HP Notebook'larda yaşanan Şarj olmama sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında caldera tarafından paylaşıldı.

1. caldera

caldera Yeni Üye

Konu başlıklarına baktım fakat göremedim;umarım birilerinin işine yarar;
    Hp Nb'larda Bataryayı şarj etmeme sorunu şu şekilde çözülüyor. Cihazı kapatıyorsunuz Batarya'yı çıkartıp "Power" butonuna basılı tutup 10-15 sn kadar bekleyin ve bırakın , bataryayı takmadan Adaptör ile çalıştırın PC açıldıkdan sonra cihazı kapatın ve bataryayı takıp 5 dk bekleyin ve notebook'u açın göreceksiniz ki artık batarya şarj oluyor.SAğlıklı kullanmak için Bataryayı 12 saat kadar şarjda bırakın ve sonrasında Tam deşarj ve tam şarj ederek kullanabilirsiniz.
    İyi çalışmalar.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

İlginç bir çözümmüş bu da..Hayret,nasıl birşey şu elektronik işi valla bazen akıl sır ermiyor. :(

3. denaro_2001

denaro_2001 Yeni Üye

konuyu hortlartmak gibi olmasın ama caldera uyemize tesekkurlerımı iletırım.Bu sorun yuzunden butun gunum pc basında gectı ve artık tek umidim teknik servis derken sizin yönteminizi denedim.Sonuc positiv :)
    Herkeze kolay gelsin
    Saygılar

4. 06ag1988

06ag1988 Yeni Üye

Benim laptoptada benzer bir durum var bazen şarj ediyor bazen etmiyor daha cihaz 3 günlük ilk laptopta aynı sorunu verdi servis deiştirdi yeni gelendede aynı bir sıkıntı var HP den soğudum malesef. Söylediğiniz işlemi yapacağım sonucu burda paylaşacağım.

5. 06ag1988

06ag1988 Yeni Üye

Dediğiniz yöntemi defalarca denedim ama malesef olmadı canı ne zaman isterse şarj oluyor, istemezse olmuyor.

6. ceminjo

ceminjo Yeni Üye

bende dell inspiron 1300 var aynı sorun bende de var acaba bunun bir yolu var mı?

7. notbookgentr

notbookgentr Yeni Üye

özel mesaj atmayın diyorsunuz ama yardım gerekli oluyo acele lazım oluyo o anlarda atılabiliyo .yanlış diyen yazsın karşılık mesela..

8. lediod

lediod Yeni Üye

Hocam bu dediklerinizi harfiyen uyguladım fakat hiç bir sonuca ulaşamadım. Yardımcı olabilirmisiniz

9. pippi_cross

pippi_cross Yeni Üye

ya aynı durum benim başımda ama markası asus ne yapablirim yardımcı olursanızz??

10. habun

habun Yeni Üye

Toshiba satallite A200 serili laptopu vatan bilgisayardan aldım bu sorun için servise iki kez gönderdim dönünceye kadar garantisi biti kullanmaya devam ettim aniden kapandı ve bi daha açılmadı , ekran kartı yanmış dediler 350 tl ye ekran kartı değiştirdim, şimdide başlıktaki ilk mesajın aynısı problemi yaşıyorum. şöyleki;

ilk fişi taktığımda şarj düğmesi yanıp sönüyor ama fişi takılma götergesi yanmıyor, pili çıkarıp biraz bekleyince tekrar takıyorum bu sefer şarj oluyor bilgisayarı o şekilde açtığımda , pirize taklma göstergesi sönüyor ve bilgisayar çalışıyor ancak şarj olmadığı gibi elektrik pirizide işe yaramıyor belli bir süre sonra pil şarjı bitince bilgisayar kapanıyor.

Bir bilgisayarcı arkadaşımda hem pi hemde şarjı değiştirdim yine aynı sorun devam ediyor.

Yol gösterici arkadaşlara şimdiden teşekkür edrim

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Teknik servis ile görüşmenizi öneriyorum tekrar.

12. habun

habun Yeni Üye

Sayın Caldera
    dediğinizi aynen yaptım dediğiniz gibi oldu , ancak her seferinde aynısını mı yapmam lazım, sorunun kesin çözümü ne olabilir.
    değerli bilgileriniz için çok teşekkür edrim

13. antihp

antihp Yeni Üye

Allah senden razı olsun kardeş...Beladan kurtardın beni [alkis]

14. cetincelik

cetincelik Yeni Üye

teşekkür ediyorum HP PROBOOK 5310M notebookum var ve prize takılı - dolmuyor hatası veriyordu. şarj cihazını sokup tekrar geri taktıgımda 15 sn kadar doluyor gorunuyor fakat ondan sonra aynı hataya dusuyordu. kapalı iken taktıgımda ise hic ısıgı yanmıyordu dolayısı ile şarjda olmuyordu. yazılan yönergeyi uyguladım ilk seferinde olmadı. az önce tekrar denedim ama bu sefer pili 5 dk felan değil 15-20 dakka kadar beklettim ve pili takarken elektiriği keserek taktım. normalde şarj ısıgı bu durumda yanmıyorken yanmaya yani şarj olmaya başladı. makinayı actım ve su anda yaklasık yarım saattir doluyor. ÇOOOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. neden bu kadar uzun yazdığıma gelince belki bu sıkıntıyı yaşayan başka arkadaşlar vardır onlarada yardımcı olabilir umudu ile. zaten bu çözümü buradan başka hiçbir yerdede bulamadım. tekrar teşekkürler.

15. crossia

crossia Yeni Üye

Daha laptobu aldığım ilk günde bu sorunu yaşayanlardan biriyim. O açından hp laptoplarda bu tarz sorunların sık yaşandığını düşünüyorum.

16. papyon

papyon Yeni Üye

Yalnış anlamayın ama yukarıda yazan makalede mantıklı hiç bir şey yok böyle birşey yok sök çalıştır kapat 5 dk bekle filan ne bunlar yaa allah aşkına. Bi fatiha oku kurşun döktürün şevkat gösterin tamam ozaman yok böyle bir şey. Öncelikle neden dolmuyor uyarısı aldınız nezamanlarda aldınız bunları gözlemleyiniz sonra fikir yürütün bunları bilmek için elektronikçi ya da mühendis olamaya gerek yok. Neyse ben size biraz bahsedeyim kendi deneyimlerimden;

Hp ürünlerinde neredeyse ürün model ayırt etmeksizin bunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ürünlerinin hepsinde en azından benim elime geçen her cihazda bu dolum ve batarya sorunu var bu hp için çok çok kötü kariyer neyse bu sorunun var olup olmadığı nasıl anlarsınız basitçe bir film açın ve izleyin ne bileyim ağır bir oyun oynayın filan yani makinenin ısınmasını sağlıyacak birşeyler yapın ve bakın yeterince ısınınca batarya dolmuyor diyecektir dolayısı ile bataryanın ısınması sonucu hücrelerin iletimi kesmesi dir.

Bunun çözümü ne dir. Yok kardeşim bunun bir çözümü yok kasa tasarımları bu şekildeyken olmaz o iş kullanılan fan markaları filan olmaz yani o şekilde doğru soğutma. Neyse çözüm olmuş gibi bakarsak yani cihazı bu nedenle servise gönderdiniz adamlardan mesaj geldi ürününüzün onarımını başarı ile tamamladık diyorlar sizde oldu sanıyorsunuz. Olmadı yapılan işlem şudur serviste pc nin içini açıyorlar bi hava tutup fanların tozunu alarak sıcak havanın daha iyi çıkmasını sağlıyorlar birde recovery yapıyorlar. İlk gönderdiginizde bunları yapıyorlar 2. aynı sorunda gönderdiğinizde teknikerler baktı şimdi bilgisayarınız mühendislik bölümüner gönderildi mühendisler bakıyor diyorlar halbuki yine bakan yok recovery batarya testi birde toz alma işlemi :)) Hepsi papagan yutmuş gibi bunu söylüyor tabi cihazın gelme süresi 15 günlere kadar uzaya biliyor.

Neyse ben bunları bile bile herzaman hp alırım :)) Neden; aldığım ürünleri kullanırım 2 yıl dolmasına 3-4 ay kalada bu ürünü iade eder parasını isterim ve gelen parayla daha üst modelini alırım.

Bu kadar basit en son 2009 de aldığım CQ330 et pc nin parasını bekliyorum şimdi ama şimdi hp alamıyacagım çünki ekran kartındaki transistörlerin sayısından dolayı asus N serisi düşünüyorum.

Saygılar,

Sayfayı Paylaş