HP Pavilion dv5-1020et mi yoksa Asus M51SN mi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında dejeavu tarafından paylaşıldı.

1. dejeavu

dejeavu Yeni Üye

merhabalar uzun zamandır arastırma yapıorum ve bu 2model arasında kaldım ikisininde fiyatları birbirine yakın.yaklasık(2000ytl civarları).Yüksek performans alabilecegim takılma kilitlenme gibi problemler yaşamayacıgım bir laptop olmasını istiyorum.Gerektiğinde yüksek grafik özellikli oyunlarıda kasmadan oynayabilmeli.Ayrıca cok fazla teknik sorun yaşamayacağım bir laptop olmasıda önemli.laptobumun serviste degil elimde yaşlanmasını isterim.HP Pavilion dv5-1020et ileri teknolojinin kullanıldığı yeni bir model sayılır ve özellikleride gayet güzel gözüküyor.Asus M51SN ise biraz daha eski olmasına ragmen gayet yüksek performans verdigini duydum ve yaptıgım arastırmalarda bu laptopla ilgili cok olumlu izlenimlerle karsılastım.2 laptobunda özellikleri aşagıda.Sizce hangisini almalıyım ikisi arasında bir karsılastırma yaparsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler..

HP Pavilion dv5-1020et FM531EA

İşlemci türü : Intel® Centrino® 2 işlemci teknolojisi, Intel® Core™2 Duo İşlemci P8400, 2,26 Ghz , Düzey 2 önbellek 3 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium ve Service Pack 1 (32 bit)
    Standart bellek : 3072 MB
    Bellek düzeni : (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 320 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 4965AGN Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 4 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 eSata konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ45 ethernet konektörü, 1 RJ11 modem konektörü, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası, kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15,4 inç WXGA Yüksek Çözünürlüklü, BrightView özellikli AG Ekran
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA GeForce 9600M GT
    Video RAM : 512 MB atanan olmak üzere en çok 1791 MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey ve yatay Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama, ses kapatma düğmeleri ve 1 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Yazılım - Verimlilik ve finans : Microsoft® Works ve Microsoft® Office Home ve Student 2007 60 Günlük Deneme Sürümü
    Önceden kurulu yazılımlar : Microsoft® Internet Explorer; Windows Mail; Adobe® Reader
    Optik sürücü yazılımı : Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Windows DVD Maker ; Cyberlink DVD Suite ; Windows Media Center, QuickPlay for Windows ; Digital Persona Parmak İzi okuyucusu yazılımı
    Ağırlık : 2,65 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,7 cm (G) x 25,9 cm (D) x 3,49 cm (min Y) / 4,19 cm (maks Y)

Asus M51SN

İşlemci : Core 2 Duo T9300 2.5 Ghz - 6 Mb Hafıza
    (Ram) : 2048 Mb - DDR II 667
    Maksimum Hafıza (Ram) : 4096 Mb Hafıza
    (Ram) Slotları : 2 Adet
    Sabit Disk: 250 Gb - 5400 Rpm
    Ekran : 15.4 - 1280 x 800 WXGA
    Ekran Kartı : Nvidia Geforce 9500M GS Paylaşımsız 512 Mb
    Ses Kartı : High Definition Audio
    Optik Sürücü : 8x Super Multi DVD Rw LS
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Portlar : 1 x Express card, 1 x Microphone, 1 x Headphone(S/PDIF), 1 x VGA, 1 x TV Out (S-Video), 4 x USB 2.0, 1 x IEEE 1394, 1 x RJ11, 1 x RJ45 LAN, 1 x DVI-D, 1 x RF
    Pil Tipi / Pil Ömrü : Li Ion 6 Cell - 2.5 Saat
    Kamera : 1.3 Mp Entegre
    Ağırlık : 2.80 Kg.
    Kablosuz Ağ : 802.11 a/b/g/ Draft N
    Bluetooth : Var
    İşletim Sistemi : Vista Home Premium Türkçe/ İngilizce

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

m51sn yerine m51va253dv modeline bakmanızı öneririm. Centrino 2 tabanlı bir notebook.
    Ayrıca işlemci özelliklerine bakarak m51vr240dv de karşılaştırmanız için daha uygun fiyatlı bir notebook.

3. dejeavu

dejeavu Yeni Üye

Sevgili Saka öncelikle bu kdr çabuk ilgilendiginiz için teşekkür etmek isterim.İlk işim dediğiniz 2modelede bakma oldu.İkiside çok güzel modeller özellikle Asus M51Va253DV gerçekten etkileyici özelliklere sahip.Fakat malesef bilgisayarı alacagım yerde 2modelide bulamadım.Dışarıda yaptığım arastırmalardada zorda olsa Asus M51Va253DV modelini bulmakla beraber fiyat olarak yaklasık 500milyon kdr fazla oldugunu gördüm.Suan bu kdr +parayı vermem pek mümkün gözükmüyor.Yakın zamanda laptobu almayı düsünüyorum ve gercegi soylemek gerekirse Şuan bu özelliklere ve bu fiyata bulabilecegim tek model hp dv5-1020 gibi gözüküyor.Şimdi mümkünse birkaç şey daha sormak istiyorum..

1-)Sizce hp ile önerdiğiniz ve aynı seviyedeki modellerler arasındaki tek fark işlemci hızımı( hp 2.26 digerleri 2.40 ve 2.53) yoksa başka farklarda mevcutmU.Kalite sağlamlık teknik servis vs..gibi
    2-)hp deki ekran kartı iyi olmasına ragmen paylasımlı oldugunu öğrendim.NVIDIA GeForce 9600M GT 512 MB atanan olmak üzere en çok 1791 MB toplam grafik belleği mevcut.Bunun bir +sı veya - si olur mu?
    3-)2000 ytl gibi bir para verdigi zaman insan haliyle karşılığını görmek ister.Sizce bu fiyata bu laptobu almalımıyım? teknik özellikller Marka ve bu markayla genel olarak yaşanan-yaşayabilecegim problemler nelerdir bu acıdan degerlendirirseniz sevinirim..
    4-)sizin bu laptopla ilgili içinize sinmeyen kafanızda soru işareti oluşturan şeyler varmı varsa neler(herhangibirşey olabilir)..?

şimdiden teşekkürler..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hp nin ekran kartı diğer modellerden daha iyi. Önemli olan harici belleği ki o da 512mb gayet makul.
    Ekran kartları 512 mb den fazla rama ihtiyacı olursa sistem belleğinden alıyor. Bu hp nin değil ekran kartlarının özelliği. Hemen hemen bütün notebooklarda var ve iyi birşey.

Bence işlemcisinin biraz düşük olması dışında bir dezavantajı yok. İşlemci de aslında çok düşük değil ama daha iyi işlemciler var pazarda.

5. dejeavu

dejeavu Yeni Üye

anlıyorum eger kalite teknik özellik vb..seyler gibi bir dezavantajı yoksa hp nin ve bu modelin işlemci hızının 2.26 olmasının benim için pek önemli olacıgını sanmıorum.O zmn gönül rahatlıgıyla bu modeli alabilirmiyim sizce..?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tabiki

7. dejeavu

dejeavu Yeni Üye

pekala içimi rahatlattınız cok tesekkür ediyorum yardımlarınız için..

Sayfayı Paylaş