HP Pavilion dv5196ea XP Sürücüleri ve Format

Konu, 'Hp Notebook' kısmında CooL_ROMEO tarafından paylaşıldı.

1. CooL_ROMEO

CooL_ROMEO Yeni Üye

Mrb arkadaslar forumda aradim bulamadim ben laptopa format atmak istiyorum ama herkesde yasanan sorun bende de yasaniyor xp cd sini takiyorum tam baslayacak yüklemye sabit diskinize takili hdd yok diyor ve cikiyorum xp home den sıkıldım ve fdisk cekmek istiyorum hdd me sata oldugu icin mümkün degil bu xp pro kurmak istiyorum nasil yapa bilirim vede sürücülerimde yok yardimci olacak arkadaslara teşekkür ediyorum

HP Pavilion dv5196ea

Kod:
      Anakart:  
       CPU Türü   Mobile DualCore Intel Core Duo T2400, 1833 MHz (11 x 167)  
       Anakart Adı   Hewlett-Packard HP Pavilion dv5000 (EW776EA#AB8)  
       Anakart Çipseti   Mobile Intel Calistoga-PM i945PM  
       Sistem Belleği   [ TRIAL VERSION ]  
       DIMM1   1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)  
       DIMM3   [ TRIAL VERSION ]  
       BIOS Türü   Phoenix (03/13/06)  

Görüntü Birimi:  
       Görüntü Bağdaştırıcısı   NVIDIA GeForce Go 7400 (512 MB)  
       Görüntü Bağdaştırıcısı   NVIDIA GeForce Go 7400 (512 MB)  
       3D-Hızlandırıcı   nVIDIA GeForce Go 7400  
       Monitör   LG Philips LP154W01-TLD1 [15.4" LCD]  

Çokluortam:  
       Ses Bağdaştırıcı   Conexant Cx20551 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [A-1]  

Depolama :  
       IDE denetleyici   Intel(R) 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF  
       IDE denetleyici   Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller  
       IDE denetleyici   Texas Instruments PCIxx12 Integrated FlashMedia Controller  
       Disk Sürücüsü   FUJITSU MHV2100BH (100 GB, 5400 RPM, SATA)  
       Optik Sürücü   HL-DT-ST DVDRAM GSA-4084N (DVD+R9:2.4x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/10x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)  
       SMART Sabit Disk Durumu   OK  

Bölümler:  
       C: (NTFS)   [ TRIAL VERSION ]  
       D: (NTFS)   5412 MB (1486 MB boş)  
       Toplam Boyut   [ TRIAL VERSION ]  

Giriş:  
       Klavye   HID Klavye Aygıtı  
       Klavye   Quick Launch Buttons  
       Fare   HID uyumlu fare  
       Fare   Synaptics PS/2 Port TouchPad  

Ağ:  
       Birincil IP Adresi   [ TRIAL VERSION ]  
       Birincil MAC Adresi   00-0F-B0-FD-78-61  
       Ağ Bağdaştırıcısı   Intel(R) PRO/100 VE Network Connection (192. [ TRIAL VERSION ])  
       Ağ Bağdaştırıcısı   Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection  
       Modem   HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP  

Çevre Birimleri:  
       Yazıcı   \\KEREMOGLU1\KONICA MINOLTA 163  
       Yazıcı   USER2 üzerinde otomatik IBM Proprinter II  
       FireWire denetleyici   Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller  
       USB1 denetleyici   Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [A-1]  
       USB2 denetleyici   Intel 82801GBM ICH7-M - Enhanced USB2 Controller [A-1]  
       USB-Aygıt   A4 TECH PC Camera H  
       USB-Aygıt   USB Bileşik Aygıt  
       USB-Aygıt   USB İnsan Arayüz Aygıtları  
       Akü   Microsoft AC Bağdaştırıcısı  
       Akü   Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili  

DMI:  
       DMI BIOS Sağlayıcısı   Hewlett-Packard  
       DMI BIOS Sürümü   F.09  
       DMI Sistem Üreticisi   Hewlett-Packard  
       DMI Sistem Ürün Adı   HP Pavilion dv5000 (EW776EA#AB8)  
       DMI Sistem Sürümü   F.09  
       DMI Sistem Seri Numarası   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Sistem UUID   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Anakart Üreticisi   Hewlett-Packard  
       DMI Anakart Ürün Adı   30A7  
       DMI Anakart Sürümü   56.24  
       DMI Anakart Seri Numarası   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Üretiçisi   Hewlett-Packard  
       DMI Kasa Sürümü   N/A  
       DMI Kasa Seri Numarası   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Fiyat Etiketi   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Türü   Notebook  

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv5196ea notebooklara xp kurulumu.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: Intel 945 chipset driver
    2. Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp sürücünğ indirin. Eğer sorun yaşarsanız şu konuyu okuyun.
    3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin..
    5. HP Wireless Assistant: HP Wireless Assistant
    6. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    7. Ethernet Sürücüsü: Intel lan - ethernet driver
    8. Kart okuyucu sürücüsü: Texas Instruments Card Reader driver
    9. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    10. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    11. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix

3. CooL_ROMEO

CooL_ROMEO Yeni Üye

Çok teşekkür ederim
    fakat bi kac kirik link var

Kart okuyucu sürücüsü: Texas Instruments Card Reader driver

birde yüklemeden sonra büyük depo denetliyicisi diye bir ? cikiyor tskr ediyorum

4. CooL_ROMEO

CooL_ROMEO Yeni Üye

Arkadaslar simdiden tesekkurler yardimlariniz icin birde fan acaip calisiyor acaba nedendir

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o aygıt kart okuyucu sürücüsü ile kuruluyor. Sürücüyü güncelledim. tekrar dener misiniz

6. CooL_ROMEO

CooL_ROMEO Yeni Üye

Selam dosyayi indirdim kurdum fakat cart okuyucu calimadi cano ya :S kurulumu yaptiknta sonra c de drivers diye bi klasor olusmus ona girdim setup u calistirdim büyük depo denetliyicisi sorunu halloldu ama cart okuyucu daha calismiyor

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

malesef elimde başka bir sürücü bulunmuyor.

8. sky_walker

sky_walker Yeni Üye

Merhaba,

Hp laptop'ıma format attım ve sürücülerle başım ciddi olarak belada. Ben Hp'nin kurmuş olduğu abuk sabuk programlardan çok sıkılmıştım. Ayrıca yeni bir işletim sistemi kurmak istiyordum. Bilgisayarı Cd'den başlatabilene kadar canım çıktı! Hp ricovery bölümünü kaldırdım . Bios'tan da SATA'yı disable ettim oldu ancak şimdi driverlarım yok elimde. Xp pro yükledim. Hp'nin resmi sitesinde sürücüleri indirdim ama kurulamadılar. Şöyle söyliyim: Bir tek wireless sürücülerini yükleyebildim. Diğer sürücüler, ekran kartı, ses kartı v.s yüklenemiyor. Ben de acaba bilgisayarımın modelini yanlış mı giriyorum diye düşündüm. Şimdi laptop'ımın alt kısmında bulunan etikette: Hp Pavilion dv5000 yazıyor. Onun altında ise bi etiket daha var ve dv5235ea yazıyor. Ben bu modele uygun olan sürücüleri indirdim ancak başarısız oldu.

Sonra Sistem Bilgisi bölümünde yazanlara baktım: ürün adı: HP Pavilion dv5000 (EW776EA#AB8) yazıyor. Hp'nin sitesinde bunu girerek arama yapınca sonuç olarak dv5196ea çıkıyor. Onun sürücülerini de yükledim ama gene çalıştıramadım. Sürücülerin donanımıma uygun olmadığı söyleyen hata mesajları çıkıyor.

HP Pavilion dv5000 (EW776EA#AB8) şeklinde google araması yapınca buraya ulaştım ve gerçekten çok yararlı bilgilere ulaştım. Bu konuyu açtığınız için ve detaylı anlatım için teşekkür ederim. Yalnız benim hala sorunum var. Ben hala sürücüleri düzgün olarak tanıtamıyorum. Mesela ses kartımın yama dosyasını yükledim UAA. Artık ses geliyor bilgisayardan ama ses sürücülerini conexantı yükleyemedim. Dediğiniz şekilde yaptım. Ve daha da önemlisi ekran kartımı yüklüyemiyorum. Verilen tüm linkleri denedim. Kimisi 60, Kimisi 110 mb büyüklüğünde dosyalar indirdim. Bunu sizin verdiğiniz linklerden yaptım ve son olarak nvidianın sitesinden Ge force go 7400 e ait sürücüyü indirdim. Yine çalışmadı. Acaba ekran kartım başka bir model mi? Ben tam emin değilim ancak bilgisayarımın modeli yukarıda yazdığım gibi: ürün adı: HP Pavilion dv5000 (EW776EA#AB8)

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

everest ile alınmış donanım raporunuzu ekleyiniz.

10. sky_walker

sky_walker Yeni Üye

Merhaba,

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim gerçekten. Şimdi Everest'i kurdum ve sistem bilgilerini veriyorum. Yalnız ek bir soruna daha dikkat çekmek istiyorum. Ben bilgisayarımı yeniden kurduğumdan beri bu tür kurulum dosyalarını direk açamıyorum. Şöyle ki " Set up can not find the path specified / set up belirtilen yolu bulamıyor" gibi bi hata mesajıyla karşılaşıyorum. Ben de program kurulum dosyalarını ve sürücüleri c: sürücümde otomatik oluşan swsetup klasörüne kopyalayıp oradan çalıştırıyorum. Ancak o şekilde oluyor. Bunu da rastlantı eseri keşfettim. Acaba bu sorun da sürücülerin tam yüklenememesiyle mi ilgili?

Everest ile oluşturduğum rapor şöyle:

Kod:
    EVEREST Ultimate Edition 

--------------------------------------------------------------------------------

Sürüm   EVEREST v5.30.1900/tr  
      Karþýlaþtýrmalý Test Birimi   2.4.273.0  
      Anasayfa   http://www.lavalys.com/  
      Rapor Türü   Rapor Sihirbazý [ TRIAL VERSION ]  
      Bilgisayar   SKYWALKER  
      Oluþturan   Serhat  
      Ýþletim Sistemi   Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP RTM)  
      Tarih   2009-12-20  
      Saat   17:15  

Özet 

--------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:  
       Bilgisayar Türü   ACPI Multiprocessor PC (Mobile)  
       Ýþletim Sistemi   Microsoft Windows XP Professional  
       OS Servis Paketi   [ TRIAL VERSION ]  
       Internet Explorer   6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)  
       DirectX   4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)  
       Bilgisayar Adý   SKYWALKER  
       Kullanýcý Adý   Serhat  
       Oturum Etki Alaný   [ TRIAL VERSION ]  
       Tarih / Saat   2009-12-20 / 17:15  

Anakart:  
       CPU Türü   Mobile DualCore Intel Core Duo T2050, 1600 MHz (12 x 133)  
       Anakart Adý   Hewlett-Packard HP Pavilion dv5000 (EW776EA#AB8)  
       Anakart Çipseti   Mobile Intel Calistoga-GM i945GM  
       Sistem Belleði   [ TRIAL VERSION ]  
       DIMM1: Hynix HYMP564S64BP6-Y5   512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)  
       DIMM3: Hynix HYMP564S64BP6-Y5   [ TRIAL VERSION ]  
       BIOS Türü   Phoenix (03/13/06)  

Görüntü Birimi:  
       Görüntü Baðdaþtýrýcýsý   Intel GMA 950  
       3D-Hýzlandýrýcý   Intel GMA 950  

Çokluortam:  
       Ses Baðdaþtýrýcý   Conexant Cx20551 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [A-1]  

Depolama :  
       IDE denetleyici   Intel(R) 82801GBM/GHM (ICH7-M Family) Serial ATA Storage Controller - 27C4  
       Disk Sürücüsü   HTS541010G9SA00 (100 GB, 5400 RPM, SATA)  
       Optik Sürücü   PIONEER DVDRW DVR-K16 (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)  
       SMART Sabit Disk Durumu   OK  

Bölümler:  
       C: (NTFS)   [ TRIAL VERSION ]  
       D: (FAT32)   7633 MB (6056 MB boþ)  
       Toplam Boyut   [ TRIAL VERSION ]  

Giriþ:  
       Klavye   Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard  
       Fare   HID-compliant mouse  
       Fare   PS/2 Compatible Mouse  

Að:  
       Birincil IP Adresi   [ TRIAL VERSION ]  
       Birincil MAC Adresi   00-13-02-96-EB-FE  
       Að Baðdaþtýrýcýsý   Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection (10.0 [ TRIAL VERSION ])  
       Modem   HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP  

Çevre Birimleri:  
       FireWire denetleyici   Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller  
       USB2 denetleyici   Intel 82801GBM ICH7-M - Enhanced USB2 Controller [A-1]  
       USB-Aygýt   USB Human Interface Device  
       Akü   Microsoft AC Adapter  
       Akü   Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery  

DMI:  
       DMI BIOS Saðlayýcýsý   Hewlett-Packard  
       DMI BIOS Sürümü   F.09  
       DMI Sistem Üreticisi   Hewlett-Packard  
       DMI Sistem Ürün Adý   HP Pavilion dv5000 (EW776EA#AB8)  
       DMI Sistem Sürümü   F.09  
       DMI Sistem Seri Numarasý   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Sistem UUID   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Anakart Üreticisi   Hewlett-Packard  
       DMI Anakart Ürün Adý   30A8  
       DMI Anakart Sürümü   56.24  
       DMI Anakart Seri Numarasý   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Üretiçisi   Hewlett-Packard  
       DMI Kasa Sürümü   N/A  
       DMI Kasa Seri Numarasý   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Fiyat Etiketi   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Türü   Notebook  

11. sky_walker

sky_walker Yeni Üye

Bir not düşeceğim. Intel gma 950 imiş graphic card'ım. şimdi onun sürücülerini aratırken registry booster diye bir programla karşılaştım. registryimde tam 84 tane hata buldu. Bilgisayarımı yeni kurmama rağmen sanırım yüklediğim sürücüler olayı epey karıştırdı. Bu program ücretli imiş, hataları düzeltemiyorum. Buna alternatif bi program var mı acaba?

not: Tekrar merhaba,

Everest Intel GMA 950 olduğunu söylüyor ekran kartımın. intel'in sitesinden sürücüleri indirmeye çalışıyorum. intelin ekran kartı modelini otomatik olarak belirlemek için bi test yazılımı var ancak intel bilgisayarımda böyle bir donanım bulamıyor....

Read more: hp-notebook-f5/hp-pavilion-dv5196ea-xp-suruculeri-ve-format-t4757.html?start=10#ixzz0aHnMSXgL

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş