hp laptoplara format attıkça neden performansı düşüyor??

Konu, 'Hp Notebook' kısmında somfy_ytu tarafından paylaşıldı.

1. somfy_ytu

somfy_ytu Yeni Üye

iyi günler arkadaşlar...

Benim HP KQ178EA DV6799ET special editon laptopum var.
    yeni aldıgımda windows xp'yi yüklemeye çalıstım ama bazı kartların sürücülerini tanıtamadıgım için, laptopu aldıgımda olusturmus oldugum vista kurtarma dvdlerinden tekrar windiws vistayı kurdum ama performansı ilk seferki gibi hızlı değildi değildi
    Bilgisyar hakkında çok birsey bilmediğimden birçok seyini kurcaladım ve birkaç kez format atmak zorunda kaldım ama her format attıktan sonra laptop biraz daha yavaslamaya basladı.. Bu sorunumu anlattıgım bazı arakdaslarım hplerde genelde buna benzer seyler olur dediler.
    Bu olan olaylar yani performansının düşmesi normal birsey mi? ve Performansını yükseltmem için veya baska neler yabilecegim hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim..

Herkese simdisen teşekkür ederim...

2. xcodex

xcodex Yeni Üye

Bu anlattığınız konu ve arkadaşlarınızın söylediklerine katılmıyorum bunun yanısıra formattan sonra performans düşüklüğü mümkün fakat bu olay kendini 100-200 formattan sonra gösterir format atmak ile hdd nizin performansında negatif bir etki olabilir ama kısa süreli 5-10 formattan sonra anlaşılmaz hele sizin ve benim gibi ev kullanıcılarının bu düşüşü anlaması biraz zor, sizin olayınız biraz psikolojik (yanlış anlaşılmasın hissel bir şey) .
    Hp olsun diğer firmalar olsun aralarında pek bir fark yok sonuçta hiçbiri tüm donanımlarını kendisi üretmiyor, bir markanın özelliklerine dikkat ederseniz Anakart, işlemci, ram, hdd, ekran kartı, kart okuyucu vs vs hepsi farklı firmaların ürünleri ve isteyen herkes bu bileşimi yapabilir ve yaptırabilir, markalar ana kasa ve tasarım üretiler genelde.

Örnek verecek olursak, A firması intel işlemci nvidia anakart toshiba hdd kullanıyor ama bakıyorsunuz B firması aynısını yapabiliyor yani biraraya getirebiliyor ama toplu hale gelince biri A markası olup diğeri B markası oluyor,

Neyse lafı fazla uzatmadan diyorum ki , siz ürününüzü sağlıklı bir şekilde kullanıyor iseniz ve size performansı düştü gibi geliyor ise bu cihazın performansı düşmüş demek değildir , bu sizin performansınız artmış demektir..

Sayfayı Paylaş