HP pavilion dv 2214 tx açılmıyor :(

Konu, 'Hp Notebook' kısmında mamicik tarafından paylaşıldı.

1. mamicik

mamicik Yeni Üye

arkadaşlar bende başlıkta yazan makine mevcut...daha önce xp kurup kullanmıştım..ancak geçen bi problm yüzünden tekrar format atmam icap etti..fakat daa önce xp kurduğum sata destekli cd ilebirçok yöntem denememerağmen bi türlü cd den boot ettiremedim.birde ekran çizgi çizgi oldu ve bi daa kaybolmadı..sata yı devre dışı bıraksam bile elimdeki cd ile boot etmedi..tekrar nlite ile sata driver indirip gömdüm..ama sonuç sıfır..cihaz tayland dan geldiği için bende herhangi bir recovery vb mevcut değil...dün içini açtım ve ram in birini çıkarıp yeniden taktım..ve makina bi daa tekrar açılmadı..güç gelio ışıklar tanıo fakat ekranda hiç bişi yok...

sizce problem nedir....önerebileceğiniz bir yöntem varmıı?please [aglamak]

2. TRescon

TRescon Yeni Üye

Cihazının sanırım DVD-RW parçasının cd okuma problemi olabilir en başta bunu belirtmek isterim. Ram'i çıkarıp taktım demişsin eğer ram'i yerine tam oturtamadıysan veya slotun arasına sen takıp çıkarırken birşey girdi ise toz v.s ekrana görüntüyü kesebilir. Ram'leri çıkarıp tekrar teker teker takmayı dene. Ekrandaki çizgi içinde eğer bir yada daha fazla yatay yada dikey çizgi oluştu ise ve LCD sağından solundan tutup elinle kastırdığında gidip geliyorsa LCD bozuk demektir. Ram ile ilgili gerekli müdahaleyi yapmana rağmen eğer görüntü gelmiyorsa sağlamlığından emin olduğun bir notebook ram'ini bir slota takıp cihazın VGA çıkışına bir monitör bağlayıp cihazı açıp FN+F4 tuşuna basarak monitörden görüntü almaya çalış. Tek ram ile iki slotuda dene ve VGA'dan görüntü almaya çalış. Eğer Harici taktığın monitöre görüntü veriyorsa LCD arızalı, görüntü vermiyorsa ve ram'lerin sağlam olduğundan eminsen Mainboard arızalı.

Sata'yı disable etmenin amacı sanırım Harddisk'i görüp görmemesi ile ilgili yani DVD-RW ile ilgili bir durum söz konusu değil. Kapatıp açmak DVD-RW için bir şeyi değiştirmez.

Aldığın cihaz Tayland ülkesinden alınırken tüm ülkelerde geçerli olan 1 yıllık garantisi yapılmışsaki bu ayrı bir ücretle yapılıyor. Cihazın Türkiye'de en az bir yıl garantilidir.

Sayfayı Paylaş