HP Pavilion dv2410et GJ796EA genel başlık

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv2410et (GJ796EA#AB8) özellikleri

Aile : Pavilion DV2410ET
    İşlemci Cinsi : Intel Core Duo mobile processor
    İşlemci Hızı ( MHZ) : T2450 (2.0Ghz)
    Ön Bellek : 2048 kb
    Bellek (MB) : 1024-MB DDR2 (512+512) 667 MHz
    Maksimum Bellek ( MB) : 2048 Mb Ddr Sdram Pc 2 5300 (667-MHz)
    Sabit Disk ( GB) : 120G 5400RPM
    Ekran Kartı : Nvidia GeForce Go 7200 128 MB Turbocache
    Ekran Boyu ( Inch) : 14.1"
    Ekran Tipi : TFT WXGA (PARLAK)
    Ekran Çözünürlüğü (DPI) : 1280 dpi x 800 dpi
    Optik Sürücü : DVD-RW (+/-)
    Ses Kartı : 3B sound Blaster Pro 16 bit
    İşletim Sistemi : Vista Home 32 Premium Türkçe
    Faks Modem : 56K
    Network Kartı : 10/100 Mb Onboard
    Kamera : ENTEGRE
    Bluetooth : Var
    I/O Port : 3 USB / 1VGA / 1 Firwire / 2 PCMCIA & 1 S-Video
    Wireless : 802.11a/b/g
    Ağırlık (kg) : 2.45 kg
    Garanti ( Yıl, Açıklama) : 2 Yıl Servis Merkezinde
    Pil Tipi - Ömrü : 6 Hücreli
    Web Adresi : http://www.hp.com.tr
    Klavye : Q Türkçe
    Mouse : Touch Pad
    Kızıl Ötesi : YOK
    Ek Ozellikler : 5-1 Kart Okuyucu
    Ek Ürünler : ÇANTA
    Disket Sürücü : Yok

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion Media Center dv2410et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı xp driver'ları ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: intel mainboard driver.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Önce NVIDIA GeForce Go 7200 Sürücüsünü deneyin. Olmazsa şurada anlatılanları yapmanız gerekecek.
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: bunu indirin. Eğer boradcom marka ise şunu indirin ve kurun.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: Intel PRO Ağ Bağdaştırıcısı Sürücüsü
    5. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    6. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..

7. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5'i bir arada Kart Okuyucu driver
    8. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    9. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    10. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

3. commal

commal Yeni Üye

Saygılarımı sunuyorum kardeş çok iyi bir çalışma olmuş... [alkis] [alkis]

4. ergink

ergink Yeni Üye

ses ile etherneti olmadı kafayi yicem valla [alala]

# Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    # Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    + sp34200.exe isimli ses kartı sürücünü kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
    b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    g- sp34200.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp34200 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
    h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..

alıntı [alkis]

5. nrcs

nrcs Yeni Üye

Bluetooth sürücüsünü bulamadm :(

6. gamkam

gamkam Yeni Üye

Saka bey merhaba
    Sormak istediğim şey
    HP laptopuma xp nin bütün driverlerini yüklemiş olmama rağmen Aygıt yöneticisinde HP Integrated modul ve bilimneyen aygıt diye 2 adet soru işareti mevcut. Bu sorunu gidermek için ne yapmalıyım. [imdat]

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bluetooth sürücüsündendir. Onu koymayı unutmuşuz sanırım. Şunu demer misiniz?
    Hp bluetooth driver

Bilinmeyen aygıtların özelliklerine girip ayrtıntılar ya dagelişmiş kısmında yazanları bize yazar mısınız?

8. aytunc

aytunc Yeni Üye

Merhaba kolay gelsin. arkadaslar benım pc de Dvd yi gormuyor cd veya dvd taktıgımda okumuyor. daha sonra pc instructon a giriyorum orda amblem yok Dvd işareti yok yani.daha sonra Device Manager a girdim >> Disk Driver da FUJITSU MHW2120BH ATA Devince var gozukuyor Update Drive Software dedim etti fakat restartdan aıyorum gene yok.Driver kaldırdım tekrar restart attıgımda pc Driveru buluyor fakat ortada gene gozkumuyor...yardımlarını beklıyorum tessekkurler

9. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Optik okuyucunda sorun var görünüyor. Teknik servise götürmende fayda var.

10. mustafa683

mustafa683 Yeni Üye

Gercekden super.... [alkis] [alkis] [alkis] [aglamak]

11. alley_upp

alley_upp Yeni Üye

gercekten bu sıteyı hazırlayanların elıne saglık bıze cok yardımcı oluyor drıverlerı hp nın kendı sıtesınde bıle bulamıyoruz :)

12. ergink

ergink Yeni Üye

13. koçer

koçer Yeni Üye

Ethernet Olmuyorrrrrr :((

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hangi ethernet olmuyor?
    Ayrıca verdiğiniz anlayım ses kartı kurulumu için.

15. volkaniras

volkaniras Yeni Üye

Arkadaslar hepsini kurdum sadece biri olmadı aygıt yoneticisinde ethernet denetleyicisi sarı soru işareti olarak cıktı. Ama durun korkamayın bu sorunu hallettim aynı durumu yaşayabilecek arkadaslar için yazıyorum. hp nin sitesinden driver yuklemeden dv2085ea modelinin driver ı uydu.

şimdi soruna gelelim ? ses hem kulaklıktan hemde laptoptan cıkıyor bunu nasıl giderebilirim ?

16. volkaniras

volkaniras Yeni Üye

Enteresan şeyler oluyor. Bugün formatın 4. günü sabah bilgisayarı açtığımda için den düdük uğultu tarzında şiddettli bir ses geliyor. Ekranla ilgili bir şey sanırım aşağı yukarı yaptığımda geçiyor.Sonra tekrar geliyorr.Lanet olası.Enteresan google da bile olmayan sorunları ben ekliyorum..

Çözüm önerisi olan ?

17. lideray

lideray Yeni Üye

merhabalar sp3 kurulumu yaptım dediğiniz gibi seside tanıttım conexant high defidantion audio öğesinin üzerinde ünlem işareti var ve halen daha ses çıkmıyor acil yardımlarınızı bekliyorum

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ünlem olduğu sürece ses kartını kuramamışsınız demektir.
    Sürücüyü güncelle diyerek sürücüyü kurunuz.

19. sonmezates

sonmezates Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba.
    Bende yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum hp yi ve memnunum.Ama windows 7 kuracagım fakat driverlarını bulamadım bana yardımcı olursanız sevinirim.Daha önce vista driverlarını denedim oldu ama ekran kartımın driverı sanırım sıkıntı verdi ve ekran kartımı yaktı.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu an windows 7 kurulumu?

Sayfayı Paylaş