Hp notebooklarda parmak izi okuyucu ayarları ve kullanımı

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp notebooklarda parmak izi okuyucu kurulumu ve kullanımı

Eğer bilgisayarla gelen işletim sistemini kullanıyorsanız herhangi bir program yüklemenize gerek yok. Ancak eğer windows xp kurduysanız, önce parmak izi okuyucusunu bilgisayara tanıtmalı ve verisoft programını kurmalısınız.

Eğer kurulu değilse .net framework'ü indirip kurun.

Parmak izi okuyucu kurulumu:
    Gerekli sürücü; Finger print driver,

Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Parmak izi programının ayarları ve kullanımı

• BAŞLAT > Tüm Programlar > VeriSoft > My Identity yolunu izleyerek programı açın.
    • Gelen pencerede "Register Fingerprints" seçeneğine tıklayın.
    • Gelen ekranda NEXT butonuna tıklayın.
    • Önce işaret parmağınızın daha sonra da orta parmağınızın tırnağının altında yer alan kısmını parmak izi okuyucusuna yumuşak bir şekilde sizden istediği kadar okutun. (her parmak için birden çok okutma isteyecektir.)
    • Parmak izinizi tanıttıktan sonra eğer size windows açılırken kullanmak istermisiniz diye sorarsa evet deyin.
    • Eğer sormazsa verisoft programında Settings and Options'a girin. General options altında yer alan "Use verisoft to log on to windows" seçeneğini seçili hale getirin.

Web sayfalarında parmak izi kullanımı

• Parmak izinizi bilgisayara tanıttıktan sonra istediğiniz bir internet sitesini açın.
    • Klavye ile üye adı ve şifrenizi girerek giriş yapın.
    • Bu sırada veriostun penceresi açılacak ve size üye adınız ile sitenin adını yazacak.
    • Bu pencereyi onaylarsanız bir sonraki girişinizi parmak izi okutarak yapabilirsiniz.
    • Yanlız giriş yaptığınız sitede "beni hatırla" Seçeneğini seçerseniz direk giriş yapacağınız için verisoft devreye girmeyecektir.

2. askmaniac

askmaniac Yeni Üye

Hocam Hp Pavilion 6640et kullanıyorum. Parmak izi okuyucu programını yanlışlıkla sildim. Bu programı tekrar nerden temin edebilirim yardımcı olur musun. Sadece Programı sildim Driver gerek yoktur sanırım..Teşekkürler..

3. pinocchio27

pinocchio27 Yeni Üye

4. gecegunesim

gecegunesim Yeni Üye

SELAM benim buyuk bir problemim var bana amerikadan hediye bir hp dv9700t modelli bir dizustu geldi dili ingilizceydi bende tr yapmak icin format attım ama birturlu parmak izi okuyucusunun driverini bulamadım bıde dokunmatik tuslardakı quickplay ile dvd tusları calısmıyor yanı daha dogrusu programları bulamadım lutfen yardım edin delircem

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Parmak izi okuyucu kurulumu:
    Gerekli sürücü; Finger print driver,
    Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

6. stugcu

stugcu Yeni Üye

hocam hp pavilion dv6680 kullanıyorum. Orijinal Vista yüklüydü, bazı sorunlar yaşadım ve xp ye geri dönüş için formatladım. İşin garip yanı da pavilion serisinin sadece bu sürümünün xp driverları yapılmamış (yetkili servisten öğrendim). Bu yüzden Vista CD'den tekrar Vista yükledim. Tüm herşey tamam ama FingerPrint (Parmak izi okuyucu) silindi ve onun driverını bulamadım. Umarım bu başlık derdime çare olur. Çok teşekkürler, saygılarımla...

7. lankyman

lankyman Yeni Üye

bilgisayarima format attiktan sonra verisoft programini yukledim oturum acarken parmak izini kullanabiliyorum ama internette bir sayfaya girdigimde verisoft programi parolami saklamiyor. onceden sifreyi yazdigimda verisoftun ufak bir penceresi aciliyordu oraaya kullanici adi ve sifre yazdiktan sonra hafizasina aliyordu bilgileri ama artik almiyor. parmak izini sadece msne girerken, oturum acarken kullanabiliyorum. birde zipli dosyalara sifresini girerken sifrenin saklanip saklanmayacagini soruyor. gecenlerde internet explorerin ozelliklerini resetledim o gunden beri verisoftun ufak penceresi acilmiyor. bir bilgisi olan var mi?

8. stugcu

stugcu Yeni Üye

Arkadaşlar çok teşekkür ederim, sorunum geçti, bu başlığı sabitlemenizi rica ediyorum çünkü internette birçok insanın bulamadığı bir paylaşım. iki gün sonunda derdime ilaç oldu bu başlık. Umarım isteğim dikkate alınır. Çok teşekkürler notenook.gen.tr ekibi!

9. people

people Yeni Üye

acilista parmak izi ile windows a girmesini belirtmeme ragmen windowsa direk girilebiliyor. ancak yaninda parola koydugumda gecise izin vermiyor. driverini tekrar yukledim yine aynisi oldu. parolasiz sadece parmak iziyle girise izin verme imkani varmi?
    tesekkurler...

10. mem@

mem@ Yeni Üye

arkadaşlar ya bu parmak izi okuyucusu beni deli etti. ben pek anlamıyorum ama parmak izlerini okuttum süper bir şekilde kullanıyorum internette de windows dada. ama bi şifre var programda anlamadım ben girmedim nasıl hallederim yardım edin lütfenn

11. mem@

mem@ Yeni Üye

bu arada hp 6640 kullanıyorum. parmak izi okuyucusunun türkçe açıklaması veya kullanım varsa çok iyi olu

12. mem@

mem@ Yeni Üye

arkadaşlar birisi bana bu parmak okuyucunun şifresini nasıl değitiriim anlatsın allah aşkına. parmak izini kullanıyorum ama şifresini nasıl olduysa girmişim bulamıyorum. kaldırıp tekrar yükledim ama yine aynı. hp 6640 kullanıyorum.

13. _ersin

_ersin Yeni Üye

arkadaşlar hiççç bu programla uğraşmayın ingilizce ve karışık size omnipass ı kullanmanızı öneriyorum hem türkçe hemde dosyalara klasörlere şifre koyup parmak izinizle giriş yapabiliyorsunuz.ve üstelik tüm hp pavilion serisiyle uyumlu program [bravo]

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Program paralı değilse linkini de paylaşırmısınız.

15. _ersin

_ersin Yeni Üye

malesef program ücretli ama 30 günlük deneme sürümünü şuradan indirebilirsiniz gerisi size kalmış http://www.softexinc.com/selecttrialos.asp buradan işletim sisteminizi seçip ilerledikten sonra OmniPass Client Edition ve Authentec Fingerprint Software Module programını indirip kurun fakat bunları kurmadan önce verisoft access manager i kaldırın aksi takdirde program çalışmıyor.

16. Bay_E

Bay_E Yeni Üye

elinize sağlık

17. _ersin

_ersin Yeni Üye

parola olmadan windows'u direk parmak iziyle açamazsın dostum parola girmen gerek windows'a

18. happiess

happiess Yeni Üye

parmak izim hiç çalışmadı.şimdi driver ve programı yükledim. My identy açınca söylenildiiği gb bi sayfa değil log on felan çıkıyor...yardım...

19. kerem907

kerem907 Yeni Üye

arkadaşlar cok teşekkurler cok guzel calışıyor program

20. xoom

xoom Yeni Üye

yaa ben omnipass ı kurdum güzel programa benziyoda parmak izi okuyucusuna önce parmağımı nereden tanımlayacağım. o menüyü bulamadım.. açılışta sorsun die ayarladım sormasına soruyo parmak izimide gösteriyoda parmak izin tanınmadı diyor kısacası önce parmak izimi nereden tanımlayacağım ??

Sayfayı Paylaş