HP Pavilion dv5-1010et FM530EA notebook

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv5-1010et FM530EA notebook özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® 2 işlemci teknolojisi, Intel® Core™2 Duo İşlemci P7350, 2 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium ve Service Pack 1 (32 bit)
    Standart bellek : 3072 MB
    Bellek düzeni : (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 4965AGN Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 4 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 eSata konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ45 ethernet konektörü, 1 RJ11 modem konektörü, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası, kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15,4 inç WXGA Yüksek Çözünürlüklü, BrightView özellikli AG Ekran
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA GeForce 9600M GT
    Video RAM : 512 MB atanan olmak üzere en çok 1791 MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey ve yatay Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama, ses kapatma düğmeleri ve 1 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Yazılım - Verimlilik ve finans : Microsoft® Works ve Microsoft® Office Home ve Student 2007 60 Günlük Deneme Sürümü
    Önceden kurulu yazılımlar : Microsoft® Internet Explorer; Windows Mail; Adobe® Reader
    Optik sürücü yazılımı : Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Windows DVD Maker ; Cyberlink DVD Suite ; Windows Media Center, QuickPlay for Windows ; Digital Persona Parmak İzi okuyucusu yazılımı
    Ürünle gelen yazılım : Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2008 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği
    Ağırlık : 2,65 kg
    Paket ağırlığı : 4,65 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,7 cm (G) x 25,9 cm (D) x 3,49 cm (min Y) / 4,19 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 415 x 160 x345 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yerinden alma ve yerine teslim, parçalar ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Ürününüzün garanti kapsamını 3 yıla kadar uzatabilir ve kaza sonucu oluşacak hasarlara karşı koruyabilirsiniz; daha fazla bilgi için HP satıcınızla görüşün.

HP Pavilion dv5-1010et FM530EA notebook resimleri

2. HakanDaldal

HakanDaldal Yeni Üye

Bence Süper Bilgisayar [alkis]

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv5-1010et FM530EA notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Hp notebooklara format atmadan önce mutlaka recovery dvd lerini oluşturun. Ve şu konuyu okuyun.
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Ses kartı sürücüsü : IDT ID92HD71B7 Audio Driver
    4. Nvidia Hdmi Ses sürücüsü: Nvidia hdmi audio driver
    5. Modem Sürücüsü:High-Definition Audio (HDA) Modem Installer and Driver for Microsoft Windows 2000/XP
    6. Jmicron card reader driver: Jmicron JMB38X 1394a OHCI and Memory Card Reader Host Controller Driver.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    8. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Validity parmakizi okuyucu sürücüsü : Validity fingerprint sensor driver ve programı; program/5/digital-persona-parmak-izi-okuma-programi.html
    13. Kızılötesi sürücüsü: ene cir driver
    14. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    15. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    16. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    17. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    18. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    19. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    20. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    21. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software

4. manager20

manager20 Yeni Üye

ses kARTINDA bi sıkıntı var sanırım prg yi kurduktan sonra aygıt yöneticisinde
    tanımamış olarak görüyorr.tamam normaldir diyelim.ordan driveri gösterdiğinde kod 10 veriyor uğraşıyorum AMA
    henüz bi çözüm bulamadım.yardımcı olursanızn sevinirm

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. bahadır23

bahadır23 Yeni Üye

manager20 kardeş ses kartındaki problemi hallettinmi hallettiysen nası hallettin bi yardımcı olabilirmisin

7. bahadır23

bahadır23 Yeni Üye

ustam bu touchpad de bi sorun var sanırım 6 mb civarında indirilecek dosya görünüyo ama inen dosya 150 kb bi halledebilirmiyiz

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sanırım sizde sorun var. Bende tam olarak iniyor.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ses için şu sürücüyü deneyip sonucu yazar mısınız
    http://rapidshare.com/files/143118068/1 ... s.rar.html

10. tesviyeci

tesviyeci Yeni Üye

selam;
    driverleri yüklememe rağmen benimde sorunum ses düğmesi kırmızı yanıyor ama çalışıyor.
    1010 için ses driveri yok mu acaba ayrıca birde şu driveri yükleyemedim

USB\VID_138A&PID_0001\5&18867EB7&0&1

teşekkürler...

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu an bilgisayarınızdan ses geliyor mu?

12. unaldelebe

unaldelebe Yeni Üye

aynı sorun bendede var bütün driver larını yükledim ama yinede bir usb aygıt tanınmıyor ve herşey çalışyor seste çıkıyor lakin ses kapatma dümesi halen kırmızı

13. bahadır23

bahadır23 Yeni Üye

ya ben daha önce hiç format felan atmamıştım o yüzden açıkcası bu işe kalkışmak istemedim zaten herşeyi tamamlamadan da atmiiyim dedim xp yi.yanlız arkadaşımda crea var o xp ye çevirdi oyun oynarken sorun yok diyoda müzik çalarken kasıyomuş.bilgisayar mahvoldu diyo bide.xp atmaktan vazgeçmeye başladım resmen.bu sorun la ilgili bi bilginiz varmı

14. baycalh

baycalh Yeni Üye

Arkadaşlar dokunmatik ses tuşu vistada sorunlu. Googledan baktım aynı sıkıntı çoğu kişide var. Sürekli ekran ortasında ses miktarını gösteren siyah ekran uyarısı gözüküyor. Yeni sürücü yükledim ama olmadı.

15. baycalh

baycalh Yeni Üye

Arkadaşlar fabrika ayarlarına aldıktan sonra sorun çözüldü.

16. gulap29

gulap29 Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben de hp pv dv5 1010et aldım vistayla acıkcası pek bi problemim yoktu ama bi arkadaşla beraber aldık pcleri aynı model dedi xpye cevirelm daha hızlı olur tamam dedik tüm driverleri indirdik neyse formatı attık bilgisayar xp oldu ama tüm driverler çalışmadı zar zor bi ses kartı kaldı ama onuda bulamıyorz IDT high definition. Xpdeki ses kartı driver problemini çözmüş biri varsa ben bana yardımcı olursa bugün yarın cok sevap kazanır :)
    İşin kötüsü ben tekrar vistaya çevirmeye çalıştım ama artık oda olmuyor çünkü kurtarma cdsi oluşturmadık ve işletm sistemi değişince pcnin recovery cdside bozuluyormuş. Bana 2 seçenek kalıyor ya vistayı tekrar yüklicem ve hpnin sitesnden driverleri indircem. Yada bi babayiğit arkadaşım bana yardım edecek ve xpyi tamamen kurabilcem :) yardımlarınız için şimdiden cok teşekkür ederim. msn adresim gulap29@hotmail.com lütfen yardım ediniz.
    Mustafa
    Gülap

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

18. gulap29

gulap29 Yeni Üye

19. ahoyaho

ahoyaho Yeni Üye

merhabalar
    hp pav.dv5-1010et ye XP kurdum.
    kurulum sirasındaki yardımlarınız için çok teşekkür ederim. [alkis]
    Fn+F5 tuşu ile ekran parlaklığını açıp kapatamıyorum.
    bu sorun sizde de var mı?
    teşekkür ederim

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o aygıta sağ tıklayın, sürücüyü güncelleştir deyin ve modem sürücüsünü açtığınız klaösrü gösterin.

Sayfayı Paylaş