Hp notebooklar hakkında birkaç soru

Konu, 'Hp Notebook' kısmında cebal_18 tarafından paylaşıldı.

1. cebal_18

cebal_18 Yeni Üye

merhaba,
    hp laptopuma f11(recovery) ile format atmam lazım içindeki bilgilerimi nasıl kurtarabilirim.ayrıca hp lerdeki quickplay özelliği ile laptop kapalıyken film izlenebiliyomuş nasıl kullanıldığını açıklarmısınız.ayrıca şu çift işletim sistemini kurmak için önce xp sonra vistayı kurun demişsiniz saka abi bunun için şunları cevaplandırırmısın sana zahmet:) (üstteki sorulara da cvp yazarsan çok çok sevinirim)

1. bu güzel olayı hp lerede uygulayabilirmiyiz.
    2. bunu yapmadan önce recovery cd si oluştursam ii olurmu(hani maksat ters bişi olursa eski haline getirebileyim)
    3. 2 de dediğim gibi ters bi şey olursa oluşturduğum bu recovery cd si herşeyi eskisi gibi yaparmı.
    4. xp yi kurmak için ayrıca xp driverlarına ihtiyacım olacakmı...

ayrıca laptopu alırken satıcım "recovery cd cini oluşturma f11 i kullan" dedi.eğer sistem falan değiştirmek istersen o zaman önce recovery cd si oluştur sonra sitemle oyna (istediğin değişikliği yap) dedi.onun dediğini yapıp oluşturmayayımmı? ve şu hep söylediğiniz "recovery yerini sildiğin için f11le format atamazsın" dediğiniz dosyalar c demi d demi tam olarak nerde yanlışlıkla silmiyim diye soruyorum. kusura bakma çok sordum galiba ama ne demişler bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.hepsini bana açıklayacağını umut ediyorum [icon_study] şimdiden çok tşk ediyorum.

2. cebal_18

cebal_18 Yeni Üye

hala cevap bekliyorum.... [ofof]

3. cebal_18

cebal_18 Yeni Üye

lütfen yardımcı olurmusunuz [imdat]

4. xcodex

xcodex Yeni Üye

A. Recovery D de saklanır fakat C ye format atılırsa Vista ve Recovery nin intiyac duyduğu gizli bir boot u silmiş olursunuz bu durumda D den recovery mümkünn olmaz.
    bu nedenle dvd ye sistem yedeğinizi almalısınız. (Konu hakkında bilginiz yok ise tek başınıza yapacagınız bir şey değil)

B. Çift işletim sistemi mi kurmak istiyorsunuz yoksa Xp mi siz önce ona karar verin. (Ben burada yazdıkça sizin kafanız daha da karışacak)

C. Xp için tabiki ayrı sürücülere ihtiyacınız olacak. (Siz bu soruyu sorduğunuza göre Lütfen Destek almadan birşey denemeyin)

D. QuickPlay zaten Hp nin çalışmasıdır. Hp lere uygulanırmı ne demek?

Sayfayı Paylaş