz Notebookların performansı pc'lere göre çok ağır kaldığı bilinir. Ama ben bunda öyle birşeye raslamadım.

İlerki zamanlarda Ekran kartı + Oyun performansı yorumlarınıda yazıcam. Hatta Drivers larınıda koymayı düşünüyorum.

Çünkü arayıpta bulamayan veya destek isteyen yüzlerce arkadaş olduğunu biliyorum...

Sayfayı Paylaş