HP Pavilion dv5-1250et - NG301EA Laptop / Dizüstü Bilgisayar

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Model : HP Pavilion dv5-1250et - NG301EA Laptop / Dizüstü Bilgisayar
    Fiyatı : 1.199 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2.20 GHz
    İşlemci Veri yolu hızı : 800 Mhz
    İşlemci ön belleği : 2 MB
    İşlemci Modeli : T6600
    Bellek Hızı : DDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı : 3 GB
    Ekran boyutu : 15,4 inç
    Ekran Tipi : WXGA
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800 px
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9600M GT
    Ekran Kartı Belleği : 512 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici Nvidia
    İşletim sistemi : Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi : 320 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)
    Modem : 56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.1+EDR
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : 1
    HDMI Çıkışı : 1
    IEEE 1394 : 1
    Kart girişi : 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Mikrofon Girişi 2 x Kulaklık Çıkışı
    Tv-Out : -
    USB : 4
    E-SATA : 1
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 5-in-1 card reader
    Kamera : 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : Var
    Pil : lityum-iyon
    Genişlik : 357 mm
    Derinlik : 259 mm
    Yükseklik : 38 mm
    Ağırlık : 2.650 Kg
    Garanti süresi : -
    Hediyeler : Çanta

2. delimavi

delimavi Yeni Üye

arkadaşlar bu modele normal bir şekilde xp kurulumu yaptım.sorunsuz şekilde xp yi kurdum.sürücüleri ise sitede verilen dv5 modeli sürücülerini yükledim ve oldu.sadece ses sürücüsü sorun çıkardı onu da hp nin sitesinden vista ses sürücüsünü indirip kurdum ve oldu.herşey gayet normal çalışıyo.media uygulamaları kaldı geriye onları da halledeceğim bi şekilde.

3. m_tasdemir

m_tasdemir Yeni Üye

merhaba arkadaşlar ..
    ürüne bende xp kurmaya çalıştım ve 10 seferlik bi başarısız denemem oldu:(sonradan anladımki kullandıgım xp cdleri eski sata driverlar ile entegre edilmişlerdi..
    saka arkadaşımızın yeni sata driverlar diye dv5 serisinden herhangi birinde vermiş oldugu sata driverları indirin ve nlite ile xp cd nize entegre edin.

Windows xp veya vista 32 bit işletim sistemi kuracaksanız; Buradan sata driverlarını indirin. İndirdiğiniz driveri d diskinde sata driver isimli bir klasöre açın. Şifre "www.notebook.gen.tr" dir. http://www.notebookdriverdownload.net/f ... driver.rar

yada hp nin sitesinden sata driverları indirip diskete yazdıktan sonra kuruluma başlamadan usb floopy ile disketinzii gösterip sorunuzu çözebilirsiniz..

iyi çalışmalar

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

P Pavilion dv5-1250et - NG301EA Laptop xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Hp notebooklara format atmadan önce mutlaka recovery dvd lerini oluşturun. Ve şu konuyu okuyun.
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın. Dosya şifresi "www.notebook.gen.tr"
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Ses kartı sürücüsü : IDT ID92HD71B7 Audio Driver
    4. Nvidia Hdmi Ses sürücüsü: Nvidia hdmi audio driver
    5. Modem Sürücüsü:High-Definition Audio (HDA) Modem Installer and Driver for Microsoft Windows 2000/XP
    6. Jmicron card reader driver: Jmicron JMB38X 1394a OHCI and Memory Card Reader Host Controller Driver.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    8. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu: Validity Fingerprint Sensor Driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; program/5/digital-persona-parmak-izi-okuma-programi.html
    13. ENE CIR Receiver Driver : ENE CIR Receiver Driverı indirin. Klasörlerin içindeki DPInst.exe dosyasını çalıştırın.
    14. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    15. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    16. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    17. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    18. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    19. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    20. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    21. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software

5. by_unknown

by_unknown Yeni Üye

Çokk çokk teşekkür ederim günlerdir aradıgım şeydii ama "digital_persona_parmak_izi_okuyucu_programi" rar şifresi var açamıyorummmm yazabilirmisniz ayrıca 2,3 linkte çalışmıyorr,yinede gönülden teşşekür ediyorummm [alkis] [alkis]

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

rar şifresi bu sitenin adresidir.
    2 ve 3 çalışmıyor derken ne kastediyorsunuz?

7. caneruysal

caneruysal Yeni Üye

sanırım arkadaş limklerden 2-3 tanesinin çalışlmadığını söylüyo saka abi ama hangileri olduğunu belirtmemiş

8. by_unknown

by_unknown Yeni Üye

sağolun arkadaslar 2,3 tane link çalışmıyordu geçende ama şimdi çalışıyor hepsini indiridm.sata sürücüsünü entegrede ettim 3,4 ayrı xp cd sine hepsinde hdd yi gördü, biçimlendirme yaptı , biçimlendirmedne sonra ön dosyaları da yükledi,ama ondan sonra reset atıp "39 dk kaldı" ekranı gelmiyor onun yerine siyah ekrandayken "cd den ön yükleme için bir tuşa basın" ekranında kalıyor..Bu konuda yardımcı olacak varmıı.teşekkür ederim.

9. yavuz002

yavuz002 Yeni Üye

MERHABA
    BENİMDE İKİ SORUM OLACAK CEVAPLAYABİLECEK BİR ARKADAŞ OLURSA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
    1) BENDEDE DV5 1250 ET VAR VİSTA RECOVERY DOSYASI 2 DVD İMİŞ :) BEN İKİSİNEDE 1. BÖLÜMÜ YAZDIRMIŞIM BİLGİSAYARIMADA
    xp kurdum ve recovery bölümüde gitmiş nasılsa acaba başka bir dv5 1250 nin recovery dvd si ile vista kurabilirmiyim sonrada vista anahtarını değiştiririm. ve oluyorsa bu recovery dvd lerini nereden bulabilirim :)

2) kurduğum xp ye verdiğiniz linkteki parmak izi okuyucu driverini yükledim fakat programını yükleyemiyorum hata veriyor bunun sebebi ne olabilir acaba
    kusura bakmayın biraz uzun oldu şimdiden teşekkürler :))

10. yavuz002

yavuz002 Yeni Üye

2. Parmak izi olayı hallolmuştur. Zaten benden başkada bu bölümü okuyan yok galiba :))

11. cumhur_28

cumhur_28 Yeni Üye

nasıl yaptın birader parmak izini..

12. kayabora

kayabora Yeni Üye

Merhaba
    Digital Persona personal parmak izi okuyucu programını indirdim fakat kurarken data1 klasörü yok diye bir hata veriyor kuramıyorum yardım edebilirmisiniz acil ltfn

13. ayfatihi

ayfatihi Yeni Üye

Bende 10 gündür kafa patlatıyorum denemediğim şey kalmadı, foruma yazdım ama henüz cevap veren olmadı.Saka kardeşim çok acil bana yardımcı olursan sevinirim. Bende dv5 1235et laptop var. sata sürücülerini sitenizden indirdim ve sp2-sp3 ve hiç s.pack içermeyen 3 farklı xp_pro cd oluşturdum. cd den boot edip ntfs format atıp yüklemeye başlıyor. kurulum sonunda son 1 dakika kala makina kapanıyor ve yeniden açıyor küt mavi ekran çıkıyor karşıma anlayacağınız kurulum hiç bir zaman normal olarak sonlanmıyor. çok acil bilgilerinize ihtiyacım var. bu alete hemen xp yi kurmam gerekiyor. şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Mutlaka ya cdnizde ya başka bir yerde sorun vardır. herkes bu şekilde kuruyor.

15. denizguzel

denizguzel Yeni Üye

Arkadaşlar bende HP Pavilion dv5-1250et - NG301EA Laptop / Dizüstü Bilgisayarıma xp kurdum. Dediğiniz bütün driverları kurdum fakat ses çalışmıyor. XP Pro SP2 kurdum. Sata driverları olmayan bir cd acaba ondan mı sesi kuramıyorum. Bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Sesi çıkmayan bir xp kullanmaktayım kurtarın lütfen. Nette birkaç tane driver kurup denedim fakat bir türlü çalışmadı.

Teşekkürler.

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sata sürücüleri ile sesin alakası yok. Ses kartının kurulumunda sorun olmuştur.

Şu sürücüleri dener misiniz
    [*]Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu idt audio driver
    dosyayı indirdikten sonra rarı açıyoruz. KB835221 güncelleştirmesini kurduktan sonra ilk olarak Audio_1000023_WHQL driverını onu yükledikten sonrada IDT_High_Definition_Audio klasörünün içindeki setupı kuruyoruz. Yeniden başlatın.

Şu sürücüyü de setup.exe sini çalıştırarak kurmayı deneyebilirsiniz. IDT High-Definition Audio CODEC Driver

17. cajunn

cajunn Yeni Üye

Selam herkese. arkadaslar ıntel chipset pm45 ve gm45 ın bulundugu lınk baska bır yyere yönlendırıyor. acıkcası bende cok anlamadıgım ıcın bır turlu ındırmeyı basaramadım o lınkten. acaba dırekt lınkını verebılırmısınız. acıl lazımda. saygılarımla

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

anakart sürücüsü güncellendi. Tekrar deneyiniz.

Sayfayı Paylaş