HP Pavilion dv2730et KH941EA laptop genel başlık

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv2730et KH941EA laptop özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, Intel® Core™ 2 Duo işlemci T8100, 2,10 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Maksimum bellek : 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 2 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 14,1” WXGA High Definition BrightView Geniş Ekran
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 128 MB atanan olmak üzere en çok 895 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Yazılım - Verimlilik ve finans : Microsoft® Works
    Ağırlık : 2,50 kg (5,59 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,40 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 23,70 cm (U) x 33,40 cm (G) x 2,60 cm (min) Y / 3,90 cm (maks) Y
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv2730et KH941EA xp kurulumu ve xp driver ları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia Geforce ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..
    5. HP Wireless Assistant HP Wireless Assistant
    6. Bluetooth: hp bluetooth driver
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    8. Ethernet kartı sürücüsü: realtek lan driver
    9. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    10. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    11. Web cam sürücüsü: hp notebook webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager
    13. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    14. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    15. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    16. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    17. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    18. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe

3. pceditör

pceditör Yeni Üye

Slm. WinXP kurulumunu verdiniz bilgiler sayesinde kurulumu tamamlayabildim fakat hersey yolunda giderken bilgisayarim birden kendi kendini resetlemeye basladi ve bi kere Mavi Ekran verdi. Stop 0x0000000A (0x00000143. 0x000000FF. 0x00000000. 0x804E0E6)
    ""Stop error 0x0000000A" (Stop 0x0A), çekirdek modunda sayfalanabilen bellege çok yüksek bir islem dahili istek düzeyinde (IRQL) erismeye çalisildigini belirtir. Tipik olarak, bu hata, bir sürücü hatali bir bellek adresi kullandiginda olusur. Bu hatanin diger olasi nedenleri, uyumsuz bir aygit sürücüsü, genel bir donanim sorunu ve uyumsuz yazilimlar olabilir. Daha fazla detayli bilgi için 314063 numarali teknik makaleyi referans alabilirsiniz." Bilgisayarim kurulumunun ilk gununde boyle bi sikiintim yoktu. ikinci gunden itibaren boyle bir hata verneye basladi.. Yardimlariniz icin tesekkur ederim..
    ;)

4. engrptrk

engrptrk Yeni Üye

Denildiği sırada tüm yüklemeleri yaptım, Fakat ;

* Standart Disket Denetleyicisi
    * Intel(R) ICH8 Family PCI Express Root Port 3 - 2843
    bu iki driver da sorun var ünlem işareti çıkıyor.

Ayrıca Bluetooth ve Wireless çalışmıyor, Wireless çalışıyor ama ağ bulmuyor.

Neden olabilir yardımlarınıcı bekliyorum.

Teşekkürler.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

anakart sürücüsünde sorun var sanırım. tekrar kurar mısınız.
    Wireless için intelin programını mı kullanıyorsunuz?
    Şifreyi iptal edip bağlanmayı dener misiniz?

6. engrptrk

engrptrk Yeni Üye

Verdiğiniz sırada yükledim sorun düzelmedi, ICH8 Serisi en güncel sürümü de intel sitesinden bulup yükledim yine olmadı.

* Intel(R) ICH8 Family PCI Express Root Port 3 - 2843

hep hatalı gözüküyor Intel SATA AHCI Controllerini de yükledim yükleyince Microsft Disket Bağdaştırıcısı sorunu düzeliyor ama restarttan sonra yine hata veriyor.

Ayrıca Wireless Assistant hiç çalışmıyor, sanırım Wireless'in çalışmamasının sebebi de bu olabilir diye düşünüyorum. Ama hangi versiyonunu yüklediysem yükliyim Wireless ve Bluetooth çalışmıyor bir türlü, ne önerirsiniz.

7. engrptrk

engrptrk Yeni Üye

Bu arada

* Intel(R) ICH8 Family PCI Express Root Port 3 - 2843 'da ki hata açıklamasında
    Kod:
    Bu aygıt, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor. (Kod 12)

Bu aygıtı kullanmak istiyorsanız bu sistemdeki diğer aygıtlardan birini devre dışı bırakmanız gerekecek.

yazıyor :cry:

8. engrptrk

engrptrk Yeni Üye

Sorunu genel anlamda buldum, ama çözüm için fikirlerinizi bekliyorum.

Öncelikle sorunu tekrar ele alıyım.

DV2730ET KH941EA ;
    Ürün Özellikleri
    Gelelim sorunuma;
    Sorunun çözümü ise (benim bulabildiğim)
    Haliyle DV2730ET modeli veya DV2000 serisi ürünlerde XP tam anlamıyla saf dışı bırakılmış ve verimsiz olarak çalışmaya mahkum edilmiş görünüyor.

Bunlar benim fikrim, başka atladığım yapmadığım bir şey olmuş olabilir mi, yada xp de tüm donanımları çalıştıran başka bir arkadaşımız mevcut mu acaba ?

Teşekkürler

9. ladrub

ladrub Yeni Üye

Kesinlikle katılıyorum. F7 ile iptal ettikten sonra wireless, bluetooth ve ses kartını tanımıyor..

10. bekiy

bekiy Yeni Üye

aynı sorunla karşılaştım.
    çözüm için uğraşırken internetten okuduğum 2700 serisi ile ilgili F.13 bios güncelleştirmesi (ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36501-37000/sp36745.exe) yapınca bios göçtü.

notebook şimdi çalışmıyor. geri servise gönderiyorum.

sonuç: Xp kurulumundan vazgeçtim.

11. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Keşke bios güncelleştirmesi yapmadan önce bilgisayarının modeliyle uyumlu olup olmadığını kontrol etseydin. Ama iş işten geçmiş artık.

12. ladrub

ladrub Yeni Üye

evet sanırım kimsenin bu sorunu nasıl yenebilecğimi hakkında bir fikri yok ..

13. xcodex

xcodex Yeni Üye

Geçmiş olsun demekten başka çare yok..

14. ladrub

ladrub Yeni Üye

Arkadaşlar HP 'nin yeni BIOS versionunu yükledim. Vista içi olan http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 049&dlc=tr daha sonra XP cdmi taktam. Mavi ekran yemeden kurulumu tamamladım =) Wireless, mikrafon, ses kartı butun hepsını tanıyor. Şuan sorunsuz bir şekilde dv2730et cihazımı XP tabanı ile kullanıyorum =) Bilginize..

15. ladrub

ladrub Yeni Üye

16. xcodex

xcodex Yeni Üye

Çalışmayan bilgisayara nasıl yükledin ya..

17. ladrub

ladrub Yeni Üye

karıştırıyorsun dostum. Benm bilgisayarımda sorun yok. sorun yaşayan bekiy. Benim sorunum 4 tane bilmediğim driver. onlarıda tanıtırsam sorunsuz bir sistemin olacak =)

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tanınmayan aygıtların özelliklerine girip ayrıntılarındaki yazanları bize yazar mısınız?

19. ladrub

ladrub Yeni Üye

Yukarıdakı verdiğim resimdeki gibi sıralı bir şekilde yazıyorum umarım bulabiliriz.

Kod:
    PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_30CD103C&REV_12\4&3BA03B5&0&4BF0
    PCI\VEN_1180&DEV_0843&SUBSYS_30CD103C&REV_12\4&3BA03B5&0&4BF0
    PCI\VEN_1180&DEV_0852&SUBSYS_30CD103C&REV_12\4&3BA03B5&0&4BF0
    ACPI\HPQ0007\2&DABA3FF&0

Sayfayı Paylaş