Öne Çıkan HP notebooklardan bazıları batarya sorunu nedeniyle geri çağrılıyor.

Konu, 'Bilgisayar ve Teknoloji Dünyasından Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Bataryadan kaynaklanan aşırı ısınma sorunu sadece akıllı telefonların problemi değil. Batarya kullanan bütün cihazlarda bu risk var. Samsung'un yaşadığı Note 7 telefon sorunundan bu yana en büyük batarya sorunu HP tarafından geldi.

  Amerikan Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC), HP notebookların bir çoğunda bataryadan kaynaklı ısınma probleminin olduğunu onayladı.

  100 binden fazla lityum iyon bataryalı dizüstü bilgisayarda aşırı derecede ısınma sorunu var.
  Yanık hatta yangın tehlikesi oluşturacak boyutta olması yüzünden toplanan bilgisayarların Mart 2013 ile Ekim 2016 arasında satılan modeller olduğu söyleniyor.

  HP Compaq, HP ProBook, HP ENVY, Compaq Presario ve HP Pavilion serisi
  modellerinden birine sahipseniz mutlaka gerekli kontrolleri yapın.

  Sorunlu bataryaların 6BZLU, 6CGFK, 6CGFQ, 6CZMB, 6DEMA, 6DEMH, 6DGAL ve 6EBVA barkod numarasına sahip olduğu HP tarafından açıklanmış. HP’nin geri çağırma ve değiştirme programı sayfasından indirebileceğiniz aracıyla da bilgisayarınızın güvenli olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz.

  Açıklama yapan marka HP, söz konusu modellerin tümünde batarya sorununun yaşanmadığını notebook bilgisayarınızın güvenlik durumunu barkod numarası ve modele göre adresinden kontrol edebileceğinizi bildirdi.

  hp-logo-1024-1024.png
   
 2. realemoemo

  realemoemo Yeni Üye

Sayfayı Paylaş