HP Pavilion DV5-1021ET - FW694EA Laptop / Dizüstü Bilgisayar

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Model : HP Pavilion DV5-1021ET - FW694EA Laptop / Dizüstü Bilgisayar
    Fiyatı : 1.499 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2.26 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 1066 Mhz
    İşlemci ön belleği : 3 MB
    İşlemci Modeli : P8400
    Bellek Hızı : DDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı : 4 GB
    Ekran boyutu : 15,4 inç
    Ekran Tipi : WXGA
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800 px
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9600M GT
    Ekran Kartı Belleği : 512 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici Nvidia
    İşletim sistemi : Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi : 320 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)
    Modem : 56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.0+EDR
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : 1
    HDMI Çıkışı : 1
    IEEE 1394 : 1
    Kart girişi : 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out : 1 x S-Video 1
    USB : 4
    E-SATA : 1
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 5-in-1 card reader
    Kamera : 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : Var
    Pil : lityum-iyon
    Genişlik : 357 mm
    Derinlik : 259 mm
    Yükseklik : 35 mm
    Ağırlık : 2.650 Kg
    Garanti süresi : -
    Hediyeler : Çanta ve Optik Mouse

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion DV5-1021ET - FW694EA Laptop / Dizüstü Bilgisayar xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Hp notebooklara format atmadan önce mutlaka recovery dvd lerini oluşturun. Ve şu konuyu okuyun.
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Ses kartı sürücüsü : IDT ID92HD71B7 Audio Driver
    4. Nvidia Hdmi Ses sürücüsü: Nvidia hdmi audio driver
    5. Modem Sürücüsü:High-Definition Audio (HDA) Modem Installer and Driver for Microsoft Windows 2000/XP
    6. Jmicron card reader driver: Jmicron JMB38X 1394a OHCI and Memory Card Reader Host Controller Driver.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    8. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Validity parmakizi okuyucu sürücüsü : Validity fingerprint sensor driver ve programı; program/5/digital-persona-parmak-izi-okuma-programi.html
    13. Kızılötesi sürücüsü: ene cir driver
    14. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    15. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    16. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    17. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    18. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    19. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    20. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    21. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software

3. evren1514

evren1514 Yeni Üye

mrblar ethernette bu sorun çıktı.shut down pcı kart die bi hatayla karşılaşıorum ne yapabiliriz.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ne yaptınız da bu sorun oldu?
    Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
    Bu hata nerede veriyor? ekran görüntüsü var mı?

5. aybeyaz

aybeyaz Yeni Üye

İyi günler sayenizde elime vista işletim sisteminin formatlanarak XP işletim sistemi kurulması için getirilen bilgisayarın tüm XP sürücülerinizi kurdum.

Benim sorum parmak okuyucunun nasıl tekrar kullanılabileceği yönünde. Bahsettiğiniz programı da kurdum ama başlat menüsünde ilgili hiçbir program yok. Bu özelliğin nasıl kullanılacağı konusundaki yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler ...

6. kartal4

kartal4 Yeni Üye

7. kartal4

kartal4 Yeni Üye

8. onurlu19

onurlu19 Yeni Üye

olmadı bunlar neden benmı yapamadım

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ne olmadı? nasıl olmadı? ne yaptınız ne hata aldınız?

10. yusufozkan1

yusufozkan1 Yeni Üye

saka kardeş şu benim sorunumada çare olacak bir önerin var mı? bu bilgisayar çok yavaş açılıyor ne yapmam lazım neleri silmem lazım neleri devredışı bırakmam lazım? yardımcı olursan çok sevinirim..
    hp dv-5 1260et vista kurulu recovery aldıkdan sonra hiç bir ayarıyla oynamadım daha...
    gereksiz denilen programların da ne olduğunu ne işe yaradığını bilmediğimden silemedim..

11. bugraharp

bugraharp Yeni Üye

ben 3 hafta önce bu pcden aldım ve de xp yuklerken mavi ekran çıkıyor.hata da ise lütfen bilgisayarınızı CHDSK /F komutunda çalıştırın gibi bi hata alıyorum.Bunun sebebi nedir?hdd bakımını yaptım fakat yine aynı hatayla karşılaştım yardımcı olablirmisiniz

12. bugraharp

bugraharp Yeni Üye

ben o sorunu hallettim..gayet guzel çalışıyor bütün driverları yukledim fakat neden se parmak izi okuyucusunu aktifleştiremedim o bölümde bi sorn var sanırım parmak okuyucusunun driverı yuklu ama çalışmıyor...

13. bugraharp

bugraharp Yeni Üye

VE DE KUMANDA :=)

14. nyildiz_17

nyildiz_17 Yeni Üye

Herkese merhaba. Ben Windows xpyi kurdum ama sürekli modem device on high definition audio bus hatası alıyorum. Bu sürücüyü indirdim ama modem driver istedi onu bulamadım. Lütfen bana yardım edebilir misiniz ne yapmam gerekiyor? :roll: :cry: Bir de quick touch sürücüsünü kurduğumda hpkbdapp.exe hatası veriyordu, hatada dwmapi.dll dosyasını bulamadığını söylüyordu, indirip system32 klasörüne kopyaladım ama sonra da yine hpkbdapp.exe sorunu çıkardı ama bu sefer user32.dll dosyasının kütüphaneye erişemediğiyle mi ilgili ne hata verdi ve tüm kurduğum programlar için de bu hatayı verdi hpkbdapp.exe gibi. Bu sorunu nasıl çözebilirim? :( :cry: şimdiden çok teşekkür ederim...

15. *seyfi*

*seyfi* Yeni Üye

Arkadaşlar bu laptop ile ilgili birkaç sorum var, ilgilenebilir misiniz lütfen? Teşekkürler...

1- HP Pavilion DV5-1021ET ürünü maksimum kaç GB RAM destekler? 4gb mı 8 gb mı?

2- HP Pavilion DV5-1021ET ürününün işlemci FSB hızı kaç Mhz?

3- HP Pavilion DV5-1021ET ürününü RAM frekansı 667 Mhz mi 800 Mhz mi?

16. testere06

testere06 Yeni Üye

aynı sorun bende de var acil yardım lütfn

yalnız ben dwmapi.dll dosyasını buldum ve kopyaladım bu sorun gitti user32.dll dosyasını da buldum ama sorun gitmiyor. Parmak izide çalışmıyor...........

yardımmmm

17. testere06

testere06 Yeni Üye

xp de parmak izini tam anlamıyla kullanan arkdaşlar yardımcı olursanız çokkk sevincezzz

18. zimures

zimures Yeni Üye

bu pc de ses açıp kapamayı dokunmatik tuşlarla veya kumandayla yapınca ekrana epeyce büyük bi ses seviyesi göstergesi çıkıyor. ve bu bence çok rahatsız edici bişey. hem cok büyük hem de uzun süre(5 sn kadar) duruyor. ve şöyle de bir şey var ki o ekrana çıktığında o göstergenin arkasında kalan yerleri mousela tıklayamıyosunuz. harbi kafayı yiyecem bu göstergeyi kaldırmayı çok istiyorum yardımcı olun.

19. zimures

zimures Yeni Üye

bu bilgisayarlarda bağımsız çift kulaklık nasıl kullanılıyor. yani iki kulaklıkta farklı farklı şeyleri dinlemeyi nasıl yapacağız. denetim masasında ses kısmından bağımsız çift kulaklık ayarlıyorum ama iki müzik açıldığında, iki kulaklığa da iki müzik birden gidiyor. yardım !

20. denizbrn

denizbrn Yeni Üye

Meraba benim bir vista notebook u xp ye çevirme sorunum var lütfen yardım edin xp sp 2 cd si elimde var herşey tamam fakat formata başlatıktan bir süre sonra kendi işlemlerini yaparken öğreğin Kur şunu bunu hazırlıyo derken birden hata çıkıyo bi sorundan kurtarıldı bunun sebebinde kur durduruldu diye bunun sebebi nedir nasıl çözebilirim ? Yardım edebilirseniz çok mutlu olurum msn nigga.deniz@hotmail.com burdanda ulaşabilirsiniz Notebook markam HP Pavilion dv5 1021ET

Sayfayı Paylaş