HP Pavilion dv2720et (KH925EA) genel başlık.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv2720et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı (KH925EA) özellikler

İşlemci türü : Intel® Centrino® Duo işlemci teknolojisi, Intel® Core™ 2 Duo işlemci T5550, 1.83 GHz , Düzey 2 önbellek 2 MB, Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Maksimum bellek : 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 160 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 2 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 14,1” WXGA High Definition BrightView Geniş Ekran
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
    Video RAM : 128 MB atanan olmak üzere en çok 895 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 2,50 kg (5,59 lbs)
    Paket ağırlığı : 4,40 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 23,70 cm (U) x 33,40 cm (G) x 2,60 cm (min) Y / 3,90 cm (maks) Y
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

HP Pavilion dv2720et (KH925EA) xp kurulumu ve xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: indir.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü:
      Nvidia 8400 ekran kartı sürücüsü: İndir . yedek link Şifre sorarsa "www.notebook.gen.tr"
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: bunu indirin.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: realtek indir.
    5. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    6. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    8. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Diğer yardımcı hp araçları
    HP Quick Launch Buttons

HP Wireless Assistant

2. Borasss

Borasss Yeni Üye

Selamlar, 2 gün önce dv2720et aldım. Ve aynı sorundan sıkıntılıyım...

XP Driverlarını bulamıyorum.

Saka Driver ve XP kurulumu hakkında senden yardım rica edebilir miyim?

Çok teşekkür ediyorum.

Borasss

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk mesaja ekledim. Ses sürücüsünden emin değilim. yukarıdaki sürücüler realtek için. Olmazsa conexant için olan sürücüleri forumdan bulabilrsiniz. Bize durum hakkında bilgi vermenizi rica ederiz.

4. Borasss

Borasss Yeni Üye

Selamlar...

Çok teşekkür ediyorum. Az önce indirdim, yarın XP kuracağım.

Yani yarın her türlü bilgiyi sizlerle paylaşmış olacağım.

Yardımlarınız için çok teşekkürler..

Bu arada HP Quick Launch Buttons linki çalışmıyor.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. tekno147

tekno147 Yeni Üye

arkadaşlar ben 3 haftadır bu pc ye xp kurmaya çalışıyorum ama nafile. denemediğim şey kalmadı ama olmuyor.
    xp kurulumunda acpi denetleyicileri hatası veriyo, f7 tuşuna basarak iptal ediyorum. kurulum tamamlanıyo ama bu seferde PCI Expres yuvalarından birinde ünlem işareti veriyo.
    Tüm driverlerini kurmuş olmama rağmen ne ses çalışıyo, ne bluetooth, ne wireless ne de başka bişey.
    Denemediğim yöntem kalmadı. Hp nin sitesindeki nerdeyse tüm driverları denedim.Servise pack 3 le bile denedim ama nafile. Bi sonuç alamadım.
    Borasss sana kolay gelsin. İşaallah kurabilirsin.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk mesajda anlattıklarımı birebir, aynen yazılanlar gibi, hiçbir adımı atlamadan ve sırasıyla yaptığınızdan emin misiniz?

8. tekno147

tekno147 Yeni Üye

evet aynısı ama ben service pack 2 olan bir cd den kurulum yaptım.service pack siz bir xp ile mi kurulum yapmam gerekiyo.Yaptığım işlemlerin yazdığınız adımlardan tek farkı bu..

9. hansoylu

hansoylu Yeni Üye

Arkadaşlar aynı sprun bendede vardı xp kurdum sadece BLUETOOTH ve SES kartı kaldı aramadığım indirmediğim driver siteleri kalmadı ama nafile sonra hp sitesine ayrıntılı forum lara baktım orada yazan bu mosel in ses kartı klesinlikle xp yi desteklemiyormuş yapanlar var ama xp de problem oluyormuş gibi bir yazı vardı bende vaz gelçim artık uğraşmakdan ama teknolojine mumkün değil kelimesine inanmadığım için bekleyeip göreceğim artık

10. hansoylu

hansoylu Yeni Üye

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Uyarı ve öneri için Teşekkürler Hansoylu,
    ilk linki güncelledim. Ses driverını conexant yerine realtek koymuşum :)

12. tekno147

tekno147 Yeni Üye

hansoylu yani senin makine xp de şuan sorunsuz çalışıyo mu??
    Eğer çalışıyosa nasıl yaptığını anlatır mısın?

13. dimebag

dimebag Yeni Üye

ben xp kurdum wireless ve ses de sorun vardı. hadi sesi de bu driverden hallettik diyelim. ama bi sorunum daha var notebook kapanırken şimdi pcnizi guvenle kapatabilirsiniz diyor ve illa dugmesine basarak kapatmam gerekiyor. denetim masasından guc menusune baktım sayın notebook hiç bir şeyi tanımıyor [alkis] [ofof] [ofof] gelde cıldırma. lanetler olsun diyip sizden cevaplar beklemekteyim. [deal]

14. hansoylu

hansoylu Yeni Üye

Ben Şuanlık sadece ses sorununu gidere bildim wi-fi ve Bluetooth halen çalışmıyor arkadaşın dedği gibi kapanırkende düğmeden kapatıyoruz ac power yüklenmiyor vaz geçmek üzereyim uykularımda artık driver bile arıyorum [ofof]

15. ahmetduzenli

ahmetduzenli Yeni Üye

dün akşam hiç bir problemle karşılaşmadan bilgisayarıma (HP 2720et) xp'yi kurdum. Ancak ses kartı sürücülerinde takılıp kaldım. Diğer bilgisayarı kullanarak (HP business forumlarında) yaptığım araştırmada bilgisayarın ses kartı olan "conexat high definition smartaudio 221" için xp sürücüsü bulunmadığı, bazı kişilerin bir şekilde sesi çözebildiği ancak mikrofonun çalıştırılamadığını öğrendim. Genel kanaat xp sürücüsü bulununcaya kadar vistada kalınması yönündeydi.

Ben de hemen recovery cd'lerinden vistaya döndüm.

Konunun uzmanı olan üstadalardan ricam ise HP Pavilion 2720et için ses kartı sürücüleriyle ilgili durumu netleştirmeleri ve bize bu konuda destek olmalarıdır.

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hansoylu kullanıcı isimli arkadaşımız sesi kurduğunuz yazmış bu konuda. Sürücüleride paylaşmıştı. Kontrol eder misiniz.

17. seher

seher Yeni Üye

Merhabalar;

Ben de belki 3 haftadır xp kurmaya çalışıyorum. Wireless ve bluetooth çalışmıyo, ayrıca bilgisayar açma kapama düğmesine basmadan çalışmıyo, ayrıca hızlı başlatta çalışmıyor. Bide aygıt yöneticisinde standart disket denetleyicisi ve ıntel ICH8 port 3 te hata var.

Buradaki driverleri değil başka driverler kurdum. Bu sorunları bu driverları kurarak sorunsuz xp kuran var mı arkadaşlar ! Bide bu konuda şöyle bi trik var. Sürücüyü indirip kuramazsanız, aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyerek driverı kurun. Sesi ve ekran kartını ancak böyle kurabildim.

Bu bilgisayarı aldığıma alacağıma pişman oldum. Ayrıca XP driverı çıkarmamayı HP'ye hiç yakıştıramadım. Beta sürümlü işletim sistemini elimize tutuşturdular, seçme şansımız da yok.

Nese herkese kolay gelsin

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk mesajdaki ses ve modem sürücüleri yenilenmiş ve kurulum açıklaması yapılmıştır.

19. mbakal

mbakal Yeni Üye

Selam. Bende Yeni aldığım DV2720et Laptop a XP Kurdum. Ses tamam, Ekran Kartı da tamam. Ethernet Kurulmadı. Wireless Kuruldu ancak çalışmıyo, Bluetooth ta aynı şekilde. Bilgisayarı kapat ı seçtiğimde "Şimdi Kapata bilirsiniz" ifadesi çıkıyo ve otomatik kapanmıyo. sanırım bu, kurulum sırasında F7 ye bastığımız için. İşte Böyle Bİr Şey....

20. hansoylu

hansoylu Yeni Üye

Sayfayı Paylaş