Hp notebooklar gerçekten sorunlu mu?

Konu, 'Hp Notebook' kısmında sforza80 tarafından paylaşıldı.

1. sforza80

sforza80 Yeni Üye

Merhaba arkadaşkar,
    ben de bir notebook arayışındayım. HP'nin yeni çıkan modeli HP PVL KS328EA DV6770 modeli ihtiyaçlarımı karşılıyor. Fakat biraz internete bakınca hp'nin arızaları, servis sorunları, yavaşlığı, ekran silikliği vs. gibi bir çok yazıyla karşılaşıyoruz. Mesela sikayetvar.com sitesinde 1200'e yakın şikayet var. Asus, acer toshiba gibi markalarda bu sayı 200-250 civarında. HP gerçekten bu kadar sorunlu bir marka mı? kullananlar ne düşünüyor? Özellikle ekran silikliği konusu doğru mu? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hp pavilionlar özellikle sorun çıkarabiliyor,wireless problemini kabul ettiler örneğin dv2000 ve dv9000 modellerinde.
    diğer markalara göre daha fazla sorun çıktığı gözlemlenebilir ama farklı bir markanın da sorun çıkarmayacğını kimse garanti edemez...

3. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Daha önceden Pavilion DV6062EA dizüstü bilgisayar kullanıyordum. Hp Destekten gelen bir mail üzerine bilgisayarı HP Teknik servisine götürdüm. Ve bilgisayarın anakartı ile bataryasında sorun var dediler. Yerine Pavilion DV 6630et (GK223EA) ürününü verdiler. Şimdilik bir sorun görünmüyor. Tek sorun üzerinde Windows Vista işletim sisteminin gelmiş olması. İşletim sistemini de Downgrade etmek benim işime gelmiyor. Öylece kullanıyorum. Üzerine ram ekledim yavaşlık problemi ortadan kalktı. HP bilgisayarların dezavantajı fiyatlarının diğer marka dizüstü bilgisayarlara göre biraz fazla olması. Teknik şartnamede de garanti azami tamir süresi 30 gün olarak belirtilmiş. Bana göre teknik serviste sıkıntı yaşayanlar direk HP Müşteri hizmetleri ile irtibat kurmalıdır. Teknik servisle fazla muhattap olmamak gerekir. Saygılarımla

4. sforza80

sforza80 Yeni Üye

teşekkürler. bilgisayarın ekranı nasıl? silik olduğu söyleniyor. ben de bu h.sonu bir mağazaya gidip bakmayı düşünüyorum.

5. yamalı_tövbeler

yamalı_tövbeler Yeni Üye

bende de hp dv6650 et var şükür bi sorun yasamadım.Vista olması dışında ama onuda xp ye cevirdim suanda gayet memnunum bilgisayarımdan...

6. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Ekran görüntüsü gayet canlı, gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

7. _ersin

_ersin Yeni Üye

bende pavilion DV6745 ET (KM021EA) var. Çok memnunum hiç bi problem çıkartmadı ekranı çok parlak ve canlı dedikleri gibi wireless problemi filan öyle bişey yok kullanmasını bilmiyolar.üstelik vista yüklü.bi tek sorun webcam açılmıyodu o da vistadan kaynaklı bişey ztn sp1 yükledim düzeldi. evet hp sorun çıkartabiliyo ama dv 2000 serisi sorunluydu dv 67 serisinden sonrasında bi problem yok.HP on numara kim ne derse desin. [bravo]

8. ilkker

ilkker Yeni Üye

ben de dv 6500 var.aldım 5 ay kadar can çekiştim bilgisayarın açılıp kendine gelmesi 10 dakkayı buluyodu kapanması da ayrı dert.xp yükletip remi de 2 gb yaptım şimdi düzeldi ama yine de sıkıntıları var.arkadaşlarda vista yüklü asus var onlarınki süper çalışıyo.en güzeli asus almak.hemde hp den ucuz

9. Hades_1

Hades_1 Yeni Üye

hp notebooklarda genelde performans makinalarında sorun olduğu aslında belli bence nedeni hpnin soğutma modülatörlerinden kaynaklanıyor.yüksek konfigirasyonlu makinaları aşırı ısınıyor ve sonunda makinanın fiziksel hasara almasına neden oluyor bı olayı çözerlerse sorun bence ortadan kalkabilir

Sayfayı Paylaş