HP Pav. DV7-1040 mı? HP Pav. DV5-1040 mı?

Konu, 'Hp Notebook' kısmında Iron_Man tarafından paylaşıldı.

1. Iron_Man

Iron_Man Yeni Üye

İkisinden birini alacağım ancak kararsızım.
    DV5 in işlemcisi daha iyi. Hard Disc i 70 GB daha büyük. Ancak DV7 ninde ekranı daha büyük ve tümleşik sub-woofer lı hoparlörü var. İşlemci ve HD dışındaki özellikleri aynı olmasına karşın DV7 daha ucuz görünüyor. Sanırım DV5 daha yeni çıktı, fiyatta bunun etkisi olabilir.

DV7-1040et -
    modeller/131/HP-Pavilion-DV7-1040ET-FP750EA.html
    hp-notebook-f5/hp-pavilion-dv7-1040et-fp750ea-notebook-t4564.html

DV5-1040et -
    modeller/133/HP-Pavilion-DV5-1040ET-FM532EA.html
    hp-f5/hp-pavilion-dv5-1040et-fm532ea-notebook-t4559.html

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Burada en önemli fark ekran boyutu bence. size büyük bir notebook lazım mı değil mi?
    bana lazım değil ben o yüzden 15.4 alırdım.

3. Hedon

Hedon Yeni Üye

eğer çizim tasarım gibi işlerle uğraşacaksanız 17" monitör daha rahat olacaktır elbet ama,her halükarda 15.4" en idealidir.ayrıca sub woofer da pek bir şey değiştirmiyor.hoparlörlerin watt olarak gücü düşük olduğundan dolayı sesten zaten iyi bir performans alamıyorsunuz.düşük güçlü hoparlörlere sub woofer da koysanız,başka bir şey de kullansanız sonuç pek değişmeyecektir.ses açısından verim almak istiyorsanız harici sistemleri öneririm.ben dv5 1040et kullanıyorum.müzikle profesyonel anlamda da ilgilendiğim için m-audio bx5a deluxe referans monitörü ve presonus audiobox ses kartı aldım,ev için tek kelimeyle olağanüstü,inanılmaz duyum alıyorum,tavsiye edebilirim eğer müzik sizin için önemliyse.ama en azından kaliteli duyum istiyorum derseniz,oyun ya da mp3 kullanımları için,creative'in 5+1 sistemleri de oldukça sağlıklı.kaldı ki eax özelliği mevcut creative'de.eax özelliği olan oyunlarda çok daha iyi performans alıyorsunuz sesten.
    sese biraz fazla değindim sanırım :)
    bu iki notebook arasında teknik açıdan çok fazla fark yok,dediğim gibi 15.4" her zaman idealdir.

4. necati53

necati53 Yeni Üye

dv5 1040 o kadar çok ısınıyormuş ki (mause pad ın sol kısmı) bilgisayarda yumurta koysanız pişecek tarzdanmış.Doğrumudur Hedon ?

5. Hedon

Hedon Yeni Üye

evet ısınıyor,ama yumurta pişirmek için notebook tavsiye etmem,teflon tavada daha güzel pişer :)
    şaka bi yana,daha önce notebook kullanmadığım için bilmiyorum normal midir,ama evet oldukça ısınıyor sol taraf,hatta touchpad.önceden de belirtmiştim,uzun süreli kullanımlarda soğutucudan destek almak mantıklı olacaktır bence.ben daha evden dışarı çıkarmadım,daha soğutucu da almadım.ısınıyor,ama bunun dezavantajını görmedim de daha.çalışmasını etkileyecek bir durum söz konusu değil.

Sayfayı Paylaş