Hp notebooklara format atmadan önce MUTLAKA okuyunuz..

Konu, 'Hp Notebook' kısmında xcodex tarafından paylaşıldı.

1. denizab

denizab Yeni Üye

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.bende pavilion dv6700 marka ve modelide dv6925et laptop var.ben buna xp yüklücem ama format atamadım xp yüklerken harddisk bulunamadı diyo ikinci sorumda xp driverlarını hiçbiyerde bulamadım hp nin kendi sayfasındada yok.yardımcı olursanız sewinirim çok acill

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu konuya everest ile aldığınız donanım raporunu koyun. Biz sürücüleri buluruz.
    hp-notebook-f5/hp-pavilion-dv6925et-fk142ea-notebook-t4822.html

3. rocky_85

rocky_85 Yeni Üye

Arkadaşlar ben ne yazıkki recovery dvdsi yapmadan XPye geçmiş bulundum. Acaba yinede recovery dvdsi yaratabilrimiyim nasıl yapacağımıda bilmiyorum d recovery hala durmakta ne yapmam gerekiyo acaba...????

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. sevbay

sevbay Yeni Üye

hocam bu boot klasörü ve bootmsg dosyasını formattan önce alın demişsiniz ama nereye alacaz yani bir cd ye veya flash belleğemi. ve recovery yaparken bizden istediğindemi takacaz bilgisayara. recovery dvd sini çıkarıp bu dosyaların bulunduğu cd yimi takacaz. nasıl olacak. açıklayabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

6. caldera

caldera Yeni Üye

Bu işin daha kolay bir yöntemi var, Windows XPE olan bir Cd den cihazı açın disk yönetiminden REcovery Partition'u Active edin ve cihazı yeniden başların Recovery işlemine Hoşgeldiniz....

7. sefamen

sefamen Yeni Üye

peki ben bisey sormak istiyorum benim hp pavilion tx1000 notebook um var ve yanlislikla recovery disc bolumu silindi daha dogrusu arkadasim birsey denerken onu bozdu ve bende recovery cd si olusturmamistim simdi sistemimi geri yukleyemiyorum ne yapmaliyim internetten disk olusturabilecek yada download edebilicegim bir site varmidir yardimci olursaniz sevinirim tesekkur ederim yardimlariniz icin..

8. sevbay

sevbay Yeni Üye

hocam forumda çok aradım ama tam olarak tatmin edici bir cevap bulamadım. yani kesin olarak çözümü öğrenmeden işe başlamak ve yarı yolda kalmak istemiyorum.
    -şimdi bende bir hp notebook var ve yedek almak istiyorum
    -bu sitede anlatıldığı gibi recovery dvd sini oluşturdum diyelim. sonra şu c deki iki dosyayıda (boot klasör ve bootmsg) başka bir cd ye aldım.
    -veya da norton ghost yada acronis ile c nin yedeğini aldım.

-şimdi benim C 140 gb bu yedeklerden herhangi birini aldıktan sonra ben hdd yi yeniden bölümlendirsem, C yi mesela 40 gb yapsam, bu üç yedekten herhangi birinden kurulum yapacağım zaman bir sorun olurmu. Yani image aldığım sürücü boyutuyla yükleyeceğim sürücü boyutunun farklı olması sorun çıkarırmı?
    -Birde recovery cd sini başlat-tüm programlar-recovery manager yoluyla oluşturduk diyelim. bu iki dosyayı ayrı bir cd yemi alacaz yoksa flash belleğe de olurmu. kurulum sırasında bu dosyaları nasıl isteyecek.
    -birde vistanın recovery bölümünden yedeğini almadan c yi üçe bölüp xp kursam. d deki recovery bölümünden yeniden kuracağım zaman bütün hdd yi (yani C bölümünü) birleştirilmiş şekilde (140 gb olan) haline getirip mi vista kurulur.
    cevaplarsanız sevinirim. şimdiden teşşekkürler.

9. darknesskemal

darknesskemal Yeni Üye

ben maalesef dvd oluşturmadan format attım şimdi vistaya nasıl dönebilirim yada recovery artık kullanılabilirmi

10. erkankivilcim

erkankivilcim Yeni Üye

boot dosyası ve bootmgr dosyasını buldum bu 2 dosyayı nasıl DVD yapcam D'yi nasıl dvd ye atcam lütfen yardımcı olun

11. Parabola

Parabola Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar ...
    Hp marka notebookumda yüklü olan vista home basici kaldırmak istiyorum... windows xp cd sini taktığımda sabit disklerin doğru bağlandığından yada yazmaya karşı korumalı olmadığından yazısı geliyor ve format işlemini tamamlayamıyorum... Yeni model notebooklarda artık driver cdlerini vermiyorlar bildiğiniz üzere recovery manager prog adında kurtarma dvdleri oluşturuluyor ... benim sorunum hem xpye geçiş yapamıyorum hemde kurtarma işlemini tamamlayamıyorum... kurtarma işlemini kurtarma dvdsinden yapmaya çalışıyorum "hata 1002" adında bir hata veriyor ... xpyide kuramadım bios ayarları benim diğer bilgisayarımdan farklı nasıl yapacağım yardım ederseniz çok sevinirim şuanda bilgisayarı hiç bi şekilde açamıyorum ... lütden yardımlarınızı bekliyorum :roll:

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

disk bulunamamasının sebebi diskinizin sata olmasıdır. en az birkaç yüz konumuzda nasıl çözeceğiniz yazmaktadır.

13. akocoglu

akocoglu Yeni Üye

arkadaşlar benim maruzatım recovery dvd'lerim olmasına rağmen sorun yaşıyor olmam. sorun şu ki pavilion tx1000 tablet pc'ye format atıp xp kurduktan sonra, daha önce oluşturmuş olduğum recovery cdlerini kullanarak tekrar vistaya dönmek istediğimde kur dosyalarının kopyalanması aşamasından sonra kuruluma geçtiği esnada "Bu pc sistem kurtarma diskleri tarafından desteklenmiyor.)" uyarısı ile karşılaştım. birkaç kez denememe rağmen aynı uyarıyı verdi. Sorunun çözümü konusunda yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

14. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Xp kurmadan önce bios'dan hdd yinin yarlarını ide ye çevirmiş olabilirmisin? cevabın hayır ise normal bir işletim sistemi cd'si takıp harddiske bi format atıp öle dene bakalım yine aynı hatayı verecekmi

15. akocoglu

akocoglu Yeni Üye

"Xp kurmadan önce bios'dan hdd yinin yarlarını ide ye çevirmiş olabilirmisin? cevabın hayır ise normal bir işletim sistemi cd'si takıp harddiske bi format atıp öle dene bakalım yine aynı hatayı verecekmi "

1. bios'ta hdd ayarları nasıl yapılır bilmiyoru.
    2. dediğiniz gibi normal işletim sistemi cd'si ile format atıp denediğimde aynı hata ile karşılaşıyorum.
    3. son olarak bios'ta default ayarlara dönüp tekrar denedim lakin sonuç maalesef olumsuz. :((

16. akocoglu

akocoglu Yeni Üye

arkadaşlar dün sizlerden hp pavilion tx1000'ın recovery dvd lerinin kurulamaması ile ilgili sorunumdan bahsetmiştim. sağolsun ayhan85 rumuz arkadaş hdd ayarının ide'ye çevrilip çevrilmediğini sordu. bios'tan hdd ile ilgili ayarlarda böyle bir değişiklik olup olmadığını anlayamadım. Konuyu bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olurlarsa sevinirim. şu an bilgisayara xp kurabiliyorum ve mevcut xp işletim sisteminde "INTEL SATA AHCI CONTROLLER DRIVER " ını kurmamın sorunu düzeltmede bana faydası olur mu? bununla da ilgili bilgi ve yardımlarınızı istirham ediyorum. teşekkürler.

17. bakma7

bakma7 Yeni Üye

merhaba arkadaslar bu dvd sini almadan format atan lardan biride benim :)
    hp compaq 6710b notebook um var üzerinde vista basic yüklüydü fakat ben vista ultimate 64 bit yüklemek için formatladım
    daha sonra güncelleştiremedim basic e geri dönmek istedim D bölümündeki recoveriye güvendim fakat şimdi eski sistemi geri yükleyemiyorum.

pc de hard discin recoverinin oldugu 8 gb lık kısım hariç bütün bölgeleri sildim pc nin otomatik olarak recoveri den baslayacagını düşündüm öyle oldu fakat yinede windows u kuramadım.
    bana yardımcı olursanız sevinirim..

18. sevbay

sevbay Yeni Üye

Arkadaşlar aradım taradım ama bulamadım. daha doğrusu aradığım vardı ama tam olarak anlayamadım. bende hp dv6922et modeli var. arkadaşlarımız hp notebook'a format atmadan önce yapılması gerekenleri yazmışlar. boot klasörü ve bootmgr dosyasını yedeklememizi söylemişler. biraz acemiyim, recovery manager ile recovery dvd'si oluşturacağımız zamanda bunları almamız gerekiyomu, yoksa dvd oluşturmadan recovery bölümüne (d sürücüsü) bişey yapmayıp sadece c ye xp kuracağımız zaman mı boot klasör ve bootmgr dosyasını almamız gerekiyo. bunları cd ye aldık diyelim, daha sonra recovery bölümüyle (d sürücüsü) açılışta f10 (yanlış hatırlamıyosam) ile vistaya döneceğimiz zaman bu cd yimi takacaz sürücüye. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

19. handsome_85

handsome_85 Yeni Üye

arkadaşlar bende hp compaq c 799 var yanlışlıkla recovery i de silmişim bilgisayarda kendi kendine kapanma sorunu var ne yapabilirim xp de yükleyemiyorum lütfen yardım !!!

20. testere06

testere06 Yeni Üye

Sevgili arkadaşlar bu iki dosyanın yani boot klasörü ve bootmgr dosyalarının nereye atılacağını kimse bilmiyormu????

recovery cd hazırlarken yapmamız gereken en önemli şey bu dosyaları almak deniliyo ama bunların nasıl ve nereye alınacağını kimse anlatmamış...

ayrıca nero programıyla direk dvd oluşturup içine bu kalasör ve dosyayı mı atıcaz acaba.......

bilgisi olan lütfen yardım etsin bilgisayar yığıldı kaldı format şart.....;)

Sayfayı Paylaş