HP G62-a28ET XP sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında bluecr tarafından paylaşıldı.

1. bluecr

bluecr Yeni Üye

Merhaba arkadaslar,

benim bir tane HP G62-a28ET laptopum var fakat bildiğiniz üzre win 7 kurulu bunu xp ye cevirme sansım varmıdır yada ceviren varmıdır başarılı bir sonuç felan alan,usb disket ile bir kaç sata driver koydum ama yanlış olduğundan olabilir gene hata aldım disk yok seklinde bu konuda yardımcı olacak arkadaslara şimdiden tesekkur ederim.

2. bluecr

bluecr Yeni Üye

Yardım lütfen

3. vuslat08

vuslat08 Yeni Üye

Selam ben aynı modelin driverlerini güçte olsun buldum lakin 1 GB ekran kartının xp driveri yok bunu baştan söyliyim anakartın d1 gb hd kartını kullanabilirsiniz size kalmış .Driverleri size gönderirim.

4. bluecr

bluecr Yeni Üye

ama ben şuan driver değil windows kurma aşamasındayım xp kurmak için sata driveri varmı?

5. bluecr

bluecr Yeni Üye

Sayın Saka,

İntel Chipsetli Cihaz intel için verilen sata driverini o sayfadan indirdim disketten ek sürücü olarak gösterdim ama fayda olmadı mutlaka nlite ile xp yemi entegre etmemiz gerekiyor ? Birde sürücü güncellemesi 2009 tarihinde o sayfadaki şuan için yani çıkan modeller için geçerlimidir i-3 cpu lular için felan,yani ek aygıt belirtmeden cd ye entegre mi etsek calısır ?

tsk ederim.

6. vuslat08

vuslat08 Yeni Üye

bende de aynı modeli arkadaşa aldım saka nın verdiği linkteki sata driver leri yükledim sorun çözüldü.Lakin 1 Gb HD ekran kartının Xp sürücüsü yok bilginiz olsun

7. bluecr

bluecr Yeni Üye

O zaman Şayet Yanlış anlamıyorsam intel chipsetli olduğu için yuklemem gereken sürücü;

notebook_driver/102/intel-sata-drivers-for-32bit-windows.html

Bu olması gerekli peki bunu yuklerken laptop a harici bir disket floppy takıp kurulum esnasından F6 yaparak ek bir aygıt olarak mı gösterdin yoksa Xp cd sine entegremi yaptın ben ek sürücü olarak yaptım ama çalıştıramadım eğerki sizde floppy taktınızsa muhtemel sorun o zaman disketin okumamasıdır sanırım değil mi?

Hangi sistemde kurdunuz onu bana bi söylerseniz sata driverini entegre ederek mi ek aygıt belirterek mi?

Tsk ederim.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

floppy ile uğraşmadan direk cdye entegre etmenizi tavsiye ederim.

9. bluecr

bluecr Yeni Üye

Sayın Saka,

Yukarda vermiş olduğum driver doğrumu peki şayet doğru ise ya floppy okumuyor yada entegre etmemiz şart değil mi?

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

evet entegre etmeniz lazım.

11. bluecr

bluecr Yeni Üye

Sayın Saka,

Bilgiler İçin Teşekkür ederim Cd Oluşturdum Sonucu Buraya Yazacağım,Burda Son nokta olarak sormak istediğim şudur ki;

Hp Türkiye'yi aradım cihaz için Xp Kurulumunun mümkün olmadığını söylediler acaba neden sadece Win 7 ye yöneltmek içinmi acaba.

Saolun.

12. bluecr

bluecr Yeni Üye

Sayın Saka,

Sonuç - Pozitif [alkis]

Tesekkur ediyorum, iyi çalışmalar Diliyorum

13. bluecr

bluecr Yeni Üye

Sayın Vuslat,

Driver Konusunda Yardımcı olursanız işimiz basite inmiş olur tesekkur ederim -)))

14. vuslat08

vuslat08 Yeni Üye

son durum nedir bilgi verirmisiniz

15. bluecr

bluecr Yeni Üye

Merhaba,Sizden Driverleri istediğimden 2 3 gün geçmişti sanırım siz linki vermeden ben everest ile anakart modelinden tüm driverlerini buldum eksik bir driveri kalmadı tesekkur ederim.

16. vuslat08

vuslat08 Yeni Üye

Kusura bakmayın :) 1 gb harici ekran kartınıda buldumu ?

17. oncu

oncu Yeni Üye

SAyın Vuslat,
    Driverları bizede verebilirmisiniz.
    Teşekkürler

18. dimen_65

dimen_65 Yeni Üye

19. taskaleli

taskaleli Yeni Üye

Sayfayı Paylaş