Hp noteboklarda recovery dvdleri oluşturmak. mutlaka okuyun

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp notebook sahibiyseniz bilirsiniz ki hp size notebookun yanında recovery dvd'lerini vermez. Diğer bütün markalar verirken hp neden yarım dolar bile tutmayan bu recovery dvd'lerini hediye etmez anlamak pek mümkün değil açıkcası.

Hp notebook kullanan herkesin notebooku alır almaz ilk yapacağı iş mutlaka recovery dvd lerini oluşturmak olmalı.
    Böyle ileride bilgisayarda bir sorun olursa bu dvd'ler sayesinde kolayca notebooku ilk aldığınız günkü haline dönebilirsiniz.

Hp noteboklarda recovery dvdleri nasıl oluşturulur

1. Önemli not; Recovery dvdsi oluşturma işlemi yaklaşık 90 dakika sürüyor. Bu işleme başlayınca yarım bırakmayınız. Hp nedense sadece bir kere yapmanıza izin veriyor.
    2. Hp recovery işlemi için 3 adet boş dvd hazırlayın.
    3. Başlat / Tüm programlar kısmından recovery manager isimli programı çalıştırın. Göremediyseniz başlatın hemen üstüne recovery yazın çıkar.
    4. Hp'nin Recovery manager programını açtıktan sonra önlem almak istiyorum kısmından, "recovery disk creation" seçeneğini tıklıyoruz.

5. Hp recovery hakkında bilgiler veren bu ekranı ileri diyerek geçiyoruz.

6. Bu ekranda hp recovery programı, recovery dosyalarını dvd'lere sığacak şekilde bölüyor. İşlem bitene kadar bekleyip ileri diyoruz.

7. Sonraki ekranda neler gerekli yazıyor. 3 adet dvd lazım :) Dikkat; Program Yeniden yazılabilir dvd'leri desteklemiyor.

8. Sonraki ekranda recovery dosyaları DVD'lere yazılmaya başlanıyor. Sizden otomatik olarak ikinci ve üçüncü dvd'yi isteyecek.

9. İşlem bitince Hp sizi dvd'lerinize göz kulak olun bir daha oluşturamazsınız diye uyarıyor.
      Bence elinizde boş dvd varsa birer tane kopya oluşturup emin bir yere koymakta fayda var.

Not: C diskine format atıp xp vb başka bir işletim sistemi kuracaksanız daha sonra recovery dvd leri çalışmıyor.
    Bu yüzden format atmadan C diskindeki Boot klasörünü ve bootmgr dosyasını mutlaka başka bir yere koplayıp yedekleyin.

Ekli Dosyalar:

2. ger1

ger1 Yeni Üye

PEki bu recovery manager ile neler yapılabliliyor?mesela benim hp laptopumda yerel disk c var bide d var ama içinde recovery manager var..ama ne işe yaradığını bilmiyorum format atıldıgında eski haline yani format atmadan önce yüklü olan resimlerim müziklerim filmlerim falan mı burada yedekleniyor?bide nasıl yapılıyor boş dvd gereklimi?ayrıyetten format attıktan sonra nasıl yedeklediğimiz dosyalrı geri alıcaz?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayarı ilk aldığınız günkü haline getiriyor. Resim, dosya vb ne varsa siliniyor. Bu yüzden mutlaka özel bilgilerinizi yedekleyin.

4. serisonu

serisonu Yeni Üye

bu boot dosyasını başka bir şekilde temin edip kursak tekrardan format atabilir miyiz acaba?

5. mutlu06

mutlu06 Yeni Üye

Not: C diskine format atıp xp vb başka bir işletim sistemi kuracaksanız daha sonra recovery dvd leri çalışmıyor.
    Bu yüzden format atmadan C diskindeki Boot klasörünü ve bootmgr dosyasını mutlaka başka bir yere koplayıp yedekleyin.

maalesef bu yarıyı görmediğim için xp kurdum ve artık recovery cd lerim çalışmıyor.ne yapabilirim.bu hatayı düzeltmem için bahsedilen boot klasörü ve bootmgr dosyasını nerden bulabilirim

6. LeanBack

LeanBack Yeni Üye

herkese Selamlar. benim notebook presario f500 modeli. ilk alındığı zamanlarda dvd'ye (recovery) çekmemiştik. şimdi format gerekiyor elimizde driverlar olmadığı için. recovery ile halledebilirmiyiz. hallettik diyelim sonra recovery' yi dvd çeksem sorun olur mu. şimdiden Herkese tşk'lerr..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Recovery dvd leri ile tekrar kurulum yapabilirsiniz.

8. must82

must82 Yeni Üye

peki bu işlemi pc yi alır almaz mı yapmamız gerkiyor yoksa; ( pc yi alalı baya olmus ve bir sürü program falan eklenmiş) sonraki bir zaman da da yaptıgımız da pc miz ilk gun ki gibi mi oluyor ???

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tabi mutlaka bilgisayarınızı alır almaz recovery dvd lerini almanız nedir?

10. must82

must82 Yeni Üye

hocam pc yi alalı baya olmus, tabi bu süre içinde hocam da pc yi kullanmıs ve su an alındıgından beri hiç geri dönüş yapılmamış, yani sıkıntılı bir durum var tablet pc nin markası hp-paviilion TX-1000. acaba bunun 3 dvd halindeki recovery dvd lerini sitede bulabilir miyim ? yada baska bir yerde ???

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kullanmanız önemli değil. alabiliyorsanız hemen recovery dvd lerini alınız.

12. must82

must82 Yeni Üye

iyi çalışmalar;
    hocamın bilgisayarından daha önce hiç recovery dvd si yapılmamış, ancak bugun girip denediğimde recovery devam edemez diyor, bir de yeniden baslatana kdr devam etmicek falan diyor. bir de forum sitesindeki konusa siyah fon uzerindeki o recovery manager programı gibi bir şey de değildi hocamın pc sindeki recovery kısmı. neyse recovery disk olustur a tıkladım ancak devame demez dior kapatılacak dior. nedendir?

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hiç hp notebook kullanmadığım için detayları bilemiyorum malesef.

14. hhk-1991

hhk-1991 Yeni Üye

dvd leri oluşturduktan sonra nasıl yükleme yapabiliriz?

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayarı dvd den başlatıp ilk recovery dvd sini taktığınızda işlem başlamıyormu.

16. Fizyokrat344

Fizyokrat344 Yeni Üye

çok teşekkürler...

17. can_06

can_06 Yeni Üye

herkese selamlar ben dediginiz gibi c diskkindeki boot dosyalarini yedekelemedim daha dogrusu bilmedigim icin yedekleyemedim format attim sonra tekrar recovery manager i hp nin sitesinden indirdim yuklemeye calistim ancak bana soyle bi hata verdi : "This Installer can not be installed on this system, Installation with abort" uyarisi veryor ve yuklemeye kapatiyor yardimlarinizi bekliyorum

18. tutuklu8

tutuklu8 Yeni Üye

19. ABDÜLHEY

ABDÜLHEY Yeni Üye

abi acil yardım

bunları okumadan hp g 62 b01 e format attım d ye güvendim c yi sildim ne yapacağım

geri yükleyemiyorum acil yardım

20. doktoooor

doktoooor Yeni Üye

ii günler. 1.5 yıldır hp compaq presario cq 60 kullanıyorum ve hdd'nin d: sindeki recoveryden hiç format atmadım. bilgisayarıma format atmak istiyorum. recovery dvdsi oluşturmak istedim fakat 1. dvdnin yazma işlemi bitip doğrulama işlemi sonunda hata veriyor. 6 dvd yaktım ve hep aynı yerde hata veriyor ve recovery dvdsi oluşturamadım. sorum şu : hdd'ki d: den yani recoveryden format atarsam ordaki recovery silinir mi. yani daha sonraları format atamayacak mıyım ve recovery dvdsi oluşturamayacak mıyım. eğer recoveryden defalarca format atma imkanı varsa dvd oluşturmayla boşuna uğraşmayayım. teşekkür ettüim ii günler..

Sayfayı Paylaş