HP Mini-Note 2133 mini notebook inceleme

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Hp nin asus eee pc den sonra piyasaya çıkardığı HP Mini-Note 2133 ile ilgili cnet'te bir inceleme yayınlanmış.
    Sizin için bir kısmını çevirdim.

Mini-Note 2133 mini notebook ingilterede satışa çıkmış. Ingiltere fiyatları linux işletim sistemli için 350 sterlin (yaklaşık 843 ytl), vista işletim sistemli olan için 410 sterlin (yaklaşık 990 ytl) olarak belirlenmiş.

Özellikleri;
    8.9 inç 1,280x768 çözünürlüğünde lcd ekran, 1gb ram, 1,2ghz via c7-m işlemci, 120gb klasik hdd, Webcam, hoparlör, vga monitör çıkışı, 2 usb portu, microfon ve speaker girişleri, express card ve kart okuyucu, ethernet,

Daha fazlası için;
    Hp mini-note 2133 özellik tablosu

HP Mini-Note 2133 ile bir tv kumandası boyutları karşılaştırmak için yanyana konmuş. Yaklaşık 1.3 kg ağırlığında.

Gördüğünüz gibi ekran kasaya göre biraz ufak görünüyor. Asus eee pc nin 7 inçlik modellerine benzemiş. Yanlardaki hoparlörler ise gayet başarılı.

Hp nin klavyesi diğer mini notebooklara göre oldukça kullanışlı ve büyük.

Touchpadin tuşları aşağı yerine yan taraflara konmuş. Alışmak biraz zor olabilir. Ayrıca asus eee pc 900 deki gibi çoklu dokunuş özelliği bulunmuyor.

HP Mini-Note 2133 mini notebook'un sağ tarafında ExpressCard, SD card okuyucu , 1 USB port ve Ethernet portu ve güç girişi var. Yandaki mavi led güç girişi ile ilişkili.

Sağ tarafında ise vga çıkış, sıcak hava çıkış, bir usb portu, mcirofon ve hoparlör girişleri var.

Adaptörün herhangi bir notebook adaptöründen pek te bir farkı yok. Asus eee pc ninki gibi küçük birşey değil.

2. karaf

karaf Yeni Üye

Paylaşım için teşekkürler. Kasası Asus'a göre daha iyi gibi.
    Yalnız HP laptop yanında neden LG kumanda veriyorlar ilginç doğrusu.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    dikkatiniz için teşekkürler.
    Aceleden dolayı hatalı çevirmişim. Düzelttim.
    Şu an için asus eee pc 900 daha anlamlı görünüyor.

4. karaf

karaf Yeni Üye

Rica ederim, bu kadarlık hatanın lafı olmaz bu paylaşımların yanında.
    Daha anlamlı derken; fiyat başta görünüyor ama bunun dışında sizin gördüğünüz +/- ler neler acaba?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş