hp notebook format yardım

Konu, 'Hp Notebook' kısmında sevbay tarafından paylaşıldı.

1. sevbay

sevbay Yeni Üye

Arkadaşlar aradım taradım ama bulamadım. daha doğrusu aradığım vardı ama tam olarak anlayamadım. bende hp dv6922et modeli var. saka ve xcodex arkadaşlar hp notebook'a format atmadan önce yapılması gerekenleri yazmışlar. boot klasörü ve bootmgr dosyasını yedeklememizi söylemişler. biraz acemiyim, recovery manager ile recovery dvd'si oluşturacağımız zamanda bunları almamız gerekiyomu, yoksa dvd oluşturmadan recovery bölümüne (d sürücüsü) bişey yapmayıp sadece c ye xp kuracağımız zaman mı boot klasör ve bootmgr dosyasını almamız gerekiyo. bunları cd ye aldık diyelim, daha sonra recovery bölümüyle (d sürücüsü) açılışta f10 (yanlış hatırlamıyosam) ile vistaya döneceğimiz zaman bu cd yimi takacaz sürücüye. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

2. sevbay

sevbay Yeni Üye

ya arkadaşlar yok mu bi hayır sahibi.:) bi yardımcı olun. çok mu saçma bir soru sordum. ondan mı cevaplamıyosunuz. yoksa kurallara aykırı şekilde mi sordum yani. lütfen yardım.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

xcodex in uyarı için açtığı konuya yazarsanız, orada kullanan kişilerden ya da o konuya takip edenlerden cevap alabilirsinz.

4. sevbay

sevbay Yeni Üye

teşekkürler. bide öle deneyeyim.

5. baris8945

baris8945 Yeni Üye

merhaba arkadaşım bilgisayarına xp kurmadan önce vistadayken programlarımdan recovery manager e gir
    ordan recovery dic creation seçeneğine tıkla ve elinde 2 tane boş dvd olsun...sana program tarif etcek...şimdi boş dvd yi takın çıkarın vs...bu dvd ler neye yarar...sen bilgisayarının recovery bölümünü silersen bu dvdlerle tekrar o bölümü oluşturabiliyorsun...senin dediğin işte 2 dosta falan filan onlarla uğraşma..direk dvd lerini oluştur...eğer xp den vistaya geri dönmek istersen tak dvd ni o kendi bootlanıp programını açacaktır...gelen ekranda yönergelerini izlersin vistaya dönersin...

Sayfayı Paylaş