HP pavilion 9925nr notebook windows Xp driver

Konu, 'Hp Notebook' kısmında ankara_yolcu tarafından paylaşıldı.

1. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

Arkadaşlar elimde hp pavilion 9925nr modelli bir laptop var xp işletim sistemine geçireceğim. Ekte cihaza ait everest raporunu yolluyorum. recovery cd leri bitsin formata başalayacağım. Bu arada rapora göre driver bulabilen olursa sevinirim. Bende bu arada elimdekilerden çıkarıp kurmayı deneyeceğim. Bitiminde iyi bir iş çıkamış oluruz inşallah. Şimdiden teekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu işleme başlamadan önce şuradaki yazıyı okuyunuz.
    hp-notebook-f5/hp-markali-nb-ye-format-atmadan-once-mutlaka-burayi-okuyun-t2939.html

HP pavilion 9925nr notebook windows Xp kurulumu ve xp drivers
    Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart, ethernet ve smbus sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver. Bu sürücü şunları içerir;
      * Display Driver (v175.16) WHQL
      * Ethernet Driver (v67.80) WHQL
      * SATAIDE Driver (v10.3.0.21) WHQL
      * SATARAID Driver (v10.3.0.21) WHQL
      * RAIDTOOL Application (v10.3.0.21)
      * SMU Driver (v1.45) WHQL
      * SMBus Driver (v4.64) WHQL
      * Installer (v5.93)

Bu sürücü hem anakart, hem ethernet hem de smbus sürücüsü için geçerlidir.

Anakart için sürücüyü indirip çalıştırmanız yeterlidir.

Ethernet kartı sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Ethernet ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki ethernet klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\ethernet adresindedir.)

Smbus sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki SMBus klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\SMBus adresindedir.)
    2. Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp sürücünü indirin. Eğer sorun yaşarsanız şu konuyu okuyun.
    3. Ses kartı sürücüleri
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, WiSVHe5.inf dosyasını seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Modem Device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    5. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    6. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Broadcom wireless ethernet driver ya da Broadcom wireless ethernet driver
    8. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    9. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    10. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    11. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    12. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    13. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    14. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    15. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software

3. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

saka hocam teşekkür ederim. recovery nin son cd si henüz yazılmakta. Biter bitmez deneyeceğim. Uyum sağlayan, sağlamayan driverlar ve benim denediklerimden olanlarla ilgili bilgileri hemen paylaşacağım. İlgin ve yardımın için teşekkür ederim.

4. yokuz

yokuz Yeni Üye

valla aciklamalar super ancak ben hp pavillion dv9930us kullaniyorum turkiyede pek kullanilan bi model olmadigini saniyorum. hp nin internet sayfasinda adamlar vista icin dunyanin driver ini vermis ama xp bolumunde ekran kartini gectim chipset bile yok pavilion 9925 sanirim benim kullandigim bilgisayara cok yakin. driverlari nasil bulabilecegime dair yardim edebilecek yardim severlerin yardimina acigim :D ...

5. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

ses kartı uyum sağlamadı yerine conexant hd audio_221_xp driverı nı kurdum oldu, modem driver ıda sp37725 i yükledim ses sorunu yok. diğer driverlarda da sorun yok tek kalan wireless driver şimdi onu araştırıyorum. bide chipseti yükledikten sonra OHCI Uyumlu ıeee 1394 ana denetleyicisi kaldı onuda bulurum kanımca :) şimdilik herşey yolunda bitirince tekrar olan driver ları yollayacağım.

6. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

evet wireless de tamamdır sp39243 broadcam wireless i yüklemek yeterli oluyor. ohcı kadlı arkadaşlar onuda bulunca yazarım

7. yokuz

yokuz Yeni Üye

bende dv9930us kullaniyorum guc bela her driveri tamam ettim ama wireless bi turlu olmuyor ben sp39243 u bulamadim, link vermen mumkunmu yada acaba benim laptop ta yermi onu bilmiyorum. yukluyor doslayari sonra ne secenek ne hicbi sey gelmiyor cat diye yuklemeden cikiyor uyari filanda vermiyor acaba neden olabilirki?

8. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

Yüklemeyi yapmamasının nedeni o driver ın senin sürücüne ait olmamasından. Onu deneme yani.
    http://rapidshare.de/files/40173613/sp39243.exe.html benim yüklediğim bu linki dışarıdan buldum çünkü sp39243 bende mevcut. olmazsa yine yardımcı olmaya çalışırım

9. yokuz

yokuz Yeni Üye

cok sagol kardesim valla eyvallah oldu oh be artik xp cok sukur yav

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş