HP Pavilion dv5-1240et -Recovery Dvd olmadan Format işlemi ?

Konu, 'Hp Notebook' kısmında laciturk tarafından paylaşıldı.

1. laciturk

laciturk Yeni Üye

Merhaba.

Yeni konu açmadan forumdaki ve diğer sitelerdeki çözüm yollarının çoğunu okudum. Ama net olarak bir sorunuma bir yanıt bulamadım.

Sorunum şu;

Bir HP Pavilion dv5-1240et note book sahibiyim. İlk aldığım dönem içinde vista kurulu olarak gelmişti. İlk olarak recovery disklerini dvd ye çektim(Harddisk teki recoveryi dosyalarını olduğu gibi sildim.). Sonra kurulu vistayı kaldırıp, vista ultimate yükledim. Bir süre sonra ultimateden Win7 yükselttim. Uzun zamandır bir sorun yoktu. 2 gün önce format atmaya karar verdim. Recoveryi dvdlerini çıkardım. Uzun zamandır hiç kullanmadığım için çizilmiş. Ve dvd sürücüsüne takınca bir süre sonra dvd yi okumuyor, sürekli takılıyor. Anlayacağınız dvd ler bozulmuş. Elimde yedekte yok.
    Biostan başlangıcı eternal cd/dvd getirip Win7 dvdsi taktım, ama başlarken dvdyi okumuyor. Aynı şeyi WinXP cd sindede yaptı.

Şimdi recovery disk olmadan Note book umu nasıl formatlayabilirim ? Yardımcı olacaklara ve forum sahiplerine şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Daha önce çalıştığı denenmiş bir windows 7 dvd sini takıp bilgisayarı yeniden başlatın, bilgisayar açılırken esc tuşuna basıp basıp çekin, açılan pencereden dvd yi seçin. Eğer kurulum başlamazsa dvd yazıcınızda da sorun olabilir.
    O zaman windows 7 yi usb ile kurmanı denemenizi öneririm.

3. laciturk

laciturk Yeni Üye

Esc ye basarak, dvd gösteriyordum ancak dvd okumuyordu. Bende harici bir dvd takarak format attım, sorunu haloldu. Genelde bu notebook ların dvd - cd sürücüleri sıkıntılı oluyor zaten. Neyse sorun çözdük. Teşekkür ederim tekrar.

Sayfayı Paylaş